Jump to content

O.v.K.

Użytkownik
 • Content Count

  330
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

344

About O.v.K.

 • Rank
  Aktywista

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

709 profile views
 1. O.v.K.

  Co mam dziś na sobie

  We Wrocku ciepło się robi, zatem len od MD a poza tym Wólczanka, RoT, Poszetka.com, Berwick, C. Berg a poza kadrem Loake Cannon Black.
 2. O.v.K.

  Republic of Ties

  Trzy nowe nabytki z RoT 😃 Jakość, jak zawsze, prima sort 👌🏻 o ekspresowej realizacji nie wspominając! Zamówione środowym wieczorem otrzymałem dziś. Zielony regimental dokładnie taki, jak miałem nadzieję, więc tu bez komentarza - ale w tym dobrym słowa znaczeniu ☺️ Obawiałem się trochę o czerwony klubowiec - czy owa czerwień nie będzie za jasna lub „płytka” (a’la pomadki na ustach kobiecych gwiazd kina moralnego niepokoju) ale ma szczęście jest soczystsza i głębsza niż na foto. Wolałbym wprawdzie ciemne bordo (jak na trzecim z krawatów), ale narzekać nie będę 😉 No i regimental „patriotyczny”... kusiło mnie nań od dawna, ale miałem (i poniekąd nadal mam) wątpliwości, czy nie jest zbyt ostentacyjny i przywodzący na myśl krawaty politycznej formacji sprzed nie tak dawnych lat. Ale chyba nie, jest zdecydowanie poważniejszy, o głębokiej, dostojnej barwie. Chyba jednak zostanie a do kompletu ( i spokoju sumienia 😅) zamówię jeszcze granat. Jeśli mógłbym coś zasugerować, to ciekawym uzupełnieniem kolekcji krawatów pułkowych byłby imho zielono-brązowy ze złotą lub żółtą nicią i ew. lilijkami (lub innym motywem) nabrązowych pasach. Brałbym w ciemno!
 3. O.v.K.

  Co mam dziś na sobie

  Dziś; SuSu, Profuomo, John Malker, N’onchalant, M&S, Tmberland. Poza kadrem Loake Pimlico Suede.
 4. O.v.K.

  Vistula

  Na uboczu meritum tego tematu - zauważyliście jak bardzo obniżył się poziom przygotowania sesji fotograficznych dla nowych kolekcji Vistuli? Kiedyś sam drwiłem lekko z przerabianych w przysłowiowym photoshopie zdjęć, które dawały efekt socrealistycznych plakatów z przodownikami ZMP - ale przynajmniej kolekcje prezentowały się estetycznie i katalog zachęcał do zajrzenia do salonu. Chyba od ostatnich dwu sezonuów poziom poleciał na łeb, na szyję - garnitury i marynarki są chyba co najmniej o rozmiar za duże, w ogóle nie szykowane do zdjęć, linie ramion w esy-floresy, kołnierzyki niejednokrotnie odstają na milę... Nie, żebym był wielbicielem Vistuli, ale trochę smutno to wygląda.
 5. O.v.K.

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Kiedyś najtwardsze do złamania, dziś pierwszy wybór przed całym dniem na nogach...
 6. O.v.K.

  Co mam dziś na sobie

  Dziś trochę więcej rock’n rolla czyli denim i ciężki len; Massimo, Osovski, JohnMalker, N’onchalant, Levi’s501, poza kadrem - ciężki Berwick w „groszku”.
 7. O.v.K.

  Co mam dziś na sobie

  Rano, fakt, było chłodno, ale teraz w słońcu można się całkiem zacnie ogrzać👍🏻 U mnie dziś Próchnik, Rene Lazar, Poszetka, Bytom, C.Berg.
 8. O.v.K.

  Co mam dziś na sobie

  Dziś tak; CT, Próchnik, RoT, Bytom, M&S, ledwie widoczne szelki od Doleath a poza kadrem Loake Cannon Ten Próchnik to swoją drogą ciekawostka; staruteńka koszula z czasów prcPróchnik, nabyta bodaj za 20 zł w 2015 roku. Pod marynarkę jeszcze się nadaje, choć to jej ostatnie podrygi - wreszcie poddaje się sztywnik kołnierza. Żal mi jej, bo to „pamiątka” początków mojej ”sartorialnej” drogi a poza tym... ma przepięknie wyprofilowany kołnierzyk, ktokolwiek go zaprojektował - znał się na rzeczy!
 9. O.v.K.

  Co mam dziś na sobie

  Przy poniedziałku; Lancerto, Profuomo, Milanówek (Jedwab Polski), Bytom, M&S. Poza kadrem Doleath i Crownhill
 10. O.v.K.

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Dziś full casual Meka Sport i Levis501
 11. O.v.K.

  Suit Supply

  U mnie lewe ramię w Havanie leży mniej więcej ok, a prawe podciągało się (nie umiem tego inaczej określić) tworząc taki mega-roll Prawdopodobnie to był efekt dużej różnicy w układzie ramion (prawe niższe, bardziej wysunięte do przodu), na ten moment krawiec ograniczył problem dodając niewielkie poduszki (sama zabawa z materiałem nic nie dawała), tak że nie są symetryczne, ale przynajmniej wyglądają akceptowalnie (prawe ramię nadal się "podciąga" ale już bez ekstremum). Z ciekawości chcę sobie zamówić coś rozmiar większego, raz przymierzałem - i ramiona leżały bardzo ładnie. Tylko reszta była workowata 😅
 12. O.v.K.

  Paski - dyskusje i porady

  Mam jeden, brązowy, kupiony w IE w 2014 roku. Noszony często, nie wykazuje znaków zużycia. Nie mam tylko info, gdzie był robiony.
 13. Ktôry z kolei rozpina dwurzędówkę do siadania 😉 akurat ostatnio też zacząłem oglądać jego nagrania, do tego jeszcze nie doszedłem.
 14. Nie spotkałem się z tak „sztywną” wykładnią, ale nawet jeśli, to ww. przypadek byłby emanacją mojej pasji do mudurów 😉 a poważniej, to spotkałem się raczej z odniesieniem do osobistego stylu (bardziej nonszalancki lub formalny/zasadniczy) jak i samego fasonu marynarki (zapięcie wszystkich guzików wyglądaz zasady lepiej w dłuższych marynarkach - więc tu zgoda, wyszło słabo, bo marynarka po próchnikowemu -krótka :)) Ja z reguły dolny guzik noszę rozpięty, tu jakoś przypadkiem (?) zapiąłem oba.
 15. Trochę na uboczu CMDNS przypomniała mi się niegdysiejsza dyskusja o kołnierzykach button down w koszulach L+MrV i chyba niestety skłaniam się ku stwierdzeniu, że są one nie najlepiej wykrojone. O ile w Osovskim kołnierzyki bd układają się od początku bardzo ładnie i szybko tworzą zgrabny łuk wokół węzła krawata, to w L+MrV jest z tym słabo, przynajmniej w moim egzemplarzu - materiał wybrzusza się po jednej stronie po całej długości przedniej krawędzi (po drugiej tworzy ów ładny łuk). Trochę zniwelowałem ten efekt przeniesieniem guzików, ale nie całkiem. Szkoda, bo poza tym to naprawdę ładne, dobrze wykonane koszule (opinia na podst. jednej posiadanej sztuki i kilku obmacanych :)) Ciekaw jestem, co wejdzie na wiosnę...
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.