Jump to content

O.v.K.

Użytkownik
 • Content Count

  346
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by O.v.K.

 1. Po długiej przerwie; SuSu, Brogs, Milanówek, Poszetka, C.Berg, poza kadrem Loake Pimlico w zamszu.
 2. We Wrocławiu pochmurno i deszczowo... idealnie na pełen zestaw 😄 Sterkowski, Osovski, Poszetka.com, SuSu, w klapie Bytom, poza kadrem Crownhill
 3. Dziś tak o; Osovski, Milanówek, SuSu, Poszetka, C.Berg
 4. Szaro-zielono mi 🙂 Profuomo, Vistula, Bytom, SuSu, C. Berg, poza kadrem Berwick na dwie klamerki
 5. A wtedy, najpewniej, także wydłużyć rękaw. Ja w każdym razie jestem w trakcie takiej właśnie operacji...
 6. @Sobilak - z podanych przez Ciebie kolorów to pierwszy (granat), ew. trzeci (średnia szarość). Czarny odpuść raczej, chyba, że planujesz same "wydarzenia wieczorne" lub pogrzeby. - Większość Kolegów z forum zwróci zapewne uwagę, że Havana nie jest garniturem formalnym i jako garnitur wyłącznie na uroczyste okazje się nie nada. Ja wstrzymam się od głosu, gdyż sam jak na razie, z różnych powodów, "ogarniam" wszystkie okazje Havaną właśnie 😅 (ale formalny garnitur planuję, słowo!) - Twoje zdjęcia są słabej jakości i mało na nich widać, ale da się zauważyć, że marynarka zanadto cię opina ale przede wszystkim - tragicznie leżą ramiona; prawe dziwnie się układa przy kuli ramienia a lewe wręcz zawija w "wałek" (coś jak u mnie się zdarzało). I nie wynika to z braku konstrukcji czy ruchu materiału przy robieniu zdjęcia. Na Twoim miejscu spróbowałbym jednak zamówić wstępnie dwurzędówkę w tym samym rozmiarze, co "próbną" jednorzędówkę - z tkaniny możliwie podobnej do tej, którą rozważasz docelowo - chyba, że potrzebujesz właśnie 114? Tu faktycznie widzę kiszkę z rozmiarami... Osobiście miałem okazję przymierzać ten sam rozmiar w jedno- i dwu- rzędówce, ale z bardzo różnych materiałów. Generalnie wydawało mi się, że dwurzędówka jest nieco bardziej "obszerna", ale mogło to wynikać też z różnego charakteru tkanin.
 7. Zasadniczo się z Tobą zgadzam, ale sposób szycia/konstrukcja też gra swoją rolę; dziś odebrałem Phoenix`a z MiMe który ma wyraźne wypełnienie ramion - i ku mojemu zaskoczeniu łamanie prawego ramienia miałem co najmniej takie jak w bezkonstrukcyjnej Havanie! U mnie akurat jest tak, że kości ramion (kule ramion) są mocno "podane" do przodu, dodatkowo, mimo iż daleko mi do Herkulesa, mam dość mocno zaznaczone mięśnie grzbietu, więc w miękkich marynarkach nawet nie myślę o gładkiej linii ramion. A jednak - w kilku marynarkach MD nie mam tego efektu, w każdym razie nie tak wyraźnego. Owszem, dwie są z dość grubego lnu lub mają delikatne wypełnienie ramion, ale trzecia to naprawdę cienki len a ramiona mam w niej całkiem akceptowalne. Może ma to jakiś związek ze sposobem krojenia materiału w tych okolicach? Odnoszę wrażenie, że MD jest w ramionach dość "obłe", gdy np. SuSu jest krojone mniej chojnie... No nic, przetestuję jeszcze dwurzędowego Travellera, dla pewności...
 8. To jest te 10% 😉 a z rękawami będę się bawił na dniach - zobaczymy jak wyjdzie. Bardziej martwią mnie ramiona w Havanach 😒
 9. Ostatnio zamawiałem na próbę trzy marynarki i przyszły w jednej paczce ale w dwu pokrowcach (dwa rozmiary tego samego modelu w jednym i trzecia marynarka w osobnym). Trochę ciasno to wyszło, ale jak pisze @laleczka - wszystko dotarło w idealnym stanie. Ja z SuSu mam "typowy" problem - chętnie przytuliłbym sporą część ich kolekcji, ale nie zgrywam się z ich rozmiarówką/konstrukcją Generalnie 90% garniturów odpada od razu z powodu spodni, które są po prostu za wąskie. Ten problem mam akurat z większością dostępnych na rynku kompletów (ZR, Macaroni, Vistula, Bytom... jedyny wyjątek to MiMe, którego mam zamiar na dniach przetestować), ale w SuSu jest to wręcz tragedia. Ich marynarki natomiast są na granicy akceptowalnej długości, zwłaszcza gdy idzie o rękawy - przy moich 182/4 cm wzrostu rękawy są "o figiel" przykrótkie (będę testował wydłużanie w jedynej mojej Havanie). A`propos powracających dyskusji co do jakości i wykonania SuSu, to zgadzam się, iż zasadniczo jest to bardzo wysoki poziom, ale osobiście trafiłem na specyficzny mankament; na 4 marynarki w moim rozmiarze, które zdarzyło mi się przymierzyć aż 3 (!), wszystkie jednorzędówki, miały zauważalną różnicę w jakości (sposobie?) wszycia lewego i prawego rękawa. O ile jedno ramię układało mi się całkiem ładnie, o tyle drugie łamało się - czasem mniej, czasem bardziej zauważalnie, właśnie przy jego wszyciu - tworząc swoisty "wałek". Myślałem, ze to specyfika moich ramion, faktycznie dość krzywych, ale o dziwo - owo łamanie nie powtarzało się za każdym razem na tym samym ramieniu. No a w czwartej marynarce (grubszej i dwurzędówce) nie występowało wcale 😅 Wychodzi, że nie tylko warto zamawiać różne rozmiary ale czasem i duble tych samych - i wybierać lepiej leżący egzemplarz
 10. No proszę, Zack Pinsent też się załapał.
 11. Takich krytyków zawsze miło posłuchać 😁 To ja się dodatkowo pogrążę, gdyż ten zestaw był wcześniej zaplanowany i nie wynikał z nerwowego przeglądu garderoby 😅
 12. Massimo Dutti z zeszłorocznej kolekcji letniej. Typowy „wychodzony” zakup; przymierzałem z 10 razy i coś mi nie grało. W końcu, już w trakcie wyprzedaży i w innym salonie zrobiłem ostatnie podejście żeby utwierdzić się w decyzji na „nie”... i akurat ten egzemplarz był jak na mnie robiony 😅 @Zajac Poziomka ... i to jeszcze do lnianego egzemplarza z nakładanymi kieszeniami! 😎 A na serio to rozumiem Twoją uwagę jak najbardziej, ale dla mnie osobiście - zestawienie zagrało całkiem dobrze.
 13. Po „pośniadannym” spacerze 🐥☕️
 14. @blekit, @wally dzięki za info, spróbujemy 😊
 15. Dzięki, rozumiem, że próbowałeś? 😉
 16. Koledzy, próbował ktoś wydłużać rękawy w SuSu Havana? Chodzi dosłownie o 1 cm, materiału raczej jest dosyć, ale nie wiem, czy podszewka ma stosowny zapas...
 17. We Wrocku ciepło się robi, zatem len od MD a poza tym Wólczanka, RoT, Poszetka.com, Berwick, C. Berg a poza kadrem Loake Cannon Black.
 18. Trzy nowe nabytki z RoT 😃 Jakość, jak zawsze, prima sort 👌🏻 o ekspresowej realizacji nie wspominając! Zamówione środowym wieczorem otrzymałem dziś. Zielony regimental dokładnie taki, jak miałem nadzieję, więc tu bez komentarza - ale w tym dobrym słowa znaczeniu ☺️ Obawiałem się trochę o czerwony klubowiec - czy owa czerwień nie będzie za jasna lub „płytka” (a’la pomadki na ustach kobiecych gwiazd kina moralnego niepokoju) ale ma szczęście jest soczystsza i głębsza niż na foto. Wolałbym wprawdzie ciemne bordo (jak na trzecim z krawatów), ale narzekać nie będę 😉 No i regimental „patriotyczny”... kusiło mnie nań od dawna, ale miałem (i poniekąd nadal mam) wątpliwości, czy nie jest zbyt ostentacyjny i przywodzący na myśl krawaty politycznej formacji sprzed nie tak dawnych lat. Ale chyba nie, jest zdecydowanie poważniejszy, o głębokiej, dostojnej barwie. Chyba jednak zostanie a do kompletu ( i spokoju sumienia 😅) zamówię jeszcze granat. Jeśli mógłbym coś zasugerować, to ciekawym uzupełnieniem kolekcji krawatów pułkowych byłby imho zielono-brązowy ze złotą lub żółtą nicią i ew. lilijkami (lub innym motywem) nabrązowych pasach. Brałbym w ciemno!
 19. Dziś; SuSu, Profuomo, John Malker, N’onchalant, M&S, Tmberland. Poza kadrem Loake Pimlico Suede.
 20. O.v.K.

  Vistula

  Na uboczu meritum tego tematu - zauważyliście jak bardzo obniżył się poziom przygotowania sesji fotograficznych dla nowych kolekcji Vistuli? Kiedyś sam drwiłem lekko z przerabianych w przysłowiowym photoshopie zdjęć, które dawały efekt socrealistycznych plakatów z przodownikami ZMP - ale przynajmniej kolekcje prezentowały się estetycznie i katalog zachęcał do zajrzenia do salonu. Chyba od ostatnich dwu sezonuów poziom poleciał na łeb, na szyję - garnitury i marynarki są chyba co najmniej o rozmiar za duże, w ogóle nie szykowane do zdjęć, linie ramion w esy-floresy, kołnierzyki niejednokrotnie odstają na milę... Nie, żebym był wielbicielem Vistuli, ale trochę smutno to wygląda.
 21. Kiedyś najtwardsze do złamania, dziś pierwszy wybór przed całym dniem na nogach...
 22. Dziś trochę więcej rock’n rolla czyli denim i ciężki len; Massimo, Osovski, JohnMalker, N’onchalant, Levi’s501, poza kadrem - ciężki Berwick w „groszku”.
 23. Rano, fakt, było chłodno, ale teraz w słońcu można się całkiem zacnie ogrzać👍🏻 U mnie dziś Próchnik, Rene Lazar, Poszetka, Bytom, C.Berg.
 24. Dziś tak; CT, Próchnik, RoT, Bytom, M&S, ledwie widoczne szelki od Doleath a poza kadrem Loake Cannon Ten Próchnik to swoją drogą ciekawostka; staruteńka koszula z czasów prcPróchnik, nabyta bodaj za 20 zł w 2015 roku. Pod marynarkę jeszcze się nadaje, choć to jej ostatnie podrygi - wreszcie poddaje się sztywnik kołnierza. Żal mi jej, bo to „pamiątka” początków mojej ”sartorialnej” drogi a poza tym... ma przepięknie wyprofilowany kołnierzyk, ktokolwiek go zaprojektował - znał się na rzeczy!
 25. Przy poniedziałku; Lancerto, Profuomo, Milanówek (Jedwab Polski), Bytom, M&S. Poza kadrem Doleath i Crownhill
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.