Jump to content
Guest Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Recommended Posts

W dniu 8.01.2019 o 00:04, Dyjamentowski napisał:

Trudno ocenić w salonie jak wygodne będą buty, bo one się dopasują i często najlepsze są potem te, które na początku wydawały się odrobinę za małe albo uciskały tu i ówdzie.

Przynajmniej ja mam takie doświadczenie. Ale zdobyte przypadkiem, bo 3/4 życia kupowałem buty, które właśnie były od razu wygodne, czyli, jak się okazało, za duże.

Nie mogę się z tym zgodzić. Wiele moich nietrafionych zakupów z początków kariery dandysa :), to właśnie buty, które były niewygodne, za małe, za ciasne, wpijały się, a które wziąłem "a bo się rozejdą".

Nie rozejdą się. 

But nie rozciąga się jak guma, ma swoją konstrukcję. Może dopasować się do stopy, ale nie magicznie POWIĘKSZYĆ się. Musi być dobry, przynajmniej na długość, od początku. Może troszkę zbyt ciasno opinać stopę, ale to tyle.

• Like 3
  • Upvote 1

Po zwężeniu  spodni w pasie po tylnym szwie kanty na dole nogawek dostały zeza rozbieżnego.
Czy jedyny sposób na wyeliminowanie tego to przeprasowanie kantów? Domowe żelazko poradzi sobie z tymi zrobionymi fabrycznie?

5 godzin temu, feriak napisał:

Ma ktoś sprawdzony sposób na pranie swetrów z merynosa?

Piorę je ręcznie na lewej stronie. Delikatny płyn do wełny a potem suszenie na płasko na ręczniku. Żadna krzywda się nie stała :) 

• Upvote 2

Czołem,

Idę niedługo na balet.

Jaki jest dress code dla takiej okazji ?

Teatr, opera, filharmonia... powiedzmy że są oczywiste. A balet ?

1 godzinę temu, mir napisał:

Czołem,

Idę niedługo na balet.

Jaki jest dress code dla takiej okazji ?

Teatr, opera, filharmonia... powiedzmy że są oczywiste. A balet ?

Poszukaj dobry leotard, ale możesz iść też w samych baletkach i spodniach ;)

spodnie-da205r.jpg

• Like 1

1 godzinę temu, mosze napisał:

Jeśli w operze, ubralbym się jak na operę. Wieczorowo/elegancko.

Balet jest w teatrze.

no chyba nie black tie ?

Mam wątpliwości, bo balet jest raczej z tych rzadziej pojawiających się impres, a kiedyś chyba widziałem zalecenia, jakoby balet nie wymagał formuły black-tie ...

Przyszedł dzisiaj garnitur Turin od Miler'a. Jest naprawdę mocno dopasowany. Z tego co znalazłem na forum jeden kolegów popuszczał ją w klatce jakieś 2 cm. I tu pytanie - gdzie w Trójmieście się udać, aby być zadowolonym z pracy tegoż krawca? Jest ktoś w stanie polecić? 

Przyjacielowi do ślubu garnitur z wieszaka dopasowywał Dziekoński na ul. Partyzantów.

Z efektu zadowolony był, chodź wielkich wymagań i wiedzy co do ubioru nie ma.

Mówił, że poleca. Przede wszystkim profesjonalnie i na czas, bez opóźnień.

Czy po wydłużeniu rękawów w marynarce jest możliwe przeszycie jednego guzika bliżej krawędzi rękawa?

Oddałem do wydłużenia rękawy i teraz guziki są jakieś 5 cm od krawędzi, a krawiec powiedział że się ich nie przeszywa, bo to kupa roboty z wypruwaniem ściegu maszynowego i że będzie widać ślad po takiej interwencji. Jak myślicie, prawda czy ściema? Guziki nie są funkcyjne.

51043358_1911374832323980_7756399401123184640_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=62148a5fba102c841679c54ad4809090&oe=5CB30C14

Zależy od wełny. Na dobrej jakości wełnie nie będzie śladu. Jeśli jest kiepska lub z domieszkami, ślad może być.

Słowa krawca są dziwne, bo w punkcie, z którego korzystałem, przeszywanie imitacji dziurek to był standard. Oczywiście najczęściej trzeba spruć i odtworzyć wszystkie, bo maszyna krawca może obszywać inaczej, niż maszyna producenta garnituru.

• Like 1
  • Upvote 1

Okej, taką miałem nadzieję :) Wełna to Tasmanian 120s od Loro Piana. Bardzo fajny materiał i marynarka, więc jeśli miałaby zostać dziura to byłoby mi szkoda. Czy jesteś z Warszawy? Jeśli tak to zdradzisz może gdzie zlecasz tego typu rzeczy i czy ewentualnie dobrze robią też przeróbki koszul (skracanie rękawów, taliowanie)?

18 minut temu, me.spoke napisał:

.......i że będzie widać ślad po takiej interwencji. ....

Ja skracałem rękawy. Krawcowa zatrudniona w salonie mówiła to samo.

Ponieważ marynarka była lniana, casualowa więc postanowiłem zaryzykować.

Na jednym rękawie prawie nic nie widać, na drugim już bardziej.

Później miałem identyczną sytuację z wełnianą marynarką w innym salonie i inną krawcową .

Ta kategorycznie odradziła twierdząc, że w miejscu przeciwległym do guzika materiał najczęściej jest uszkodzony.

Można też doszyć 5 guzik. Piąty guzik na rękawie to sygnatura garniturów Tom Ford ($4000+).,Ostatnio wielu krawców naśladuje styl TF 5 guzików na rękawie, butonierka milanese, patki na kieszeniach wyższe o pól cala.

43 minuty temu, me.spoke napisał:

Czy jesteś z Warszawy? Jeśli tak to zdradzisz może gdzie zlecasz tego typu rzeczy i czy ewentualnie dobrze robią też przeróbki koszul (skracanie rękawów, taliowanie)?

Zakład, z którego korzystałem, przeniósł się. Wydaje mi się, że każdy polecany na forum zakład powinien to umieć - popatrz w Przewodniku Miejskim.

• Upvote 1

14 minut temu, Grafa napisał:

A ja myślałem, że to znak lantiera (600+ pln na wyprzedaży).

Z modą tak jest.,To co dla jednego jest występkiem przeciwko klasycznej elegancji , dla drugiego jest topowym trendem.,Tom Ford jest swego rodzaju fenomenem i jest ostatnio czesto kopiowany, dodam jeszcze iże ostatnia dziurka na rękawie garnituru TF zamiast standardowej szerokości 3/4 cala jest szersza i ma pełny cal. 

• Upvote 1

Dzięki wszystkim za pomoc, chyba jednak zaryzykuję i zlecę przeszycie guzika żeby zobaczyć jakiego efektu się spodziewać w przyszłości :)