Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie może skąd pochodzą materiały używane w koszulach MD? Italian fabric, zarówno na koszuli bawełnianej jak i lnianej. Ukryty jest tutaj jakiś znany producent tkaniny w celu obniżenia kosztów czy może nic nie znaczące marketingowe podejście (Włochy = dobra jakość)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/29/2019 at 8:19 PM, Cineos said:

Czy wiecie może skąd pochodzą materiały używane w koszulach MD? Italian fabric, zarówno na koszuli bawełnianej jak i lnianej. Ukryty jest tutaj jakiś znany producent tkaniny w celu obniżenia kosztów czy może nic nie znaczące marketingowe podejście (Włochy = dobra jakość)?

"Italian fabric" bez konkretnego producenta to jak "genuine leather", można się spodziewać badziewia :). MD nie jest marką luksusową, żeby się takimi rzeczami nie chwalić na produktach. A propos "Made in italy"" to polecam książkę "Gomorra", gdzie jest jeden wątek z fabrykami odzieżowymi w okolicach Neapolu. Generalnie ci sami Wietnamczycy, ktorzy szyliby buty dla Nike'a u siebie w kraju, tutaj szyja ubrania dla fashion brandów, w takich samych poniżających warunkach jak w trzecim świecie, odpracowujac koszty przemytu ich do Europy. Generyczne "Made in italy" obecnie nic nie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szelki do spodni z możliwością złapania na guzik jak i bez guzika - tkie jak na zdjęciu. Kulka która jest nakręcana na śrubkę jest odstająca (część skórzana szelek którą śrubka spina w całość) i niestety kamizelka zahacza o nią przez co nie leży gładko. Ma ktoś jakiś patent na modyfikację tego? Kupowanie drogich szelek tylko na guziki by tej śrubki nie zawierały narazie nie wchodzi w grę.

3DDB3C08-DB87-439F-A72A-7338CD9AE528.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązujecie kwestię długość spodni? Mając spodnie slimowane nie tworzące na dole żadnego załamania jak na poniższej grafice wszystko wygląda super, aż do momentu, gdy postanowimy gdzieś usiąść, wtedy nogawki posuwają się w okolice prawie środka łydek. 

pobrane.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, m_wujek napisał:

Czy macie jakieś doświadczenia z marynarkami gdzie większość mieszanki stanowią włókna konopii? 

Jak się sprawdzi np mix konopie/wełna albo konopie/wełna/alpaka?

Marynarki nie, ale mam dżinsy z konopi i są rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xkoziol, co ja poradzę że to krawiec pocudował a mnie się marynarka podoba? Niestety tylko wysyłkowo mogę nabyć. Stąd dylemat, bo niezbyt chce mi się i mam czas ogarniać zwrot.

@lubo, teoria też bardzo prawdopodobna.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Bartek 00 said:

Czy macie pomysł jaki rodzaj butów i ich kolor dobrać do czarnej parki i dżinsów czarnych i granatowych?

Ja bym zaproponował ciemnobrązowy zamsz. Czasami nieźle się komponuje również z czarnymi elementami garberoby - jak zauważyłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam buty "do ogródka, odśnieżania, na spacery do lasu". Mają rok i 2 miesiące (nadal pod rękojmią, ale już bez domniemania istnienia usterki w momencie zakupu). Przyznaję się, że nie zawsze je zakładałem z łyżką, czasem pomagałem sobie tym małym uchwytem z tyłu. W jednym bucie ten uchwycik się oderwał.

Czy Waszym zdaniem reklamacja byłaby zasadna? 

Chodzi mi głównie o to, czy ideowo, te "uchwyciki" służą do tego, by z ich pomocą ułatwić ubieranie buta (tzn. czy używałem ich zgodnie z przeznaczeniem), czy nie. Poniżej załączam zdjęcie.

PS. Wiem, że są brzydkie i skóra kiepskiej jakości, dlatego mi ich nie szkoda do prac okołodomowych.

20190221_180436.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.