Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam przerobienie marynarki RTW tak, aby miała półpodszewkę, ew. wymianę podszewki na jakąś ciekawszą i przede wszystkim bardziej oddychająca. Zastanawiam się tylko, czy taki zabieg nie wpłynie np. na konstrukcję marynarki, itp.

Nadto, ciekawi mnie ewentualny koszt wymiany podszewki (sama usługa). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obu Panów pytających powyżej: naprawdę, w takich sytuacjach trzeba pytać krawca, który będzie wykonywał te usługi, nie jakichś obcych ludzi w sieci. Forum jest pomocne, ale skąd mamy wiedzieć, czy da się wydłużyć marynarkę bez zobaczenia marynarki albo ile za konkretną usługę bierze krawiec w Lublinie.

Wróżąc z fusów: wydłużanie marynarki to operacja albo niemożliwa, albo nieopłacalna, albo niewarta zachodu (tj. da się wydłużyć o 0.5 cm, czego nie będzie widać). Wymiana podszewki nie powinna zaburzyć konstrukcji marynarki, ale nie wiadomo, jak materiał wygląda pod podszewką w miejscu, w którym ma jej nie być. Koszt to pewnie kilkadziesiąt zł z materiałem. Podkreślam - wróżenie z fusów.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gly napisał:

Czy da się wydłużyć marynarkę? Z tyłu jest zapas materiału, ale nie wiem jak z przodem. 

Przypomniał mi się taki stary dowcip: Dzwoni facet z kuracji do żony i mówi:"Kochanie przedłużyli mi".,Kobieta się ucieszyła i mówi: "Poproś jeszcze żeby Ci pogrubili"       Nie da się wydłużyć, można tylko pogrubić.,  Zapas materiału z tyłu jest ,z przodu także jest tylko jest ponacinany.,Dwurzędówkę można jeszcze próbować przedłużyć ,ale nie każdą., 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartosz_U napisał:

Rozważam przerobienie marynarki RTW tak, aby miała półpodszewkę, ew. wymianę podszewki na jakąś ciekawszą i przede wszystkim bardziej oddychająca. Zastanawiam się tylko, czy taki zabieg nie wpłynie np. na konstrukcję marynarki, itp.

Nadto, ciekawi mnie ewentualny koszt wymiany podszewki (sama usługa). 

Wymiana podszewki prawie zawsze jest możliwa, ja płaciłem za to rok temu jakoś 40-50 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2018 o 21:06, Kyle napisał:

Pełna zgoda. Mierzyłem ostatnio w Royal Collection model Saul od OJ. Świetny, tylko prawie 3 tysiące zł...

Wysłane z mojego LG V30 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jakby co, to super cena w stosunku do royal collection

https://www.boozt.com/pl/pl/oscar-jacobson/saks-coat_16447153

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Velahrn napisał:

Wymiana podszewki prawie zawsze jest możliwa, ja płaciłem za to rok temu jakoś 40-50 zł?

Wymiana podszewki jest możliwa, tylko z reguły kiedy podszewka jest do wymiany to marynarka też prosi się o wymianę.Natomiast przeróbka pełnej podszewki na półpodszewkę, ćwierćpodszewkę czy podszewkę szkieletową  zazwyczaj jest niemożliwa ,gdyż marynarka z pełną podszewką ma inną konstrukcje.,Brustasza ,kieszenie wewnętrzne i zewnętrzne  są inaczej szyte  kieszeniówka jest także inaczej mocowana.,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cineos napisał:

Dlatego właśnie pytam dlaczego polecasz (już gdzieś polecałeś w temacie i wspominałeś że posiadasz). Coś więcej? Dopasowanie, konstrukcja, długość rękawów?

Dopasowanie trochę luźniejsze niż susu (dla mnie plus), rękawy na standardową budowę (dla mnie minimalnie dłuższe, ale znośnie, bądź do skrócenia), materiał super przyjemny, z delikatnym połyskiem, nadającym mu wizualne cechy dobrej jakości produktu. O ile inne płaszcze nie, to ten zbiera często komplementy

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kyle napisał:

Jednak nie to samo - dwurzędowy Saul trzyma cenę. Znalazłem coś innego w międzyczasie :-)

Oo czasu :) jak brałem Snyder to był za dwukrotność aktualnej ceny, więc z Saul też będzie podobnie, wrzucą nowy model to obniżą. Dlatego warto na wyprzedaży je dorwać. na Boozt.com ceny są najniższe w internetach, choć też kombinują cenami jak yoox (podnoszą, żeby przy obniżce pokazać większy rabat)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy ktos moze probowal dodatkowo usztywnic torbe skorzana codzienna?

90% dostepnych obecnie toreb nie ma kedry usztywniajacej (co jest nawiasem mowiac moim zdaniem nieporozumieniem), przez co postawiona torba samoczynnie sie przewraca zaleznie od tego, co sie w niej znajduje.

Myslalem zatem zeby dokleic jakas usztywniona "podloge" do torby, zeby zaczela utrzymywac pion.

Czy ktos z Was moze probowal takiego patentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Anachronis napisał:

Czy ktos moze probowal dodatkowo usztywnic torbe skorzana codzienna?

90% dostepnych obecnie toreb nie ma kedry usztywniajacej (co jest nawiasem mowiac moim zdaniem nieporozumieniem), przez co postawiona torba samoczynnie sie przewraca zaleznie od tego, co sie w niej znajduje.

Myslalem zatem zeby dokleic jakas usztywniona "podloge" do torby, zeby zaczela utrzymywac pion.

Czy ktos z Was moze probowal takiego patentu?

budżetowo - bierzesz karton, docinasz wg kształtu dna torby, foliujesz go w ciemną reklamówkę na lewej stronie, przyklejasz ciasno taśmą przeźroczystą i wsuwasz na dno

mniej budżetowo - kupujesz w castoramie szkło organiczne (zwane "pleksą"), docinasz i wsuwasz na dno

 

co do toreb, mam/miałem kilka i wszystkie są odpowiednio sztywne, więc nic nie musiałem kombinować (zrobiłem tylko wersję nr 1 w dużej torbie podróżnej/wakacyjnej mojego dziecka)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spinki od exoxe i po 4 latach użytkowania pojawił się problem, a mianowicie płaszczka w jednej ze spinek zaczęła się ruszać. Zanieść to do jubilera czy jakoś próbować samemu ogarniać, a może to w ogóle nie wypadnie? Napisałem na wiadomość do exoxe na forum, ale ostatni raz logował się w grudniu 2017 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

budżetowo - bierzesz karton, docinasz wg kształtu dna torby, foliujesz go w ciemną reklamówkę na lewej stronie, przyklejasz ciasno taśmą przeźroczystą i wsuwasz na dno

mniej budżetowo - kupujesz w castoramie szkło organiczne (zwane "pleksą"), docinasz i wsuwasz na dno

 

co do toreb, mam/miałem kilka i wszystkie są odpowiednio sztywne, więc nic nie musiałem kombinować (zrobiłem tylko wersję nr 1 w dużej torbie podróżnej/wakacyjnej mojego dziecka)

Robiles ten zabieg sam? Moze lepiej to zlecic jakiejs krawcowej albo komus podobnemu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jakbog napisał:

@Anachronis, i tak miało zabrzmieć, jak sądzę. Nie wiem, co jest takiego trudnego w owinięciu kawałka kartonu folią, by potrzebna była do tego krawcowa. ;)

Gdybys mial tak marne zdolnosci estetyczno-manualne jak ja, gwarantuje, ze najchetniej wszystkie tego typu czynnosci zlecalbys na zewnatrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,

Nie jestem ekspertem w dziedzinie mody, czytam, obserwuje, uczę się. Wiele rzeczy już pochłonąłem. Ale jedna kwestia nie daje mi spokoju. Po długim googlowaniu i szczątkowych informacjach stwierdziłem, że nie zabijecie mnie za moje "zielone" pytania. Chodzi mi mianowicie o buty, a konkretnie o "noski".

Przez całe życie uważałem, że buty bez 'nosków' są ładniejsze; że ten szew psuje efekt gładkiego buta i kole w oczy. Zagłębiając się w temat dobrej jakości obuwia, obserwując to forum, zauważyłem jednak, że nosek to jednak większość (70%?) porządnego asortymentu.

1) Tej informacji szczególnie nie mogłem znaleźć, jaka jest funkcja istnienia 'noska', czy prawdą jest to, że taki but jest mniej podatny (lub jest to mniej widoczne) na 'zagniecenia skóry'?
2) Pani z salonu Loding w Galerii Mokotów powiedziała mi wręcz, że 'nosek' jest uważany za większy aspekt elegancji niż jego brak
3) Trochę z innej beczki, czy waszym zdaniem lotniki są mniej formalne niż Oxfordy? ( do tej pory żyłem w innym przeświadczeniu, ale po odsłuchaniu kilku youtuberów - na taką informacje natrafiłem).

Nie ukrywam, że chcę sobie w końcu kupić coś lepszego niż Ryłko czy Gino Rossi (jednak do 1000 zł). Zaświeciły mi się oczy nad takimi opcjami w Loding:

https://loding.pl/buty/oxfordy-blake-weted/winston-czarny

https://loding.pl/buty/monki/taylor-czarny-2

Jednak Pani poinformowała mnie, że mimo iż jest to na stronie to polski salon nie posiada, "nie sprzedają się" (choć nawet sprowadzenie z Francji się opłaca, około 100 zł drożej). Rozmowa zainspirowała mnie do zadania pytania WAM. Zwłaszcza, że np. u T.Milera pojawiła się okazja na proste Berwicki (noskowe).

Radzicie "przełamać się" czy trzymać dotychczasowego przekonania ? :)
Będę wdzięczny za cierpliwość do mnie i opinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.