Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętajcie, że sprzedawcy mają sposoby na doprowadzenie takich butów, by wyglądały na mało używane. Najlepiej w ogóle nie kierować się stanem podeszwy i patrzeć na inne elementy obuwia np. na czubki, zapięcie, ewentualne wytarcia w środku...

Tutaj bardzo dobry przykład: https://allegro.pl/monki-carmina-43-gyw-yanko-meermin-i7708967468.html

Jak myślicie, prawie nówki sztuki czy mocno używane? Trudno jednoznacznie stwierdzić, ale wiem, że nad doprowadzeniem podeszwy do takiego stanu ktoś mocno pracował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lubo69 napisał:

Sam się sobie dziwię że to piszę, bo ostracyzm w stosunku do handlu używanym obuwiem widoczny na forum uważam za uzasadniony

Mnie to zawsze dziwiło, że dopuszczamy sprzedaż używanej bielizny (koszule), a buty są be.

@Andrzej_P, jeśli Ci się podobają to chyba dobra opcja. Widać po detalach na podeszwie, że raczej wyższa półka. Po stanie podeszwy powiedziałbym, że były założone max 10 razy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro prawdziwi fachowcy twierdza ,że byly założone najwyżej 10 razy to całkiem możliwe.,Ja jestem zdania ,że obcasy były naprawiane i wyściółka w butach jest wymieniona ,ale co ja mogę wiedzieć.,Poza tym ,że  zwyczajowo gumowe wypełnienie obcasa typu Dovetail z reguły nie jest łączone w ten sposób z Six-nail, gdyż wygląda mało estetycznie.,Nie mam także nic przeciwko kupowaniu butów z drugiej ręki, jeżeli ktoś się czuje komfortowo w takich butach i nie przeszkadza mu ,że inna osoba nosiła je wcześniej to jest jak najbardziej OK tym bardziej ,że dzięki temu możemy nieco oszczędzić planetę , gdyż te buty nie trafiły na wysypisko ani do spalarni., Tylko moim zdaniem Ukraina jest ostatnim miejscem na mapie gdzie szukałbym butow z drugiego obiegu.Nie mam żadnych uprzedzeń do tego kraju ani jego mieszkańców, ale lepiej takich okazji szukać tam gdzie masz możliwość przymierzenia i szybkiego odesłania w razie niepowodzenia., Moje pytanie czy prawidłowy rozmiar potwierdził Jackowski lub Rutkowski nie było zadnym szyderstwem tylko faktem.,Po pierwsze te buty są robione na zamówienie i nie posiadają żadnego rozmiaru.,Po drugie stwierdzenie sprzedającego ,że jest to rozmiar 44 na stopę 28.5 cm to zwykła deklaracja nie poparta żadnymi konkretnymi faktami.,Nie chce wklejać linków do aukcji ,ale ten sam sprzedawca sprzedaje buty Alden #925 na kopycie Barrie i twierdzi ,że są w rozmiarze 44 na stopę o długości 28.5 cm (zgodnie z tym powinny z trudem wejść na moje stopy).,Ze zdjęcia pokazującego wnętrze, wynika że te buty Alden #925 liuks klass rucznaja rabota USA wyprodukowano w listopadzie 2004 roku i są w rozmiarze 9.5 B/D( w rzeczywistości ledwie wejdą na paznokieć dużego palca u mojej stopy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayor, możesz mieć rację z wymienioną wyściółką, nie widziałem oryginalnej aukcji, ale światełko ostrzegawcze powinno się zaświecić jeśli ktoś pisze że sprzedaje jako nowe coś co ewidentnie jest używane. 

Stopień zużycia oszacowałem tylko na podstawie wytarcia śródstopia, ale to mogło być nawet podmalowane. Za 800zł i Ukrainę jednak cofam rekomendację ;)

PS mam tak połączony dovetail i gwoździe w AS dla Brooks Brothers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zawsze dziwiło, że dopuszczamy sprzedaż używanej bielizny (koszule), a buty są be.

Ditto. W TKMaxx kiedyś nie można było zwrócić skarpetek, nawet fabrycznie zapakowanych w trójpaku, spiętych i zszytych, a koszule można było. Tyle samo w tym logiki ile w naszym regulaminie - albo wszystko używane (klient decyduje czy chce, a publika, jak mawiał kiedyś jeden z modów, jeśli niezainteresowana, przechodzi dalej), albo zero używanego, tylko nowe z metką.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lubo69 napisał:


Ditto. W TKMaxx kiedyś nie można było zwrócić skarpetek, nawet fabrycznie zapakowanych w trójpaku, spiętych i zszytych, a koszule można było.

Przyjmowanie zwrotów/refundacja, czyli to co dotyczy tzw refound/return policy to jest bardziej sprawa kulturowa niż widzimisię danej sieci sklepów.,Podobnie jest z wypłatami ubezpieczeń i traktowaniem interesantów w urzędach.,W niektórych krajach obowiązuje zasada "The Benefit of The Doubt" i kiedy klient idzie cokolwiek zwrócić, upomina się o odszkodowanie, załatwia sprawy urzędowe itp. to druga(ta silniejsza) strona akceptuje to ,że jest szczery i należy mu się pozytywne załatwienie roszczeń.,Nie tak dawno około 10-12 lat temu można było oddać buty w sklepie bez względu na stan, liczyła się tylko sztuka,.Dzisiaj jest jucz nieco inaczej podeszwa nie może być zjechana ,ale nie trzeba mieć kartonowego opakowania ,metek a nawet nie trzeba mieć rachunku ,paragonu,czy innego dowodu sprzedaży w takim wypadku personel sklepu szuka najniższej ceny w jakiej dany towar był kiedykolwiek sprzedawany i tyle oddaje.Nikt też nie obwąc*uje koszul swetrów,czy bluzek na okoliczność czy przypadkiem nie byly noszone,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda rozmiarówka czapek kaszmirowych z H&M? Dziwnie wygląda asortyment tych czapek. Jedne mają rozmiar do wyboru, inne nie :|.

W centrum mojego zainteresowania znalazły się:

https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0694465003.html

https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0731528001.html

Jedna niby 56-58, druga rozmiar "uniwersalny".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie w Krakowie (najlepiej centrum/zachód) znajdę jakiś sensowny sklep z akcesoriami do szycia? Albo nie ma sensu się w to bawić bo wszędzie jest to samo i zamawiać z allegro?

Na dniach będę miał od koleżanki maszynę do szycia i mam wielki plan aby wreszcie nauczyć się skracać spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.