Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cenę weryfikuje rynek, zobacz na eBayu po ile chodzą nawet używane SuSu - krój i dopasowanie to podstawa i nawet metka made in China tego nie zmieni. Do Corneliani nic nie mam, obie marynarki, które mierzyłem miały dobry krój. Po prostu nie pasowały mi nawet za 150$. Zdecydujesz jak uważasz, to Twoje pieniądze. No i fajnie by było oceniać zdjęcie na Tobie, a nie z łańcuchem
Żorż. Rozmawiamy o ubraniach więc wrażenia są najważniejsze ale są też elementy obiektywne. Zaznaczę że nie mam nic do SuSu. Mam sporo marynarek tej firmy(więcej niż myślałem) Leżą na mnie dobrze prosto z wieszaka. Planowałem traktować je jak niedrogie woły robocze. W swojej cenie są dosyć dobrym wyborem ale obiektywnie rzecz biorąc Havany SuSu mają w większości podszewkę poliestrową lub są z dużą domieszką poliestru w podszewce w rękawach, są szyte praktycznie wyłącznie maszynowo, guziki są plastikowe i mają też chyba odrobinę za wąskie klapy otwarte np. 8cm przy rozmiarze 54 EU.Aby być precyzyjnym dodam że czasami w obecnej ofercie SuSu można znaleźć dawną Biellę która teraz nazywa się również Havana i ma szersze klapy. Do moich marynarek Jort SuSu nie mam żadnych uwag.
Rozumiem twoje podejście. Jeśli nie widzisz różnicy w wykonaniu marynarek z lini mainline Corneliani, Caruso, Canali, Zegny w porównaniu do np. Havany i jeśli SuSu na tobie dobrze leży to super - oszczędzasz czas (poznanie producentów, produktów, modeli, linii) i pieniądze
Jednak nie wszyscy tak mają.

Pozdrawiam


Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XDDX, chyba jednak porownujesz jabłka do pomarańczy. Jeśli cena wyjściowa havany to 350 Euro a używki chodzą po 200E (niska cena, niska relatywnie strata wartości), to przy Corneliani przecenionej z wziętej z kosmosu ceny 1295$ na 350$ możesz czuć się dobrze bo "zarobiłeś" jednak cena wyjściowa jest tylko skutkiem snobizmu na "made in Italy". Z marek, które podałeś powyżej miałem też Canali silver label i też odsprzedałem dalej za jakieś 50$ (lekka używka). Caruso to natomiast inna bajka i jeśli pasuje Ci krój to jedna najmniej hypowanych marek i świetna relacja cena/jakość. Niegdyś był o Caruso duży artykuł na Parisian Gentleman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak rzeczywiście najważniejsze jest "po ile używki chodzą na eBaju", utrata wartości rezydualnej to jest mocny argument.,Ja bym wziął jeszcze pod uwagę awaryjność, na przykład ilość poważnych usterek w kolejnych latach użytkowania.,Warunki gwarancji i rękojmi (niektórzy krawcy oferują free alterations for life).,Może jeszcze jakieś testy zmęczeniowe, na przykład postawiłbym pozorantów ubranych w garnitury "C" i "S" w jakichś ekstremalnych warunkach pogodowych i który dłużej wytrzyma

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mayor napisał:

No tak rzeczywiście najważniejsze jest "po ile używki chodzą na eBaju", utrata wartości rezydualnej to jest mocny argument.,Ja bym wziął jeszcze pod uwagę awaryjność, na przykład ilość poważnych usterek w kolejnych latach użytkowania.,Warunki gwarancji i rękojmi (niektórzy krawcy oferują free alterations for life).,Może jeszcze jakieś testy zmęczeniowe, na przykład postawiłbym pozorantów ubranych w garnitury "C" i "S" w jakichś ekstremalnych warunkach pogodowych i który dłużej wytrzyma

Na pozorantów proponowałbym braci, najlepiej bliźniaków jednojajowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie w Polsce, przez internet kupię guziki do marynarki? Z okazji BF kupiłem nawet fajnego Lantiera, dobra cena, leży prosto z wieszaka, ale plastikowe guziki z nazwą firmy to taki syf że nie mogę na to patrzeć i muszę przeszyć nowe. Tylko gdzie je kupię? Pozdrawiam

 

edit. Kiedyś kupiłem jeden komplet u Milera, ale już tym nie handluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś nazywa się Pilling Comb ,służy do usuwania z odzieży wełnianej tzw bobbles nie wiem jak to poprawnie się nazywa po polsku ? Chodzi o takie małe kuleczki które pojawiają się na powierzchni wełny im lepsza wełna tym bardziej podatna na tego rodzaju zjawisko., 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał,

też nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że w miejscach gdzie zajmują się cerowaniem artystycznym powinni sobie z tym poradzić.

Ja osobiście korzystałem z usług Pani Bożeny Kamińskiej (ul. Krucza 41/43) i byłem bardzo zadowolony (cerowanie dziurki w swetrze z wełny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znalazłem pewnego sprzedawcę, który twierdzi, że ma na sprzedaż buty z cordovanu, nieużywane (w co śmiem wątpić, aczkolwiek w nienagannym stanie) w cenie poniżej 800 PLN i się zastanawiam czy warto w to iść. Tzn, bardziej chodzi mi o to, że pierwszy raz spotykam się z taką firmą i nie wiem co o niej sądzić... Buty wyglądają bardzo w porządku, ale jak już mam wydać tyle pieniędzy to chciałbym posłuchać waszych opinii. 

Zdjęcia do podglądu w załączniku.

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosiłbym.

Buty ze zdjęcia wyglądają na shell cordovan. Oczywiście używane, ale nieznacznie. Sam się sobie dziwię że to piszę, bo ostracyzm w stosunku do handlu używanym obuwiem widoczny na forum uważam za uzasadniony, ale w cenie poniżej 800 zł warto (o ile oczywiście pasują i się podobają).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Andrzej_P napisał:

No właśnie mam bardzo podobnie z używanym obuwiem, ale ten model bardzo mi przypadł do gustu... 

Rozmiarowo wygląda ok, aczkolwiek nie mam możliwości sprawdzenia czy faktycznie będą super dopasowane, ale koniec końców chyba kupię...

Ciekawe jak stwierdziłeś ,że rozmiarowo są OK? Pewnie byłeś u Jackowskiego, albo Rutkowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.