Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę kolegów o podzielenie się doświadczeniem. 

W monachijskim sklepie Shoepassion zakupiłem pastę Burgol w dwóch kolorach. Ta ciemnobrązowa wygląda bardzo na czarną. Poprzedni zakup był wyraźnie brązowy. 

Zamiast jednolitej lustrzanej powierzchni po odkryciu wieczka jakieś to popękane. Mam tak, jak kosmetyki już długo u mnie leżą. Wysuszone? A może się czepiam? 

15CAF89F-E5BF-49E8-8750-ED6AC44B7A69.thumb.jpeg.6f04778be7f2eace4a3f8046838876ed.jpeg678C46D7-8F4A-4266-8EC3-7CE26AECE3D3.thumb.jpeg.65300e5126810ccd7e4e29268944a8f8.jpeg392BBD62-C242-4A79-A87A-4812F578B254.thumb.jpeg.638d7ef8986e1e2d34f688b9486d2fc7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Krzysiek_W napisał:

podobno to lepiej, ponieważ są odparowane :)

 

😯... a ja już planowałem wejście smoka do sklepu, ekipa jest i tak coraz mniej kompetentna. Jak mnie dzisiaj jeszcze ktoś oprócz Krzyśka uspokoi, to zacznę mazać spragnione buty 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Midlife-Crisis napisał:

😯... a ja już planowałem wejście smoka do sklepu, ekipa jest i tak coraz mniej kompetentna. 

Czy wg Ciebie to oznacza jakieś problemy sklepu/marki? Jakiś czas temu zamkneli sklep w Warszawie -(wiem, że to sklep współpracujący), wycofanie kilku modeli butów, wyprzedaże butów na Redenbachu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bartek 00 napisał:

Czy wg Ciebie to oznacza jakieś problemy sklepu/marki? Jakiś czas temu zamkneli sklep w Warszawie -(wiem, że to sklep współpracujący), wycofanie kilku modeli butów, wyprzedaże butów na Redenbachu itp.

Raczej nie problemy sklepu, a przyzwyczajonych do sortymentu i filozofii klientów. Firma się raczej rozwija i zmienia od jakiegoś czasu strukturę. W swoim portfolio ma buty ekskluzywne (H. Dinkelacker) obok badziewia (blue stitched). Rendenbach jest na Dinkelakerach, to ma nie być na zwykłych butach SP. Do powiedzenia mają tam teraz spece od ekonomii obok tych od butów, a personel trochę nie nadąża i gubi się czasem trochę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec przyszłego Pana Młodego jest emerytowanym górnikiem i posiada, jak słyszałem, przepiękny galowy mundur. Czy założenie go na ślub syna będzie dobrym pomysłem?

Dodam, że garnituru nie posiada i jeśli ma kupić, to na pewno nie zdąży z poprawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, timeforalesson napisał:

Szukam czapki jak z linku, tj. dokerki, która zasłoni mi uszy do połowy lub trochę więcej. Spotkał ktoś się z czymś takim w polskich sklepach? Wszystkie dokerki, które znalazłem w internecie są z akrylu albo innych sztucznych materiałów, ja chciałbym coś z bawełny.

 

Może u Sterkowskiego coś znajdziesz? https://www.sterkowski.pl/111-dokerka

3 minuty temu, timeforalesson napisał:

I drugie pytanko, gdzie dostanę skórzane, brązowe rękawiczki za ok. stówkę? Mam skłonność do gubienia szalików/rękawiczek więc coś droższego odpada.

 

https://www.bytom.com.pl/p-bh2-21-01b-rekawiczki-bh2-21-01b - po wpisaniu kodu będzie ok. 110 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timeforalesson co do "dokerki"... Cudzysłów, bo moim zdaniem to zwykła, dzianinowa czapka. To co Sterkowski ma w ofercie, pewnie można uznać za prawdziwą dokerkę. Też szukam takiej czapki, która będzie miała optymalną głębokość. Przejdę się po prostu do centrum handlowego, podotykam i zobaczę którą uda mi się zrolować w ten sposób, żeby odpowiadała mi głębokością. Na razie na oku mam Massimo Dutti i "czapkę z kaszmiru" w H&M. Obydwie w internecie wyglądają na dość płytkie i obydwie mają ceny wyjściowe, których do końca nie mogę zaakceptować. Ale ocenię je na żywo w sobotę.

Widziałem też, że Zack Roman wprowadził ostatnio wełniane czapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2018 o 22:02, timeforalesson napisał:

Jeśli coś znajdziesz to daj znać. Przymierzałem mnóstwo czapek w różnych sieciówkach, ale do MD akurat nie miałem okazji zajrzeć. Tę kaszmirową z HM sam miałem na oku, ale dostępna jest tylko online.

Timeforalesson obejrzałem dzisiaj czapki. Ta w MD jest głęboka, nawet jak na moja dość duża głowę  (58 cm obwodu). Próbowałem ja rolowac, ale powstaje dość gruby, nieestetyczny wałek. Poza tym jest gruba, wełniana i lekko wlochata, nie pasowałaby do bardziej eleganckich zestawów. Bylem tez w hm i nawet kupiłem granatowa czapkę 100% bawełna.  Jest idealnie do pół ucha. Nie liczę, że posłuży długo,  ale co istotne, na zdjęciach w sklepie internetowym wygląda, ze jest uszyta identycznie jak ta kaszmirowa, co do jednego ściegu. Na razie mam tą,  a później kupie kaszmirowa przez internet jak będzie promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś sposoby na pomarańczowe smugi od potu? (nie są od antyperspirantu bo powstały na plecach)
Próbowałem zwykłego prania w 40C oraz dwa razy dedykowanego sprayu Dr. Beckmann. Nic nie pomogło. Ktoś może wie co może zadziałać? 
Ja miałem podobny problem.
Pranie z Dr. Beckmannem potem chlor.

Bez efektu pozytywnego.

U mnie się sprawdziło spryskanie płynem do płyty ceramicznej W5.


Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze-krawaciarze,

mam pytanie o możliwość naprawy krawatów. Krawaty mają zaciągnięcia. I teraz:

1) czy w ogóle jest to naprawialne i czy jakakolwiek firma się tego podejmowała/podejmuje? (np. jakaś naprawa szydełkiem, widziałem wiele lat temu taką naprawę, ale to nie był krawat)
2) czy w Warszawie jest jakaś firma która to robi? 

(Firma MM Krawaty Anna Kosowska na Solcu nie istnieje i jej pracownicy nie robią już nic - potwierdziłem u źródła).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.