W.N.

Użytkownik
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2

O W.N.

 • Tytuł
  Zwykły
 • Urodziny
 1. Do tych celów, moim zdaniem, ta koszula powinna się nadać. Gdyby to miało być Twoje wesele to uznałbym ją jako zbyt nieformalną. Przymierz jeszcze sobie z garniturem, zawiąż krawat i zobacz jak wtedy się będziesz czuł. Najważniejsze jest Twoje dobre samopoczucie (szczególnie na obronie warto wypaść na pewnego siebie ). Pozdrawiam.
 2. Wszystko zależy z czym planowałeś ją nosić. Taka faktura materiału (wzór to byłby gdyby był zastosowany oprócz białego jeszcze inny kolor) obniża nieco jej formalność ale jej walorów estetycznych nie zmniejsza (moim zdaniem).
 3. Chodziło oczywiście o taką, która posiada zarówno mankiet francuski jak i kołnierz pin collar. Pozdrawiam.
 4. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Zdecyduje się chyba jednak na bezpieczniejszą opcję czyli klasyczny mankiet francuski. Wybór na naszym polskim rynku w takim wypadku ogranicza się do koszul Milera i Macaroniego (przy czym koszule tego drugiego mają ładniejsze wyłogi kołnierzyka, niestety są też droższe).
 5. Jak za tydzień wesele to nie polecam kupować u Milera. Czas realizacji zamówienia zazwyczaj jest długi (u mnie to był ponad tydzień bodajże) przy czym i tak dostałem niewłaściwą koszulę. Firma zachowała się bardzo w porządku ponieważ wymieniła mi ją na inną droższą (konkretnej przeze mnie zamawianej, jak się okazało, nie mieli na stanie magazynowym) - białą z tkaniny pinpoint. Z niej jestem bardzo zadowolony ale nie mam wielkiego porównania do innych marek, lepszych niż nasze polskie sieciówki. Z tym, że ja zamawiałem przy okazji promocji na dzień ojca (-20%) i kosztowała mnie ta przyjemność 239zł. Gdybym teraz miał zapłacić 359zł to miałbym spore wątpliwości. Z 5 dniami roboczymi do wesela już bym raczej nie ryzykował zakupu wysyłkowego tylko rozejrzał się za jakimś sensownym Lambertem stacjonarnie.
 6. Od dobrych kilku lat wahania mojej wagi to maksymalnie 1-2kg w górę lub w dół więc nie ma to wielkiego znaczenia. W razie jakiejś tragedii niedługo przed ślubem można coś poprawić u krawca Dostępność takich koszul jaka jest każdy widzi, widziałem takowe chyba wyłącznie u Milera i Szarmanta, z tym, że u tego pierwszego to raczej tylko preorder wchodzi w grę bo stała sprzedaż to margines. U Szarmanta akurat jest dostępna (jeszcze miesiąc temu był tylko jeden rozmiar) stąd moje zainteresowanie i pytania jak wyżej.
 7. Mój ślub co prawda dopiero za rok ale żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik to planuję i robię pierwsze zakupy już teraz. Moje pytania będą a propos koszuli. 1. Czy koszula pin collar to dobry pomysł na własny ślub? Zestaw ślubny to klasyczny granatowy garnitur + być może kamizelka PoW. 2. Szpilka srebrna czy złota? Może warto postarać się o koordynację biżuterii, czyli w tym przypadku obrączek, z kolorem szpilki? 3. Wreszcie jeśli koszula pin collar nie jest faux pas (?) to czy koniecznie musi być z mankietem francuskim czy koktajlowy (jak w koszuli pin collar od Romana - https://zackroman.com/pl/p/KOSZULA-BOND-PIN-COLLAR/109) będzie wystarczająco formalny? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i uwagi.
 8. Pamiętam, że jak czytałem większość tego tematu o SuSu to informacja o outlecie pojawiła się w pierwszym tygodniu lipca 2016r. Informacje mailem o otwarciu outletu pojawiły się dzień albo dwa później kiedy rozmiary były już mocno przebrane dlatego warto trzymać rękę na pulsie i śledzić wątek.
 9. Również miło mi się przywitać ze wszystkimi aktywnymi forumowiczami. Pozdrawiam.