Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

czy możecie polecić mi jakiś sklep z ubraniami o mniejszej rozmiarówce - chodzi mi przede wszystkim o koszule i spodnie? Mam z tym problem. Np. jeśli chodzi o koszule, to idealnie pasuje na mnie najmniejszy rozmiar u @4inHand ale chciałbym mieć nieco szersze pole manewru przy wyborze ubrań (takie Lancerto w moim rozmiarze robi tylko marynarki, a spodni czy koszuli już tam nie kupię...). Może są jakieś godne polecenia sklepy gdzie za w miarę rozsądne pieniądze jestem w stanie skompletować większą część garderoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku mam taką (podobną?) czapkę kaszmirową z H&M. Nie znam się ani na czapkach ani na kaszmirze, wiec nie wiem co napisać, niemniej jestem zadowolony. Sprawia dobre wrażenie. W tej cenie chyba ciężko coś porównywalnego znaleźć, a jak je przecenią (a przecenią na pewno) to nic tylko brać!

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, P.Pawel napisał:

Różnica w składzie 10/100% kaszmir. Ja samą czapkę 100%  zamówiłem, jak dotrze to dam znać jak się prezentuje.

Zauważyłem później, że zestaw ma różnicę w składzie - niższa cena za zestaw musiała z czegoś wynikać. Pojedyncza czapka już ma 100%.

7 minut temu, timeforalesson napisał:

Miał ktoś do czynienia z okularami Muscat? Jeśli tak, to proszę o opinię.

Moja kobieta ma. Soczewki imo w porządku, ale same oprawki... Cóż, powiem tak - wolę moje Wayfarery. ;) Nie trzeszczą przy składaniu i nie mam wrażenia tej "plastikowatości". W ten cenie można by się spodziewać już jakości RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, timeforalesson napisał:

Miał ktoś do czynienia z okularami Muscat? Jeśli tak, to proszę o opinię.

Moja dziewczyna ma i poleca. Są wykonane z twardego plastiku, dobrze leżą na nosie (choć to sprawa indywidualna). Użytkuje 2 lata. Żadnych przetarć, luzów też nie ma.

Posiada ten model: https://muscat.pl/produkt/mendoza-havana-blue/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jest zadowolona, ale... to pewnie dlatego, że nie ma porównania np. z RB - kilka razy korzystała z moich i tyle. A RB to też nie jest przecież jakiś top...

Te okulary nie są złe - soczewki, design, możliwość personalizacji w pewnym zakresie. Poza tym idziesz do showroomu, miła pani pokazuje okulary, zmienia soczewki, oprawki, na końcu zamawia okulary z dostawą do domu. Wszystko jest na miejscu, nie trzeba szukać danego modelu po kilku sklepach.

Ale za 350-400 zł imo można wymagać więcej. Nie opuszczają mnie w przypadku tych okularów wspomnienia z tanimi okularami z marketu. 😨 Najbardziej irytują zawiasy (tak to się profesjonalnie nazywa?), które są po prostu fatalne wg mnie.

Najlepiej przejść się do showroomu i zerknąć na konkretny model. Z tym, że w shoowromie zrobiły na mnie lepsze wrażenie niż później po zakupie. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MikołajLewan napisał:

Witam. Poszukuje krawata na nadchodzące wesele przyjaciela. Mam już czarną marynarkę i białą koszulę. Zastanawiam się jaki kolor krawata wybrać do tego zestawu. Macie jakieś propozycje? Aktualnie znalazłem coś takiego - krawat czerwony .  Jak myślicie czerwony krawat jest dobrą opcją? 

P.s Poszukuje czegoś taniego :D 

Paskudny poliestrowy śledź - nie brałbym nawet za darmo.

Dowolny ciemny krawat powinien być dobry. Jeśli masz mały budżet, poszukaj na allegro jedwabnych krawatów z second handu, 8-9 cm szerokości, na przykład granatowych w dobry wzorek.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2018 o 15:11, P.Pawel napisał:

Różnica w składzie 10/100% kaszmir. Ja samą czapkę 100%  zamówiłem, jak dotrze to dam znać jak się prezentuje.

Czapka dotarła do mnie wczoraj. Jakościowo jest ok, krój też bez zarzutu.  Na pewno nie jest płytka, nie jest to dokerka na czubek głowy której szukaliście stronę wcześniej.

IMG_8062.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, flozbi napisał:

Ma ktoś z Was kamizelkę ze sklepu 4gentelman.pl, od Alberta Borowieckiego? Jakie są Wasze odczucia?

Co chciałbyś wiedzieć?

Ja posiadam model Giorno i jestem zadowolony.  Kamizelka jest dość mocno taliowana (mi osobiście pasuje), materiał bez zarzutów, ładne klapy. Jedyne co bym zmienił to guziki, moim zdaniem powinny być mniejsze i być może 5 sztuk zamiast 4. Ale to kwestia gustu. Za te pieniądze uważam, że warto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna krawca który się podejmie przeszycia kołnierzyka w koszuli?
Berg nie przyznaje się do produktów DaVinci a pacjentem jest ulubiona koszula szyta na miarę 10 lat temu.
Koszula jest przedłużona więc można odjąć co nieco.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://sklep.klasycznebuty.pl/442,berwick-321-country-calf.html   brak mojego rozmiaru, kolor na stronie to orzech, średni brąz. Na żywo wyglądają na jaśniejsze (zdjęcie poniżej).

Zastanawiam się gdzie kupić, jak nie KB,...?

https://macaronitomato.com/produkt/buty-berwick-321-k1-koniakowe/   - koniakowe będą za jasne

http://brogs.pl/brogs-mens-store--buty-loake-wroclaw--loake--buty-goodyear-welted-wroclaw-kopia-kopia-kopia-2-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-2.html  - czy to jest ten sam kolor co na KB?? Może w KB sklepie mieli inny kolor niż na stronie??

ewentualnie gdzie jeszcze szukać?

Zdjęcia przymiarki w KB:

 

 

20181110_115932.thumb.jpg.98f7c5b71a233eab40614c2c77a87a96.jpg20181110_115538.thumb.jpg.5f2f87cf0b280c5b9a80967ae88ba5c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2018 o 19:37, astaroth napisał:

Panowie można poszerzyć garnitur w klatce piersiowej i tali o 2 cm ?

Witam,

Ja ostatnio poszerzałem marynarkę turin od Tomasza Milera w klatce pierśiowej o jakieś 2cm, naszczęscie szwalnia Milera zostawia zapasy materiału i nie było żadnego problemu u krawca, a integrencja jest nie zauważalna. To akurat chyba zasługa materiału :)

Ps. tłumaczę sobie że to wcale nie jest wina dodatkowych porcji mięska na talerzu :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

2 godziny temu, Kriogen napisał:

Witam,

Ja ostatnio poszerzałem marynarkę turin od Tomasza Milera w klatce pierśiowej o jakieś 2cm, naszczęscie szwalnia Milera zostawia zapasy materiału i nie było żadnego problemu u krawca, a integrencja jest nie zauważalna. To akurat chyba zasługa materiału :)

Ps. tłumaczę sobie że to wcale nie jest wina dodatkowych porcji mięska na talerzu :P

 

Na jakich szwach poszerza się marynarkę? Trenuje na siłowni i zawsze mam problem z przyciasną marynarka w klatce o ten 1-2 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AngelStm napisał:

Witam, 

Na jakich szwach poszerza się marynarkę? Trenuje na siłowni i zawsze mam problem z przyciasną marynarka w klatce o ten 1-2 cm. 

Jeżeli przedni panel jest za ciasny to nie ma możliwości poszerzenia.,Jeżeli marynarka jest zbyt ciasna z tyłu to najłatwiej jest poszerzyć centralnym szwem, a najbardziej fachowo wszystkimi, ale taka operacja jest bardziej czasochłonna gdyż wymaga wyprucia rękawów.,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.