Meander

Użytkownik
 • Zawartość

  132
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

189

O Meander

 • Tytuł
  Zwykły
 • Urodziny 08.12.1991

Kontakt

 • Strona WWW
  http://meandrymody.blogspot.com/
 • Nazwisko
  Michał Frąckiewicz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Widawa/Warszawa
 • Zainteresowania
  Moda męska, historia, airsoft, survival oraz szeroko pojęta fantastyka. Aktywny instruktor ZHP.

Ostatnie wizyty

354 wyświetleń profilu
 1. Spokojnie, zrobiłem w nich raptem parę kroków i akurat miałem to szczęście, że nie trafiłem na przelotne deszcze. Mam blisko do pracy, mogę sobie pozwolić
 2. Na stopach loafersy w ramach protestu przeciw pogodzie
 3. Kolejne udane spotkanie, dziękuję przybyłym za obecność i ciekawe rozmowy
 4. Odwrócony moutain-fold lub odwrócony puff, w zależności od tego jak się przykładasz do układania
 5. Panie i Panowie, przypadł mi w udziale zaszczyt organizacji III z cyklu warszawskich spotkań. Spotykamy się 21.04 (piątek) o 19.00. Tym razem zmieniamy lokalizację na multitap Drugie Dno, na ulicy Nowogrodzkiej 4. W lokalu można napić się piw craftowych z kraju i świata, zjeść coś na ciepło lub na zimno, więc nie będziemy ni głodni, ni spragnieni Przede wszystkim jednak, to świetna okazja, by poznać forumowych Kolegów i Koleżanki i porozmawiać w gronie pasjonatów, acz nie tylko o modzie. Na ostatnim spotkaniu podróżowaliśmy od chińskiego Pekinu po Dolinę Śmierci w Stanach oraz od nietypowych zegarków, po kulinarne wyczyny przybyłych, także na różnorodność tematów nie można narzekać! Podsumowując. piątek, 21 kwietnia, 19.00, Drugie Dno na Nowogrodzkiej 4. Do zobaczenia! Michał PS Miłym gestem będzie odpowiedź poniżej od osób, które planują się pojawić na spotkaniu. Pomoże to usprawnić organizację.
 6. Dobra, po ciężkich przemyśleniach, mój humanistyczny umysł poradził sobie z zapisem Wybaczcie zamieszanie! Niemniej, warto sprawdzać w jakiej jednostce podana jest gramatura, bo kilka razy spotkałem się z zapisem np. 150g/m^2, co daje inną wagę w przeliczeniu na metr bieżący.
 7. Ominąłem coś na matematyce, czy jednak jest różnica miedzy 1,5x1,5m (1,5m2), a 1x1,5m?
 8. Nie wiem jak w Oldze, ale spotkałem się i z oznaczeniami materiałów dotyczącymi m2 jak i mb, w zależności od producenta/pośrednika. Również mb materiału to raczej 1x1,5m, a nie 1,5m2. Ta druga wartość wynika z szerokości belek, które najczęściej mają między 148-150cm, ale materiał zamawiany jest na "metry", więc odmierzamy wymiar z długości belki, przy zachowaniu szerokości. Na koszulę dla mężczyzny o standardowej sylwetce z reguły wystarcza 1,8mb tj. 1,8x1,5m.
 9. @Zajac Poziomka bardzo ładna poszetka, cóż to za marka?
 10. Ze szpilkami radzę uważać, zwykłe są dość grube, mogą zostać ślady na tkaninie. Polecam cieńsze szpilki krawieckie lub upinanie nadmiaru np. klipsami do dokumentów. Po zdjęciach, które zamieściłeś powiedziałbym, że można uszczknąć około -1-2cm w talii (więcej plecami), skrócić o plecy o około -1cm, opuścić prawe ramię o dodatkowy -1cm i ew. rozważyć zwężenie prawego ramienia o jakieś 3-5 mm (ale to już kosmetyka). To jednak tylko zdjęcia i trudno tu o jakieś konkretne wskazówki, wygląda to z pewnością dobrze Twille między sobą mogą się znacznie różnić, niezależnie od tego czy są dwuskrętne czy nie. Widocznie Olga ma w podstawowej ofercie dość cienki materiał, a Tobie trafiło się coś grubszego. Następnym razem polecam dopytać o wagę tkaniny na metr bieżący.
 11. Książę Walii na denimie i szantungu.
 12. Jak zwykle świetnie, do następnego
 13. Kolejny duży krok w tym sezonie Teraz szycie na miarę Macaroni Tomato dostępne jest w ramach Trunk Show, które będą odbywały się w największych miastach w kraju. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem naszych wizyt i zapisania na spotkanie. Na pierwszy ogień idą: Kraków: sobota 25 marca / Katowice: niedziela 26 marca W czasie naszych wizyt będziemy mieć ze sobą zestaw garniturów przymiarkowych oraz kolekcję tkanin. Dzięki temu, nie ruszając się ze swojego miasta, będziecie mogli zapoznać się z naszą ofertą i zamówić garnitur do pracy, na ślub lub sportową marynarkę. Spotkania są oczywiście niezobowiązujące. Potraktujcie je jako dobrą okazję do porozmawiania o stylu Przy pomocy formularza kontaktowego można zapisać się na spotkanie. W wiadomości zwrotnej odezwiemy się aby ustalić godzinę spotkania. Trunk Show odbędzie się w jednym z hoteli w centrum miasta. O detalach poinformujemy w późniejszym terminie. Trunk show poprowadzi Wojciech Szarski, współtwórca marki.
 14. @mr.vintage z pewnością nie jest to model "dla każdego". To raczej propozycja dla pasjonatów, osób, które szukają czegoś ciekawszego niż zwykły BD. Mi osobiście takie załamania nie przeszkadzają, wręcz uważam, że dodają kołnierzykowi nieco uroku i swobody. Czy to sztuka dla sztuki? Możliwe, ale mając w ofercie ponad 50 modeli zwykłych kołnierzy, chciałem opracować coś mniej zwyczajnego