Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, wyro52 napisał:

Panowie zakupiłem brogsy model William, Gordon Bros. Rozmiar to 42, wkładka ma ok 27 cm, noszę 27cm.Po założeniu grubej skarpety mam nadal dość spory luz. Nie trafiony rozmiar czy w butach "zimowych" luz powinien być ?

Trzewiki znaczy? Kwestia gustu, ja wolę luźne, zawsze kupuję pół rozmiaru większe (choć można się naciąć, bo niektórzy producenci z definicji robią je na obszerniejszych kopytach). Ma to również wpływ na lepszą izolację od zimna. Oczywiście lubię luz w stopie, natomiast but musi się dać porządnie zawiązać wokół łydki i trzymać się na nodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również ma 3 pary Gordonów, wszystkie 42, w tym trzewiki william. U mnie stopa to 27 cm, wkładki mają po około 28,5 cm (wszystko dokladnie mierzone). 2*derby ładnie się dopasowały, szczególnie w zamszu, bo na początku dość uciskały, lecz trzewiki są mniej podatne na rozchodzenie.
Wychodzi na to że słabo się pomierzyłeś, jeżeli nosisz wkładki zawsze 27, to bierz rozmiar mniejsze, ale jak wspomniałem trzewiki ciężej rozchodzić, mnie nadal czasem uciskają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jarek napisał:

Również ma 3 pary Gordonów, wszystkie 42, w tym trzewiki william. U mnie stopa to 27 cm, wkładki mają po około 28,5 cm (wszystko dokladnie mierzone). 2*derby ładnie się dopasowały, szczególnie w zamszu, bo na początku dość uciskały, lecz trzewiki są mniej podatne na rozchodzenie.
Wychodzi na to że słabo się pomierzyłeś, jeżeli nosisz wkładki zawsze 27, to bierz rozmiar mniejsze, ale jak wspomniałem trzewiki ciężej rozchodzić, mnie nadal czasem uciskają.

 

Nie do końca rozumiem , masz numer 27cm i musisz rozbijać trzewiki 28,5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nowymi sztybletami Loake. Lewa stopa wchodzi dość ciężko, ale wchodzi. Prawy but natomiast wymaga sporej siły i kombinowania, żeby w ogóle go założyć. Rozmiar jest na pewno dobry, kwestia jak je rozbić, żeby za każdym razem nie było problemów? Oddać do szewca czy pochodzenie w nich przez jakiś czas zda egzamin? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wyro52 napisał:

 

Nie do końca rozumiem , masz numer 27cm i musisz rozbijać trzewiki 28,5 cm

Rozbijac nie muszę, ale nieraz potrafią jeszcze się odcisnąć. 
Co do rozmiarów, to stopa ma 27 cm, a chodzę w butach w których długosc wkładki ma około 1,5 cm więcej, cyzli te 28,5. tak to juz jest. Jeden wymiar nie równa sie przecież drugiemu.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, timeforalesson napisał:

Te szlafroki są w całości z poliestru.

http://www.andropol.eu/?lang=pl&action=sklep&idm=1&ids=3&idss=177&idsa=1612

Skład: 100% bawełna

No nie wiem. Chyba nie po to inwestowali w "barwienie głębokie kadziowe" bawełny, żeby potem robić z poliestru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, timeforalesson napisał:

Spojrzałem na inny model ;)

Mają chyba łącznie 3 sklepy. Jeden hurtowy, jeden "swój" detaliczny, i drugi "outsource'owany" detaliczny. W każdym razie mam od nich poszewki do pościeli i nie mam zastrzeżeń, poza głupim sztukowaniem szerokości w poszewce na kołdrę przy rozmiarze 200x220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.