Jump to content

Rudolf

Użytkownik
 • Content Count

  175
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

70

1 Follower

About Rudolf

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jako adwokat diabła powiem, że to miało sens. Godziny w rozkazach itp. podawane były według czasu moskiewskiego, dlatego warto było wiedzieć która jest godzina "lokalnie" a która w Moskwie. Ponadto nie wiem, czy na zdjęciach w takiej jakości można odróżnić busolę naręczną od zegarka.
 2. Coś damskiego: Jedyne 690 euro na Yooxie. https://www.yoox.com/pl/11822350UC/item#dept=shoeswomen&sts=sr_shoeswomen80&cod10=11822350UC&sizeId=&sizeName= (odkrycie dzięki tweetowi: https://twitter.com/pietruszkanatki/status/1264890200494419968?s=20 )
 3. Kiedyś czytałem ciekawy doktorat o strategiach radzenia sobie z doświadczeniem biedy, to jest typ który unika odpowiedzialności. Ludzie w zderzeniu z czymś tak traumatycznym jak wpadnięcie w biedę "izolują się" przez przyjęcie przyjęcie że po prostu nie da się inaczej. To nie tak, że tyle im wystarczy. Może chcieliby więcej, ale boją się ponownego upadku, dlatego wolą się nie wychylać. W przypadku takich grup stabilizacja może zadziałać odwrotnie - zaktywizować ich poprzez gwarancję, że mimo wszystko na dno nie spadną.
 4. Zdaje mi się, że w taki właśnie sposób tłumaczono wypłacanie żołnierzom GN np. podczas Katriny należności w gotówce - wydadzą na miejscu i dadzą zastrzyk pieniędzy w lokalnej, poszkodowanej społeczności. Ale podobnie jak @Runior chętnie przeczytałbym jakieś bardziej rozbudowane uzasadnienie, a nie tylko: "to nie tak, zamów książkę, poczekaj kilka dni aż przyjdzie, potem kolejne dni na przeczytanie i dopiero wróć".
 5. Powtórzę: "u mnie zamknięte". Widocznie niektórzy są cokolwiek bardziej odpowiedzialni. @xkoziol Aleale. Udaje im się na tym zarobić?
 6. @Stormont Nie wiem jak u Ciebie ale w mojej okolicy siłownie i baseny są zamknięte.
 7. Nie wiem na ile to prawda ale słyszałem że mają zamykać miasta. Szkoda że nie ma żadnych debat na te tematy z rządzącymi, bo jesteśmy kompletnie nieprzystosowani do takiej sytuacji. A może też zostanę internetowym ekspertem? Nikt ich w żaden sposób nie weryfikuje, mogą mówić co chcą - a i tak coś na tym zarobią. To jest zawód przyszłości!
 8. Rudolf

  Humor

  @xkoziol Tylko Trudeau aresztowała sartorialna policja.
 9. Rudolf

  Humor

  @xkoziol P. Trudeau jako jedyny miał brązowe buty. Liczę, że Twoja ciekawość została zaspokojona.
 10. Rudolf

  Humor

  @Whitesnake Chyba i takie wyjaśnienie to za dużo. Nie wiem czemu, ale po prostu mi się troszkę "ulało" - może dlatego, że po prostu męczy mnie taki wielki festyn wyrwanych/zmyślonych cytatów z obu stron. Ten mówi o sojuszu starożytnego USA ze starożytnym Rzymem, a tamta wzywa do jedzenia dzieci.
 11. Rudolf

  Humor

  Na wspólne wartości, których historia sięga starożytnego Rzymu. To w czym tak właściwie problem? Mam wrażenie, że ludzie wierzą w te wszystkie "fake news" o Trumpie, bo po prostu chcą. Za pół roku będzie powtórka z rozrywki, czyli znowu ktoś coś przekręci, a ludzie to łykną bo "przecież kiedyś nazwał prezydenta Włoch "mozarella"".
 12. Rudolf

  Humor

  Technicznie rzecz biorąc, czy Kolumb przypadkiem nie urodził się w Genui?
 13. Rudolf

  Humor

  @Whitesnake Nie, to nie jest prawda. Robiła mniej - więcej taki wyraz twarzy, kiedy dziennikarz pytał o broń jądrową w bazie w Incirlik. Natomiast nie słyszałem nic o żadnym "prezydencie Mozarella".
 14. Rudolf

  Historia

  Powtórzę. Niemcy - dobrzy i źli. Rosjanie, Amerykanie, Polacy - tylko źli. To nie jest "skupienie na narracji" tylko "jednostronna narracja". Już nawet w "Czterech pancernych" byli dobrzy Niemcy, a przecież autorzy mieli mnóstwo powodów, żeby ich nie pokazywać.
 15. Rudolf

  Historia

  Zwróć uwagę na postacie wg narodowości. Niemcy zajmują pełne spektrum: są źli, dobrzy i tacy gdzieś pomiędzy. Teraz weźmy Rosjan (czy może: przedstawicieli wszystkich narodów Sojuza): nie występują jako dobrzy. Jeśli nawet zdarza im się zrobić coś dobrego, to jest to skontrastowane czymś złym. Patrz: radziecka Żydówka, która później okazała się być oficerem NKWD. Z jednej strony uratowała Charlotte, z drugiej zastrzeliła Rosjankę pomagającą w szpitalu. Polacy: tak samo, mamy co najwyżej postacie niejednoznaczne, a nie ma bohaterów dobrych. Plus do tego miły akcent na końcu, czyli "Niemcy chcieli się denazyfikować, ale źli Amerykanie nie pozwolili".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.