Jump to content

Rudolf

Użytkownik
 • Content Count

  168
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

68

1 Follower

About Rudolf

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rudolf

  Humor

  @xkoziol Tylko Trudeau aresztowała sartorialna policja.
 2. Rudolf

  Humor

  @xkoziol P. Trudeau jako jedyny miał brązowe buty. Liczę, że Twoja ciekawość została zaspokojona.
 3. Rudolf

  Humor

  @Whitesnake Chyba i takie wyjaśnienie to za dużo. Nie wiem czemu, ale po prostu mi się troszkę "ulało" - może dlatego, że po prostu męczy mnie taki wielki festyn wyrwanych/zmyślonych cytatów z obu stron. Ten mówi o sojuszu starożytnego USA ze starożytnym Rzymem, a tamta wzywa do jedzenia dzieci.
 4. Rudolf

  Humor

  Na wspólne wartości, których historia sięga starożytnego Rzymu. To w czym tak właściwie problem? Mam wrażenie, że ludzie wierzą w te wszystkie "fake news" o Trumpie, bo po prostu chcą. Za pół roku będzie powtórka z rozrywki, czyli znowu ktoś coś przekręci, a ludzie to łykną bo "przecież kiedyś nazwał prezydenta Włoch "mozarella"".
 5. Rudolf

  Humor

  Technicznie rzecz biorąc, czy Kolumb przypadkiem nie urodził się w Genui?
 6. Rudolf

  Humor

  @Whitesnake Nie, to nie jest prawda. Robiła mniej - więcej taki wyraz twarzy, kiedy dziennikarz pytał o broń jądrową w bazie w Incirlik. Natomiast nie słyszałem nic o żadnym "prezydencie Mozarella".
 7. Rudolf

  Historia

  Powtórzę. Niemcy - dobrzy i źli. Rosjanie, Amerykanie, Polacy - tylko źli. To nie jest "skupienie na narracji" tylko "jednostronna narracja". Już nawet w "Czterech pancernych" byli dobrzy Niemcy, a przecież autorzy mieli mnóstwo powodów, żeby ich nie pokazywać.
 8. Rudolf

  Historia

  Zwróć uwagę na postacie wg narodowości. Niemcy zajmują pełne spektrum: są źli, dobrzy i tacy gdzieś pomiędzy. Teraz weźmy Rosjan (czy może: przedstawicieli wszystkich narodów Sojuza): nie występują jako dobrzy. Jeśli nawet zdarza im się zrobić coś dobrego, to jest to skontrastowane czymś złym. Patrz: radziecka Żydówka, która później okazała się być oficerem NKWD. Z jednej strony uratowała Charlotte, z drugiej zastrzeliła Rosjankę pomagającą w szpitalu. Polacy: tak samo, mamy co najwyżej postacie niejednoznaczne, a nie ma bohaterów dobrych. Plus do tego miły akcent na końcu, czyli "Niemcy chcieli się denazyfikować, ale źli Amerykanie nie pozwolili".
 9. Rudolf

  Historia

  Proponuję cos lepszego: komuniści byli ofiarami stanu wojennego. W końcu Gierek i Jaroszewicz byli wtedy internowani.
 10. Wtrącę jeszcze: w pewnym wieku zmarszczki itd. są dosyć naturalną sprawą. Wolę to niż botoks w hurtowych ilościach.
 11. Obstawiam buty. Berwickom daję miesiąc - dwa bez zelówki, żeby wytrzeć noski. Potem jakieś wypełnienie w nosek + gwoździe i nie mam takich problemów.
 12. Nawet o tym nie myśl. To miałoby sens, gdybyś już miał marynarkę z Bytomia i chciał ją poprawić.
 13. @janswi Masz jakiś outlet w rozsądnej okolicy?
 14. Ehehehe... Nie. One wymagają kompletnie absurdalnie zbudowanych ramion. Małe kaptury i olbrzymie tylne aktony.
 15. Jak najbardziej przewidywalny. Tylko trzeba uzgadniać wszystko, włącznie z definicjami słów. "luźny" dla mnie to coś zupełnie innego niż "luźny" dla krawca po 60tce. Do tego warto mieć jakieś zdjęcia dla ilustracji tego, o czym mówimy, a w trakcie uzgodnień tworzyć rysunek poglądowy. W takich warunkach szanse na pomyłkę są naprawdę małe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.