Skocz do zawartości

Rudolf

Użytkownik
 • Zawartość

  71
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

22

O Rudolf

 • Tytuł
  Zwykły
 1. kolekcjonowanie sztuki współczesnej

  To ja może dorzucę, że jeśli chodzi o aukcje młodej sztuki w Polsce warto się przejechać do np. Krakowa zamiast licytować w Warszawie. Różnica w osiąganych cenach jest zauważalna. @el-biczel Bareja w latach 60tych nakręcił "Małżeństwo z rozsądku", które poza swoją ogólnokomediowością pokazywało właśnie obrazy jako sposób ukrywania rzeczywistego źródła dochodów.
 2. Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

  @grozny28 Crownhill New Turin
 3. Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

  @Rekkek Ad. 1: Masz szansę utrafić czarne oksfordy Barkera w TK Maxx za 500 zł. Ale to jest tylko szansa. Oprócz tego możesz poszukać jeszcze czegoś od Berwicka, w podobnej cenie można kupić nawet na podeszwach od Rendenbacha. Ad. 2: Chyba Próchnik robi najszersze klapy z polskich sieciówek. Poza tym... raczej nie ma wielkiej nadziei. Ad. 3: Poszetka ma jedwabny krawat w kratę PoW za 200 zł. Poza tym poszukaj w Republic of Ties. Ad. 4: Poszukaj Lambertów z Wólczanki, teraz mają 66% na niektóre modele.
 4. TK Maxx

  Właśnie rozklejenie się butów (no dobrze, było trochę w tym mojej winy, niepotrzebnie zabierałem je w bezpośrednie pobliże pieca hutniczego) było u mnie powodem przejścia na buty szyte. Coś kleić w butach musiałem dwa razy i w obydwu wypadkach nie miałem problemów do końca użytkowania butów.
 5. TK Maxx

  Za 30 zł każdy szewc się tym zajmie.
 6. Królewski Herb, własne doświadczenia

  To nie są buty na lata. To raczej alternatywa dla Ryłko czy innych Wojasów, oferująca bardziej klasyczny wygląd w podobnej cenie.
 7. Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

  Jeszcze nie miałem okazji nic zamówić, ale może tu? https://www.harristweedisleofharris.co.uk/index.php/online-shop/harris-tweed-cloth#!/Harris-Tweed-Deep-Green-297/p/29364158/category=4671900
 8. TK Maxx

  Kraków, Bonarka. Jest jedna para pojedynczych monków Barkera z czarnej skóry licowej z serii Studio - wyglądają podobnie do modelu Northcote. Rozmiar 45, cena 500 zł.
 9. Benevento - Tailored to Perfection

  Przydałby się wybór zapięcia tylnych kieszeni. Rysunek przy "mankiet" jest kompletnie niewidoczny. W kroku 5 jest literówka - jest napisane "bilonówwka", wskoczyło dodatkowe "w". Do tego chyba nie ma możliwości wyboru bilonówki bez patki.
 10. Forumowa poradnia stylistyczna

  W Krakowie w M1 jest trochę, ale rozmiary to raczej 60 i 56.
 11. Nie trzeba sięgać na Zalando. W samym Bytomiu jest chociażby https://www.bytom.com.pl/plaszcz-boris-1
 12. Koszula nie kosztuje grosz. Biorąc pod uwagę regularną cenę Lambertów, wychodzi jakieś 150 zł za sztukę. Bo musisz kupić dwie koszule - więc cena tej pierwszej, w normalnej cenie, rozkłada się na dwie sztuki. Tak, cena jest specjalnie zawyżona przy wejściu kolekcji. Praktycznie cały czas są jakieś promocje.
 13. Ad. 1: te buty tak mają, to albo słaba skóra, albo kiepski klej. Ad. 2: to tylko wygląd. Ad. 3: "ten but tak ma" i o ile nie wymienisz podeszwy to będzie wracać. Ad. 4: nie wiem, czy jest sens. Kolejna para będzie miała to samo. Ad. 5: zelówki nie mają wpływu, ich odstawanie na nosku też nie jest niczym nadzwyczajnym.
 14. Lub więcej wina. W pewnym momencie plamy zaczną się rozmywać, a nawet mogą zniknąć całkowicie.
 15. Można też robić zakupy na miejscu. Jak mówię, moje zamówienia "kiedyś" przebiegły całkiem ok, za to niedawno KB poległo zarówno w zakresie realizacji zamówienia, jak i realizacji reklamacji (tj. zapewnili, że błąd naprawią, po czym zapadło milczenie). Edit: KB milczało, ale dzisiaj w końcu dostałem wszystko, czego brakowało.
×