Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, gajdowskip napisał:

Ja wiem, że stówencja, ale będziesz żałował. Pozbieraj trochę i kup coś - nie wiem - choćby z SuitSupply. Zakupy ekonomiczne mszczą się po pewnym czasie

Tak mogłoby się wydawać w przypadku kogoś innego niż ja. Niestety przez sport jaki uprawiam, moje wymiary i waga różna się w skali roku od 85-110kg przez co wszystkie ładne rzeczy jakie mam oprócz butów tak na prawdę są jednorazowe. Jakbyś wiedział ile marynarek, spodni i koszul rozdałem e ciągu ostatnich 2 lat to byś się przeraził ;) ale coz, będę ciągnął swój wozeczek dalej. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cajmer napisał:

moje wymiary i waga różna się w skali roku od 85-110kg przez co wszystkie ładne rzeczy jakie mam oprócz butów tak na prawdę są jednorazowe.

Z mojego doświadczenia: w takim wariancie dwa zestawy wystarczą, jeden celowany w wymiary z wagi 105 kg, drugi w 90 kg. Tylko trzeba postawić na bardziej luźny krój, a nie mocny slim. Dzięki temu nic nie trzeba rozdawać.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam takie spinki, zwykła Wólczanka, nic specjalnego - natomiast jako fan piłki lubię je założyć czasem w dniu meczu, a nie używam od dawna, bo odpadła jedna czarna blaszka z piłki. Do jakiego w ogóle fachowca (o ile do jakiegokolwiek) powinienem się udać z takim problemem? Wartość rynkowa takich spinek (nowych) to pewnie 50-100 zł, więc też nie chcę w to pakować więcej niż kilkanaście złotych (też nie sądzę, żeby taka naprawa była więcej warta, o ile jest możliwa), natomiast dostałem je na prezent i darzę je sentymentem i jeżeli jest opcja, zrobiłbym coś z nimi.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

41474407_1010070505840537_4433286172306833408_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtłuść powierzchnię ( może być aceton), kup klej epoxy (Castorama lub podobne) dwuskładnikowy (są takie w strzykawkach), dodaj czarny pigment (jeżeli nie masz skąd wziąć użyj pyłu węglowego lub nawet "węgla" z apteki), ukręć szybko szpachlę i wypełnij ubytek. Najpierw poćwicz ile dodać pigmentu bo może się nie utwardzić. Jeżeli zabrudzisz coś tą miksturą mozesz wyczyścic póki mokre przy użyciu acetonu. Później tylko skrobanie.

Dorabiałem tak małe ubytki do zabytkowego motocykla.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłaciłeś za taką usługę? Planuje kupić nowy garnitur (mix & match) i dokonać w nim szeregu przeróbek, głównie:

- zwęzić i skrócić nogawki;

- dorobić boczne regulatory z materiału po skróceniu nogawek;

- wymienić podszewkę w marynarce i ewentualnie mieć ostatecznie półpodszewkę;

- opcjonalnie zrobić pojedyncze zakładki.

Tylko zastanawiam się, czy jest sens to robić i czy koszta takich ingerencji nie będą zbyt wysokie w porównaniu do całego garnituru. Czy zrobienie zakładek w spodniach z jedną tylną kieszenią nie będzie dziwnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zobaczonej na targach koszuli. Granatowa, wzorzysta (kropki,ciapki,kreski...? nie pamiętam dokładnie). Na lewej piersi wyszyte granatowa nitką logo w postaci napisu Boss. Znane mi, popularne serwisy już oblukałem, włącznie ze stroną Hugo Boss....bez sukcesu. Jakieś pomysły gdzie jeszcze szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli firma Bonus MG apeluje do przyszłych klientów  używając All Caps i czerwonej czcionki  "PŁATNOŚĆ WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ" "INFORMUJEMY, IŻ REALIZUJEMY WYŁĄCZNIE PŁATNOŚCI GOTÓWKOWE"  .To raczej nie brzmi jak obietnica rzetelnej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,

Jako początkujący "forumowicz" oraz początkujący człek interesujący się 'modą' mam do Was pytanie i ogromną prośbę o opinię (niestety nie uda mi się krótko). Zainteresowała mnie ta oferta (ważna do dziś tj do 16.09): https://shopmiler.com/pl/obuwie/monki/buty-berwick-3637-brown#box_productcomments; Od jakiegoś czasu zacząłem chorować na monki (kolor odpowiada), a dodatkowo pasek - zupełnie elegancko. Nigdy jednak - nie kupowałem obuwia z półki wyższej niż powszechne w galeriach handlowych; nigdy nie zamawiałem przez internet; nigdy nawet nie miałem do czynienia z rozmiarówkami innymi niż europejskie.

Poczytałem trochę o kopytach i rozmiarówkach. Znalazłem tę tabelę https://sklep.klasycznebuty.pl/tabela-rozmiarow,36.html
I mam dylemat - miarą krawiecką zmierzyłem stopę - długość około 27 (na ile się da miarą); "obwód stopy w najszerszym miejscu" około 25 (o ile wykonałem to prawidłowo). Według powyższej tabeli za cholerę mój szeroki platfus nie styka się z właściwym rozmiarem.

1. Czy dobrą praktyką jest jednak rozpoczęcie przygody z butami od pomierzenia w salonach i określeniach własnych wymiarów?
2. Czy jednak dość niewielkim ryzykiem jest zamówienie rozmiaru 8 skoro kopyto G jest teoretycznie tym szerszym?

Wiem, że mogę w tym momencie nadziać się na kompromitację, ale łaskawe dusze uprzejmie proszę o opinię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.