Skocz do zawartości

Boruta

Użytkownik
 • Zawartość

  251
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Boruta w dniu 7 Maj 2014

Użytkownicy przyznają Boruta punkty reputacji!

Reputacja

268

O Boruta

 • Tytuł
  Aktywista
 • Urodziny 29.07.1975

Informacje o profilu

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Sopot

Ostatnie wizyty

797 wyświetleń profilu
 1. Garnitur i dodatki na ślub

  Biały goździk to najlepsze rozwiązanie, w zasadzie wg tradycyjnie postrzeganej "mowy kwiatów" jedyne. Tylko pamiętaj, aby go wcisnąć do butonierki szypułką a nie łodyżką. Tak aby widoczny był tylko kwiat zwrócony do przodu, a nie w górę i wystająca "zielenina".
 2. Chuck Norris? Nie znam jej. (poza konkursem)
 3. Piwa dla dżentelmena

  Ostatnio wpadło w me łapki: ciemne "bałdzo si", jasnego nie testowałem...
 4. Przeróbka garnituru - Warszawa/Trójmiasto

  http://www.dziekonski.pl Zwężałem u niego spodnie, skracałem nogawki i rękawy (od strony mankietów), wycinałem butonierki. Te usługi ok.
 5. Forumowa poradnia stylistyczna

  Garnitur niewątpliwie ma tą przewagę, że można go wykorzystać także w niewieczorowych okazjach. Z drugiej strony smoking po prostu lepiej wygląda. Ja osobiście doradzałbym raczej smoking, ale moje poglądy w tej materii są dość specyficzne.
 6. Koszt konsultacji 2499 zł.
 7. Strój operacyjny

  Ale jak podskakuje? Chcesz rąbać drewno bez kamizelki? Jeżeli nie chodzi Ci o pracę w obejściu, a raczej spędzanie wolnego czasu, to podstawowe różnice wobec warunków miejskich są IMHO dwie. Po pierwsze musisz mieć świadomość, że łatwiej o pobrudzenia i uszkodzenia garderoby, wiec trzeba to mieć pod uwagą i brać materiały, które można łatwo wielokrotnie czyścić, a w przypadku uszkodzeń nie będzie to stanowić niepowetowanej straty. Z tego też powodu lepiej unikać np długich płaszczy. Chyba, że chce się często czyścić ich dolne krawędzie. W niektórych sytuacjach można sobie pomagać ochraniaczami, np getry/sztylpy jako ochrona dołu nogawek przed zabłoceniem (aczkolwiek taki element retro może być źródłem sensacji w otoczeniu). Druga sprawa to buty. Po pierwsze one szczególnie narażone są na kontakt z kamykami i gałązkami, więc trzeba się liczyć, ze śladami na skórze. Wyżej była mowa o trzewikach. To dobre rozwiązanie, aczkolwiek półbuty też "dają radę". Ważny jest rodzaj podeszwy i nie chodzi tylko o to, żeby była gumowa, ale także jaka, czyli dobry bieżnik i grubość (jedno z drugim idzie w parze). Ja np do jesiennego szlajania się po lesie często biorę longwingi na podeszwie commando. A co do rąbania drewna, to polecam :
 8. Alkohole dla gentlemana

  Da radę wnieść tą beczkę na czwarte piętro?
 9. Piwa dla dżentelmena

  Po latach piwowstrętu trafiłem na browca, który przełamał dominację wina w mym "trunkospisie". Co ciekawe Komes Barley Wine robi ten sam browar miłosławski, który robił bardzo przeze mnie lubiane (nim go przerobił na niepijalnego wg mnie "ciemnego redsa") piwo "Fortuna". http://www.browarfortuna.pl/nasze_piwa/barley-wine Wydaje mi się w smaku podobne do "Piwa Świętego Mikołaja", ale może mnie pamięć zawodzić, bo Samichlaus piłem ostatnio chyba 7-8 lat temu. Na etykietce piszą, że piwo "zmienia swój smak w ciągu 36 miesięcy". Może kiedyś kupię tak z 1000 butelek, to może z 10 przetrwa do tego czasu.
 10. Elegancja z lat minionych

  Przy okazji kolejnego skanowania. Na pierwszej fotce ten sam jegomość, co poprzednio na drugiej, tylko młodszy. Końcówka XIX wieku. Pozostałe okres międzywojenny.
 11. Humor

  O słodka naiwności!
 12. Smoking dwurzędowy z kołnierzem szalowym GestModa

  Mankiety też. Klapy natomiast bardziej mi się podobają. Różnica kroju jest niewielka, może też wynikać z dopasowania do sylwetki, ale wg mnie w efekcie finalnym daje już zauważalna różnicę. IMHO u Phantoma daje to efekt zbyt "ciężkiego" dołu klap. Wziąłem inne zdjęcie Zaremby, zestawiłem oba, w ramach moich ubogich umiejętności graficznych zsepizowałem , żeby mnie połysk nie mylił i dalej uważam, że jest różnica.
 13. Smoking dwurzędowy z kołnierzem szalowym GestModa

  Mankiety IMHO pomyłka. Kształt klap też.
 14. Elegancja z lat minionych

  Jako, że ostatnio powoli digitalizuję rodzinne fotki, to, za przykładem Velahrna, wrzucę trochę staroci. Nie mam tego dużo, bo raz, że zachowało się tylko archiwum "po kądzieli" , i to podwójnie, bo tylko dziadków od strony mojej mamy i pradziadków od strony jej mamy, a dwa, ze w międzywojniu męscy przedstawiciele rodziny nosili głównie mundury, ale parę sztuk chyba tu przypasuje. Dwie pierwsze fotki to ostatnia dekada XIX wieku (proszę się nie śmiać z węzłów, btw na pierwszej fotce jest burmistrz, politycy już wtedy tak mieli ). Ostatnia z lat okupacji (ech te współczesne kuse marynarki ).
×