Jump to content

Boruta

Użytkownik
 • Content Count

  286
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Boruta last won the day on May 7 2014

Boruta had the most liked content!

Community Reputation

314

About Boruta

 • Rank
  Aktywista
 • Birthday 07/29/1975

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Sopot

Recent Profile Visitors

1,177 profile views
 1. Nie, drogie dziatki. Zamkniecie tematu nie rozwiązuje problemu. W odniesieniu do 1968 roku w tym może być odrobina prawdy. Ale to nie "żołnierze AL" urządzili 5 stycznia 1937 roku pogrom w Czyżewie, którego nie przeżyło dwóch Żydów, to nie oni napadli 23 sierpnia 1937 roku na Briańsk bijąc kilkadziesiąt osób, miedzy innymi wybijając oko 17-letniej dziewczynie. Jedno, dwa dni później handlarzowi Lejbie Kozie jadącemu na jarmark do Zarębów Kościelnych wykuto oba. To tylko kilka z przedwojennych ekscesów polskich nacjonalistów. O ile oczywiście można ich nazywać polskimi, ta sprzeczna z polską historia i tradycją ideologia to dzieło zaborców (divide et impera). Tak samo to nie "żołnierze AL" urządzili pogrom wielkanocny, tylko nacjonaliści. I tak 128 miejscowości na Podlasiu, w których doszło do pogromów w latach 1941-42 miało miejsce na terenach z silnymi wpływami politycznymi nacjonalistów, a nie "żołnierzy AL". Z-ca komendanta wojewódzkiego MO podczas pogromu kieleckiego nie był "żołnierzem AL", tylko NSZ. Oficer personalny tejże KW był w tym sensie "żołnierzem AL", że został tam wysłany na przeszpiegi z NSZ. Sędek, odpowiedzialny za wysyłanie patroli był przedwojennym oenerowcem, a dwaj jego bracia szychami w NSZ. Jako "żołnierza AL" można zakwalifikować obywatela komendanta UB Józefa Kurasia, ksywa "Ogień", ale większość żydowskich ofiar do których zagłady ręce przyłożyli nasi rodacy, czy to przed, czy w trakcie, czy po wojnie idzie na konto nacjonalistów. Co tu robi AK, tego nie wiem. Chyba ma na celu wybielanie sprawców poprzez zrównywanie ich z AK. W AK zdarzały się pojedyncze ekscesy (jak chociażby mord na oficerach BiP), podobnie jak w wielu innych organizacjach (choć nie wszystkich nie słyszałem o takowych w wykonaniu np. Gwardii Ludowej - tej prawdziwej, nie komunistycznej podróbki, Związku Syndykalistów Polskich, czy Syndykalistycznej Organizacji Wolność), ale to nie akowska (ani nie alowska) prasa nawet podczas holokaustu szczuła na Żydów, tylko nacjonalistyczna.
 2. Boruta

  Historia

  Widzę, że moje posty zniknęły a kłamstwa nie. Nie nazywajcie tego historią.
 3. Opakowanie czyni prezent zawsze bardziej formalnym. Oczywiście nie mam na myśli zawinięcia w papier śniadaniowy.
 4. Glany bez blachy są dla bab!
 5. Boruta

  Humor

  Z cyklu: pasek czy szelki.
 6. Boruta

  Humor

  Jakbyście nie wiedzieli jak buty wiązać. 😉 https://www.facebook.com/GorgeousBeautyDaily/videos/292285561461915/
 7. Boruta

  Humor

  Najzabawniejsze jest pisanie o tenisówkach "trampki". Aczkolwiek nieumiejętność odmiany słowa "trampki" też pocieszna.
 8. Boruta

  Buty, trochę taniej

  Suwak w butach spadochroniarskich pojawił się z konkretnego powodu. Podczas desantowania na spadochronie najbardziej narażonymi na kontuzje częściami ciała są okolice stawu skokowego. Możliwość szybkiego rozpięcia obuwia w przypadku zwichnięcia, czy złamania kostki jest tutaj przydatna. Podobnie jak poszerzenia cholewki poprzez takie rozpięcie przy ponownym zakładaniu obuwia na obandażowana kończynę. Dotyczy to jednak sytuacji awaryjnych i jeżeli nie planujecie pozyskania obywatelstwa francuskiego drogą pięcioletniej służby w 2e Régiment étranger de parachutistes (spadochroniarze Legii Cudzoziemskiej jako jedyni przeprowadzają w ostatnich latach regularne desanty bojowe podczas operacji przeciw dżihadystom w Afryce Północnej) to sugeruję odpuścić sobie obuwie z takimi "wodotryskami".
 9. Moda na rozpięty guzik w dwurzędówce to kalkowanie zasad z jednorzędówki. IMHO wygląda źle poprzez brak symetrii, ale jak ktoś lubi to proszę bardzo, tylko nie dorabiajcie do tego ideologii. A jak ktoś potrzebuje "autorytetów" to:
 10. Boruta

  Buty, trochę taniej

  Mam podobne, ale z nubuku - Kalahari i jestem zadowolony.
 11. Inwestowanie w nieruchomości opłaca się prawie zawsze poza wyjatkami w stylu "będzie wojna, przegramy i zwycięzca zabierze", albo "bendom nacjonalizować".
 12. A co w lecie jest nie tak w polo, czy t-shircie? @PatLove Moja rada jest taka. Przejdź się po używanej odzieży. Kup sobie n+ różnych ciuchów. Załóż raz, dwa, czy trzy i zobacz, czy będziesz się dobrze czuł i był dobrze odbierany przez innych w danym kroju, czy kolorystyce. Wszystkiego tak oczywiście nie przetestujesz, ale część rozwiązań tak. I potem po prostu zastosuj wnioski do zakupów.
 13. Tak jak już było pisane buty na zimę wcale nie muszą być ocieplane "futrem". Ważne aby były z porządnej, grubej skóry, były luźniejsze niż te na cieplejsze pory roku i miały grubą podeszwę. Przy czym ja, w odróżnieniu od kolegów, którzy wcześniej zabierali głos polecam na zimę raczej commando niż danite.
 14. Pisałem już o UPS w innym temacie. 0 prób kontaktu. Meil w stylu "przyjdźta do nas i sami se odbierta".
 15. Być może obydwu. Kurierowi się nie chciało skontaktować, a firma wysłała maila: "przyjdźta i se weźta". Nie korzystam zbyt często z firm kurierskich, ale znam paru kurierów i najczęściej wg nich to własnie efekt kiedy nakłada się zła wola/lenistwo/nieudaczność/zbyt duże obciążenie do zatrudnienia/etc firmy i pracownika. W każdym bądź razie nigdy więcej UPS.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.