Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, timeforalesson napisał:

Pilnie poszukuję szerokich spodni chino. Większość spodni regular z wszelakich sieciówek opina mi łydki, ewentualnie i uda, i łydki. Jestem zatem zmuszony kupować za duże spodnie w pasie, co często skutkuje wiszącym materiałem w okolicach pośladków. Budżet mam ograniczony (do ok. 200 zł za parę), także MTM odpada. Jeśli ktoś spotkał się gdzieś z szerokimi chinosami w stosunku do rozmiaru w pasie, to byłbym wdzięczny za info. A swoją drogą, jak bardzo mogę przerobić spodnie za szerokie w pasie i "w tyłku"?

TkMaxx, przeceny w Camel Active (mają spodnie o różnym kroju nogawek). W TkMaxx jest sporo chinosów, w dodatku można spodnie zanieść do krawca celem konsultacji i ew. oddać, jeśli stwierdzi, że przeróbka nie wyjdzie dobrze.

Ja często kupuję rozmiar większy w pasie i zwężam. Krawiec powinien umieć poprawić "wiszący tyłek" (zwężenie jest nie tylko w samym pasie, ale wzdłuż środkowego szwa z tyłu). Oczywiście zakres przeróbek jest ograniczony, np. położeniem kieszeni, które po modyfikacji przysuwają się do siebie. Z reguły można bez problemów redukować w pasie/biodrach/tyłku o 1 rozmiar.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2018 o 13:41, eduardo napisał:

https://sklep.klasycznebuty.pl/442,berwick-321-country-calf.html   brak mojego rozmiaru, kolor na stronie to orzech, średni brąz. Na żywo wyglądają na jaśniejsze (zdjęcie poniżej).

Zastanawiam się gdzie kupić, jak nie KB,...?

https://macaronitomato.com/produkt/buty-berwick-321-k1-koniakowe/   - koniakowe będą za jasne

http://brogs.pl/brogs-mens-store--buty-loake-wroclaw--loake--buty-goodyear-welted-wroclaw-kopia-kopia-kopia-2-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-2.html  - czy to jest ten sam kolor co na KB?? Może w KB sklepie mieli inny kolor niż na stronie??

ewentualnie gdzie jeszcze szukać?

Zdjęcia przymiarki w KB:

 

 

20181110_115932.thumb.jpg.98f7c5b71a233eab40614c2c77a87a96.jpg20181110_115538.thumb.jpg.5f2f87cf0b280c5b9a80967ae88ba5c7.jpg

To jest dokładnie ten sam kolor co w MT, oznaczony przez producenta jako Country Calf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2018 o 19:31, mayor napisał:

Jeżeli przedni panel jest za ciasny to nie ma możliwości poszerzenia.,Jeżeli marynarka jest zbyt ciasna z tyłu to najłatwiej jest poszerzyć centralnym szwem, a najbardziej fachowo wszystkimi, ale taka operacja jest bardziej czasochłonna gdyż wymaga wyprucia rękawów.,  

Nie do końca jest to prawda, choć wszystko zależy od tego jak na to spojrzeć. Można poszerzyć delikatnie front marynarki, można też poszerzyć plecy pod pachami nie wypruwając całych rękawów. Jeśli miałoby nastąpić poszerzenie wyżej niż pod linią łopatek, wtedy faktycznie trzeba wypruć rękawy i jest to zarówno czasochłonne jak i drogie, ale możliwe do wykonania, gdy tylko zostaje pozostawiony zapas. Jeśli chodzi o front, najczęściej materiału brakuje właśnie na wysokości pach (najszersze miejsce klatki piersiowej u większości osób) i da się czasem wycisnąć centymetr czy półtora z obu bocznych szwów, ale nie zawsze i nie jest to łatwa przeróbka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli temperatura schodzi poniżej 0. Polecicie jakieś rękawiczki? Ubiór głownie smart casual - kurtki pikowane / parka mustanga z lisem w kapturze / bosmanka vistuli. Skórzane już mam. Chciałbym coś 'materiałowego'. Zastanawiam się czy w tym kierunku https://www.peek-cloppenburg.pl/tommy-hilfiger/mezczyzni-rekawiczki-z-wyhaftowanym-logo-granatowy-9837802_10/?size=2235%2C0 czy ambitniej. Może ktoś poleci jakieś z autopsji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to blisko 90% światowej populacji owiec stanowią Merynosy i większość wełny owczej w przemyśle tekstylnym to wełna z Merynosa.,Pozostałe rasy są hodowane głównie dla jagnięciny Texel i mleka Columbia, ewentualnie owce długowłose Romney do krzyżowania z Merynosami dla poprawy jakości wełny.,Tak że nawet jak wełna nie ma oznaczenia "Merino Wool" to jest duże prawdopodobieństwo ,że i tak jest z Merynosów., 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.