Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym prosić o pomoc w wyborze białej koszuli do stylizacji nieformalnych( głównie do dżinsów i spodni chino). Interesuje mnie opinia odnośnie jakości koszul - głównie RL. Czy jest warta swojej ceny. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

https://www.osovski.pl/product-pol-908-Koszula-meska-OSOVSKI-OSV1842.html

https://www.zalando.pl/polo-ralph-lauren-koszula-white-po222p03w-a11.html

https://www.ctshirts.com/intl/extra-slim-fit-button-down-washed-oxford-plain-white-shirt/CSR0636WHT.html?cgid=shirts-casual-shirts&dwvar_CSR0636WHT_casualShirtSize=S

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem koszula od  Osovskiego (choć bardzo ładna) - nie pasuje do dżinsów; jest lekko połyskująca i zdecydowanie po drodze jej z zestawami formalnymi.

Natomiast ta od RL, do której linka wstawiłeś, jest zrobiona z dzianiny (ma luźniejszy splot i jest zdecydowanie bardziej 'lejąca' niż np. bawełniana tkanina typu oxford jak w tej od CT).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dopasowaniem prawideł. Noszę rozmiar 41,5 czyli około 27,5cm- zamówiłem  27,5-28,5cm i mocno rozpierały obuwie. Wymieniłem na 26,5-27,5 cm te z kolei wręcz nie napinają buta. Lepiej mniejsze (i próbować je zmodyfikować, by zyskały te 0,5cm) czy większe (i przyciąć sprężyny)? W ofercie nie ma rozmiaru pośredniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę musztarda po obiedzie - ale może się przyda na przyszość. Jaki buty ubrać na imprezę firmową wieczorem - nieformalną ale elegancką (koszula, chinosy, marynarka), coś w stylu spotkania wigilijnego? Czarne oksfordy wydają się zbyt formalne, "eleganckie" sneakersy za bardzo "luźno-młodzieżowe", wszelkie brązowe buty jakoś mi nie pasują.

Czorne monki/brogsy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dopasowaniem prawideł. Noszę rozmiar 41,5 czyli około 27,5cm- zamówiłem  27,5-28,5cm i mocno rozpierały obuwie. Wymieniłem na 26,5-27,5 cm te z kolei wręcz nie napinają buta. Lepiej mniejsze (i próbować je zmodyfikować, by zyskały te 0,5cm) czy większe (i przyciąć sprężyny)? W ofercie nie ma rozmiaru pośredniego.
Jeśli mówimy o prawdziwych prawidłach, a nie takich z jedną sprężyną i kulką na końcu po stronie pięty, to takie prawidła można trochę regulować za pomocą śrub.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że o takich- mógłbyś rozwinąć temat? Nawet przyglądając się innym prawidłom- od saphira itp. nie za bardzo wyobrażam sobię możliwość owej regulacji- można co najwyżej śrubę w pięcie trzymającą prowadnice łączące oba drewniane elementy usunąć (co aktualnie poczyniłem i prawidło zyskało odpowiednią długość lecz jest dwuczęściowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że o takich- mógłbyś rozwinąć temat? Nawet przyglądając się innym prawidłom- od saphira itp. nie za bardzo wyobrażam sobię możliwość owej regulacji- można co najwyżej śrubę w pięcie trzymającą prowadnice łączące oba drewniane elementy usunąć (co aktualnie poczyniłem i prawidło zyskało odpowiednią długość lecz jest dwuczęściowe).
Są tam śruby i za ich pomocą można dopasować prawidła. Na szerokość tak robiłem, na długość jeszcze nie. Przyjrzę się temu wieczorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.