Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po wydłużeniu rękawów w marynarce jest możliwe przeszycie jednego guzika bliżej krawędzi rękawa?

Oddałem do wydłużenia rękawy i teraz guziki są jakieś 5 cm od krawędzi, a krawiec powiedział że się ich nie przeszywa, bo to kupa roboty z wypruwaniem ściegu maszynowego i że będzie widać ślad po takiej interwencji. Jak myślicie, prawda czy ściema? Guziki nie są funkcyjne.

 

51043358_1911374832323980_7756399401123184640_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=62148a5fba102c841679c54ad4809090&oe=5CB30C14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wełny. Na dobrej jakości wełnie nie będzie śladu. Jeśli jest kiepska lub z domieszkami, ślad może być.

Słowa krawca są dziwne, bo w punkcie, z którego korzystałem, przeszywanie imitacji dziurek to był standard. Oczywiście najczęściej trzeba spruć i odtworzyć wszystkie, bo maszyna krawca może obszywać inaczej, niż maszyna producenta garnituru.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, taką miałem nadzieję :) Wełna to Tasmanian 120s od Loro Piana. Bardzo fajny materiał i marynarka, więc jeśli miałaby zostać dziura to byłoby mi szkoda. Czy jesteś z Warszawy? Jeśli tak to zdradzisz może gdzie zlecasz tego typu rzeczy i czy ewentualnie dobrze robią też przeróbki koszul (skracanie rękawów, taliowanie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, me.spoke napisał:

.......i że będzie widać ślad po takiej interwencji. ....

Ja skracałem rękawy. Krawcowa zatrudniona w salonie mówiła to samo.

Ponieważ marynarka była lniana, casualowa więc postanowiłem zaryzykować.

Na jednym rękawie prawie nic nie widać, na drugim już bardziej.

Później miałem identyczną sytuację z wełnianą marynarką w innym salonie i inną krawcową .

Ta kategorycznie odradziła twierdząc, że w miejscu przeciwległym do guzika materiał najczęściej jest uszkodzony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też doszyć 5 guzik. Piąty guzik na rękawie to sygnatura garniturów Tom Ford ($4000+).,Ostatnio wielu krawców naśladuje styl TF 5 guzików na rękawie, butonierka milanese, patki na kieszeniach wyższe o pól cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, me.spoke napisał:

Czy jesteś z Warszawy? Jeśli tak to zdradzisz może gdzie zlecasz tego typu rzeczy i czy ewentualnie dobrze robią też przeróbki koszul (skracanie rękawów, taliowanie)?

Zakład, z którego korzystałem, przeniósł się. Wydaje mi się, że każdy polecany na forum zakład powinien to umieć - popatrz w Przewodniku Miejskim.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grafa napisał:

A ja myślałem, że to znak lantiera (600+ pln na wyprzedaży).

Z modą tak jest.,To co dla jednego jest występkiem przeciwko klasycznej elegancji , dla drugiego jest topowym trendem.,Tom Ford jest swego rodzaju fenomenem i jest ostatnio czesto kopiowany, dodam jeszcze iże ostatnia dziurka na rękawie garnituru TF zamiast standardowej szerokości 3/4 cala jest szersza i ma pełny cal. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam pytanie czy te wkładki https://multirenowacja.pl/wkladki-do-butow-skorzane-tarrago-active-pecari.html lub https://multirenowacja.pl/polwkladki-do-butow-tarrago-half-active-pecari.html są naprawde w stanie poprawić problem nieco zbyt tęgich butów? Które warto zakupić? Dodam, że buty czasami obcierają mi kostki. Jeżeli macie jakieś propozycje rozwiązania mojego problemu, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abecadlo

Ja ze swojej strony na początek zamiast tych wkładek od TARRAGO proponowałbym Ci spróbować korkowych podpiętek.
Znajdziesz je bez problemu w każdym lepszym sklepie obuwniczym w cenie nie przekraczającej 5-6 PLN.
W moim wypadku sprawdziły się idealnie a miałem podobny problem do Twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Co standardowo robicie z guzikami na rękawach w marynarkach Massimo Dutti? Zwykle (a może i zawsze), dwie dziurki są funkcjonalne, dwie nie. Zastanawiam się, czy po lekkim skróceniu rękawów krawiec powinien przeciąć dwie niefunkcjonalne? Ale zakładam, że w tym celu musi wykonać obszycie wszystkich czterech na nowo? Chyba nie jest możliwe przecięcie dziurek w miejscu już pierwotnie obszytym (skrócenie będzie na tyle niewielkie, że raczej nie wymaga przeniesienia guzików)?

Ponadto pojawia się druga kwestia, związana z pierwszą. Marynarka ma wewnętrzną część rękawów (ostatnie ok 3 cm) wykończoną zamszem - co osobiście uważam za absurdalny pomysł. Czy to znacząco utrudni skrócenie rękawów?

Z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawienie dwóch dziurek, jako niefunkcjonalnych jest raczej po to, żeby nie utrudniać ewentualnego skrócenia rękawów. Warto później przeciąć dziurki po ich dostosowaniu, jeśli odległość od krawędzi jest jeszcze dość spora. W przeciwnym razie usunąć obszycie. Do przecięcia dziurek nie jest wymagane nowe ich obszycie (sprawdzone na własnym przykładzie).

Co do drugiej kwestii to najlepiej zapytać krawcowej, ale raczej nie powinno stanowić problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.