Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

@Enygma Ja właśnie przeszedłem z 40 od Poszetki na 41 extra slim fit z SuSu. Dużo lepiej na mnie leżą, obydwie jestem w stanie nosić, ale poszetka jest dla mnie ciasnawa. Dlatego zaraz pozbędę się na bazarku kilku koszul 40 od poszetki i kupię sobie za to jedną 41 od Susu. Nie wiem jakiej jesteś sylwetki, ale weź pod uwagę 41 extra slim fit od SuSu, jeśli nosisz 40 od Poszetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jakbog napisał:

Krótkie, błahe pytanko: do jakich butów najlepiej dopasować długość spodni całorocznych? Do półbutów czy do trzewików?

Do każdego całorocznego garnituru zawsze należy zamówić dwie pary spodni z tego samego materiału, oczywiście para z nieco krótszymi nogawkami na zimę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie uszycie białych (lub złamana biel) letnich spodni do marynarki klubowej. Jaki rodzaj tkaniny polecacie na takie spodnie? W jakim przedziale ma być gramatura takiej tkaniny? Macie może namiary na sklep, gdzie taką mogę kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o podpowiedź - poradę: który z tych butów będzie miał bardziej uniwersalne zastosowanie: tzn. sprawdzi się zarówno ze spodniami z wełny "z kantem" w zestawie koordynowanym, jak również z chinosami ale też z dżinsami? (zdjęcia pochodzą z internetu). Czy tylko te z medalionem maja takie szerokie zastosowanie?

Pozdrawiam!

Przemek

Buty-Berwick-2509-K2-1.jpg

dsc_8005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie ostatnio dwie białe koszule Lamberta w sklepie internetowym. Okazało się, że jedna z nich ma krytą plisę (robiłem zamówienie na szybko). Problem polega na tym, że koszula oprócz krytej plisy ma również mankiet na podwójne guziki. Czy takie połączenie jest w ogóle dopuszczalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, bianconeristy said:

Zamówiłem sobie ostatnio dwie białe koszule Lamberta w sklepie internetowym. Okazało się, że jedna z nich ma krytą plisę (robiłem zamówienie na szybko). Problem polega na tym, że koszula oprócz krytej plisy ma również mankiet na podwójne guziki. Czy takie połączenie jest w ogóle dopuszczalne? 

Tak, niektórzy uważają, że przy noszeniu muszki często powinna być kryta plisa (nie licząc chociażby smokingu)

Podwójne mankiety w teorii podnoszą formalność stroju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmichal, jak dla mnie "podwójne mankiety" ≠ "mankiety na podwójne guziki". ;) W przypadku smokingu chodzi raczej o guziki jubilerskie, a nie zwykłe. To też zmienia postać rzeczy.

@bianconeristy, nie wydaje mi się, by takie połączenie było "niedopuszczalne". Mam wrażenie, że pomysłodawca wyszedł z założenia, że do muchy lepsza będzie kryta plisa, a żeby nie zrobić z koszuli opcji typowo formalnej, to zrezygnowano z mankietów francuskich na rzecz standardowych. Ale niech wypowiedzą się "konserwatyści". ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bianconeristy napisał:

Zamówiłem sobie ostatnio dwie białe koszule Lamberta w sklepie internetowym. Okazało się, że jedna z nich ma krytą plisę (robiłem zamówienie na szybko). Problem polega na tym, że koszula oprócz krytej plisy ma również mankiet na podwójne guziki. Czy takie połączenie jest w ogóle dopuszczalne? 

15 godzin temu, Jakbog napisał:

@pmichal, jak dla mnie "podwójne mankiety" ≠ "mankiety na podwójne guziki". ;) W przypadku smokingu chodzi raczej o guziki jubilerskie, a nie zwykłe. To też zmienia postać rzeczy.

@bianconeristy, nie wydaje mi się, by takie połączenie było "niedopuszczalne". Mam wrażenie, że pomysłodawca wyszedł z założenia, że do muchy lepsza będzie kryta plisa, a żeby nie zrobić z koszuli opcji typowo formalnej, to zrezygnowano z mankietów francuskich na rzecz standardowych. Ale niech wypowiedzą się "konserwatyści". ;) 

Takie połączenie na pewno obniża formalność koszuli. W innych sklepach w przypadku koszul z krytą plisą zawsze występuje mankiet francuski, dlatego zastanawiam się czy przy mniej formalnych okazjach ubranie takiej koszuli nie będzie faux pas i czy jej nie oddać do butiku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bianconeristy napisał:

dlatego zastanawiam się czy przy mniej formalnych okazjach ubranie takiej koszuli nie będzie faux pas i czy jej nie oddać do butiku.

Bez przesady z tym faux pas.

Przy mniej formalnych okazjach właśnie taka koszula będzie idealna, jeśli preferujesz muchę zamiast krawata. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fly- front z innymi mankietami niż french cuffs to jest trochę niefortunne połączenie.,Moim zdaniem to wynika ze słabego przygotowania merytorycznego/niewiedzy osób odpowiedzialnych za design , gdyż nie sądze żeby projektant chciał zrewolucjonizować kanony mody męskiej jak to uczynił Armani., Jeżeli chodzi o same koszule fly-front to Przede wszystkim osobiste preferencje -jednemu się podoba .innemu nie.,Dla mnie noszenie takich koszul jest pretensjonalne.,Kojarzy mi się ze strojami oficjeli KSA , którzy zarówno w koszulach jak i thawbach mają takie wykończenie przodu.,W moich oczach taka koszula wygląda obleśnie, jak strój rzeźnika z Rijadu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2019 o 00:04, Dyjamentowski napisał:

Trudno ocenić w salonie jak wygodne będą buty, bo one się dopasują i często najlepsze są potem te, które na początku wydawały się odrobinę za małe albo uciskały tu i ówdzie.

Przynajmniej ja mam takie doświadczenie. Ale zdobyte przypadkiem, bo 3/4 życia kupowałem buty, które właśnie były od razu wygodne, czyli, jak się okazało, za duże.

Nie mogę się z tym zgodzić. Wiele moich nietrafionych zakupów z początków kariery dandysa :), to właśnie buty, które były niewygodne, za małe, za ciasne, wpijały się, a które wziąłem "a bo się rozejdą".

Nie rozejdą się. 

But nie rozciąga się jak guma, ma swoją konstrukcję. Może dopasować się do stopy, ale nie magicznie POWIĘKSZYĆ się. Musi być dobry, przynajmniej na długość, od początku. Może troszkę zbyt ciasno opinać stopę, ale to tyle.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.