Jump to content

pmichal

Użytkownik
 • Content Count

  166
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

138

About pmichal

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Od ponad dwóch tygodni pracuję z domu i chętnie bym założył koszulę, ale mam w domu też małe 9 miesięczne dziecko i po prostu moje przerwy, które normalnie spędzałem na lunchu w pracy to teraz spędzam z synem. Zwykły t-shirt sprawdza się tu lepiej i w razie czego można szybko wrzucić do pralki i zmienić na czysty. Prowadzę dużo rozmów przez webexa, ale nie używamy kamer więc nikt nie widzi jak ktoś jest ubrany. Jeżeli chodzi o jakość mojej pracy to nie ma problemów, za to poprawiła się szybkość mojej pracy i ilość wykonywanych zadań. Pracuję w open space i tam więcej osób do mnie podchodzi i mi przerywa pracę, bo potrzebuję coś ode mnie, w porównaniu do żony i syna, którzy rozumieją, że pracuję i raczej nie zajmują mi dużo czasu w ciągu dnia, o ile nie potrzebują lub wszyscy nie chcemy zrobić sobie przerwy. Myślę, że idea ubioru w domu aby był tak samo wysoki jak w pracy jest fajna, ale też nie można skreślać kogoś kto pracuje w dresie, bo taka osoba dalej może wykonać swoje obowiązki na najwyższym możliwym poziomie.
 2. pmichal

  MALA CZARNA

  Z niedrogich, a dobrych to Euro Cafe z Łodzi. Z trochę droższych polecam Java Coffee z Warszawy. Jeżeli chodzi o niemieckie to The Barn z Berlina.
 3. pmichal

  MALA CZARNA

  Niestety nie znam tych, które masz. Jeżeli chodzi o inne to nie chciałbym tutaj mówić żadnych firm i jak będziesz zamawiać to daj znać na priv wtedy
 4. pmichal

  MALA CZARNA

  Na pewno muszę się wybrać na warsztaty przekazywania swoich myśli W żadnym przypadku nie chodziło o to kto zaparzy lepiej kawę, w jaki sposób, gdzie lub przez kogo. Kawa jako ziarno może być obiektywnie lepsza od drugiej, ponieważ jest to obiektywnie oceniane przez wykwalifikowane osoby. Do oceny kawy nie służą ekspresy, bariści czy super lokale tylko bierze się ziarna, mieli, zalewa wodą, czeka i próbuję łyżką. To jest tak zwany cupping na podstawie którego określa się jakość kawy. To co ktoś później zrobi z kawą w domu czy kawiarni to już jest inna kwestia i tutaj już jest w pełni czynnik ludzki, bo nawet Ty w automacie też musisz ustawić stopień zmielenia, temperaturę itd., aby uzyskać efekt, który już subiektywnie Tobie pasuje.
 5. pmichal

  MALA CZARNA

  Jeżeli chodzi o to zdanie to widocznie je źle napisałem za co przepraszam. Nie chodziło mi o moją, Twoją kawę. Chodziło o Twoje wcześniejsze stwierdzenie jakoby nie dało się kawy ocenić obiektywnie. Moje zdanie powinno brzmieć „Jest coś takiego jak obiektywnie lepsza kawa” Jeszcze raz przepraszam, ponieważ chodziło mi o ogół, a nie konkretnie moja / Twoja. Jeżeli zaś chodzi o naukę to jest SCA - Speciality Coffee Association, które zrzesza ludzi zajmujących się kawą, ocenia kawy i udziela im punktacji, jak również prowadzi odpowiednie kursy czy badania. Mam wrażenie, być może mylne, że gdzieś Cię uraziłem w poście i bardzo chcesz uzyskać swoją racje. Zapewniam Cię, że wszystkie moje posty piszę spokojnie i nie mam potrzeby namawiania nikogo do czegokolwiek, jedynie wyrażam swoją opinie na dany temat i (mam nadzieję, że tak jest) staram się prowadzić kulturalną dyskusje.
 6. pmichal

  MALA CZARNA

  @Żorż Ponimirski - nie wiem czy lubisz złośliwości czy jak sam napisałeś to wynik kwarantanny, ale czynnik ludzki w każdej dziedzinie jest tym, który może zniweczyć 90 procent wszystkich rzeczy. W żadnym miejscu nie napisałem, że moja kawa jest obiektywnie lepsza od Twojej, bo tego nie możemy zmierzyć i tu się zgodzę. Napisałem, że da się ocenić kawę czy jest dana jest lepsza od innej. I logicznie i naukowo są specjalne instytucje, które to oceniają.
 7. pmichal

  MALA CZARNA

  Piece do wypalania kawy, ekspresy, młynki to oprócz estetyki także technologia, parametry, jakość wykonania, które jakoś można zmierzyć, uszeregować Kawa to wysokość upraw, sposób obróbki, kraj pochodzenia, technologia przy zbiorach, jakość ziaren, rzeczy które można zmierzyć, uszeregować. Jakość kawy jest oceniany przez odpowiednich, wykwalifikowanych fachowców. Rozumiem, że dla Ciebie może to być tylko kwestia napoju, ale umniejszając innym, że jest to tylko napój dla wszystkich i ma niczemu nie służyć jak samopoczuciu to tak na prawdę umniejszasz sobie. Jest coś takiego jak obiektywnie lepsza kawa tak samo jak obiektywnie lepsza para butów. To forum można by również nazwać „sekciarstwem” jak każde forum tematyczne. Ja szanuję to, że dla Ciebie to jest napój tylko i Ty uszanuj, że dla innych kawa coś znaczy i nie umniejszaj jej, że nie ma tam technologii i obiektywnie jest nieistotna.
 8. pmichal

  MALA CZARNA

  To nie jest snobowanie się piciem lepszej kawy, czy też subiektywne odczucie. To jest obiektywnie lepsza kawa. Tak jak na jakość wykonanej pary butów ma wpływ użycie skóry i kto tę parę szyję tak jakość kawy to jakie ziarno jest użyte i kto je i w jaki sposób wypala. Porównanie jak najbardziej obiektywne. Jesteśmy na forum polskojęzycznym i czasem zapominam, że niektóry osoby mieszkają w innej części świata. Jeżeli uważasz, że tylko Twoje podejście jest prawidłowe, a każda kawa jest równa innej kawie to faktycznie nie rozmawiamy poważnie
 9. pmichal

  MALA CZARNA

  Kiedyś bym się zgodził z @Grafa, ale uważam, że nawracanie na siłę mija się z celem i jak komuś smakuje kawa z automatycznego ekspresu to na zdrowie. Tak samo jak ktoś lubi buty z polskich sieciówek i mu wygodnie to też ma do tego prawo, po prostu taka osoba raczej nie zbierze na tym forum zbyt dużo lajków. Ze swojej strony to polecę wspierać polskie palarnie, na codzień, ale też zwłaszcza teraz. Są takie, które nie są aż takie drogie i mają kawy, które pewnie spełnią bardzo dobrze Twoje oczekiwania w ekspresie automatycznym
 10. @Andells - dziękuję za fajną i treściwą odpowiedź. Rozumiem, że to forum jest poświęcone męskiej elegancji, a nie ekonomii, ale ogólnie założenia forów to właśnie długie dyskusje na nurtujące tematy wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach
 11. @Andells - czy mógłbyś proszę rozwinąć swoje myśli. Bo na razie rzucasz argumentami, które są bardzo ogólnikowe i nie chcąc ich zinterpretować błędnie chciałbym poznać o co chodzi dokładniej. Jeżeli Ty wiesz to nam wytłumacz, jak to prowadzą normalni ludzie w dyskusji. Mamy prawo czegoś nie wiedzieć, skoro wiesz lepiej to fajnie jakbyś się podzielił informacjami. Tu również - skoro wspominasz o tym to może jednak chciałbyś się podzielić doświadczeniem? Skoro jednak nie chciałeś się udzielać, ale to robisz to może jednak zrobisz to kulturalnie i tak, abyśmy wszyscy zrozumieli, o co chodzi. Nie znam się na ekonomii zbyt dobrze, nie pracuję w tym, chciałbym po prostu z czystej ludzkiej ciekawości poznać co się kryję pod ogólnikami, bo one same mówią dla mnie niewiele.
 12. Znajoma kupuje dom, zapytała pewnej firmy deweloperskiej o negocjacje ceny. Dostała odpowiedź, że ostatnio była jeszcze podwyżka i nie ma co negocjować. Na ten dom i tak zaraz się kilku chętnych znajdzie biorąc od ręki. Póki co firmy deweloperskie dyktują ceny i żyją sobie niczym pączek w maśle i ta bańka może zwolni, ale jeszcze kilka lat zanim pęknie.
 13. Dzięki za odpowiedzi wszystkim
 14. Czytając opinie o płaszczach często jest mówione, aby brać rozmiar większy. Mam 182 cm, 70kg i szczupłą budowę. SuSu doradza 46. Szukać 46 czy w związku z opiniami raczej 48?
 15. @xkoziol - dzięki Matejko nie brałbym na firmową wigilię
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.