Jump to content

Jakbog

Użytkownik
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

About Jakbog

 • Rank
  Zwykły

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Warszawa.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @YoJoe, może warto wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy. Z moich obserwacji wynika, że aktualnie Benevento w swojej regularnej kolekcji już nie stosuje różnych podszewek dla różnych kolorów spodni. Przynajmniej jeśli chodzi o chinosy X-Press. Wszystkie spodnie, które zamawiałem, były wykończone przy użyciu takiej podszewki, jak na tym zdjęciu.
 2. @pmichal, jak dla mnie "podwójne mankiety" ≠ "mankiety na podwójne guziki". W przypadku smokingu chodzi raczej o guziki jubilerskie, a nie zwykłe. To też zmienia postać rzeczy. @bianconeristy, nie wydaje mi się, by takie połączenie było "niedopuszczalne". Mam wrażenie, że pomysłodawca wyszedł z założenia, że do muchy lepsza będzie kryta plisa, a żeby nie zrobić z koszuli opcji typowo formalnej, to zrezygnowano z mankietów francuskich na rzecz standardowych. Ale niech wypowiedzą się "konserwatyści".
 3. Krótkie, błahe pytanko: do jakich butów najlepiej dopasować długość spodni całorocznych? Do półbutów czy do trzewików?
 4. @damiance, świetny miesiąc na składanie zamówień, bo aktualnie pan Jamroziński ma sporo pracy przy zamówieniach złożonych w okresie okołoświątecznym.
 5. Zawsze można zainwestować 10 złotych w karty kolorów Saphira czy Tarrago. Wtedy szansa na trafienie z odcieniem wzrośnie.
 6. @Anachronis, i tak miało zabrzmieć, jak sądzę. Nie wiem, co jest takiego trudnego w owinięciu kawałka kartonu folią, by potrzebna była do tego krawcowa.
 7. @Typowy Janusz, zerknij tu oraz tu ("blezer w pasy w angielskim stylu").
 8. @Umberto, starałem się przekopać ten wątek, zanim zadałem pytanie, ale widocznie musiałem nie trafić na Twój post. Piszesz o kopycie 915F w półbutach czy w trzewikach? Bo spotkałem się – również w tym wątku – z sytuacją, że osoba, dla której kopyto 915F w półbutach było za smukłe i zwykle wybierała 961, zdecydowała się na wybór trzewików na 915F i była bardzo zadowolona z efektu, ku swojemu zdziwieniu.
 9. Rozważam zakup trzewików Yanko i w związku z tym mam dwa pytania: Jak kopyto 915F wypada w porównaniu do kopyta Capital od Loake? Trafiłem na informację, że oba kopyta są dość podobne, jeśli chodzi o dopasowanie, a więc ten sam rozmiar powinien być odpowiedni. Zgadza się to z Waszymi odczuciami? Jak wypadają gumowe podeszwy w butach Yanko w porównaniu z Dainite? Ze zdjęć mam wrażenie, że w przypadku Yanko wypustki nie są aż tak wyraźne jak w podeszwach Dainite. Czy ma to wpływ na przyczepność? Jak wygląda kwestia żywotności?
 10. Ja również jestem zainteresowany.
 11. @Awopiotr, a kto twierdzi, że krawat i mucha nie są dramatem? Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie będzie twierdził, że zostały one odszyte poprawnie. Natomiast ja w swoim poście dramatyzowaniem nazwałem postulowanie, by zaniechać jakichkolwiek zakupów w tym butiku. Chyba się zgodzisz, że to gruba przesada, bo związek logiczny między tymi dwiema kwestiami jest praktycznie żaden?
 12. Krawat został krzywo wykrojony, a mucha uszyta bez wypełnienia, więc nie warto kupować czegokolwiek w tym butiku? Jakoś tego nie łapię. Marynarki, które można kupić w Non'chalant, są również sprzedawane między innymi w Poszetce – co więcej, parę osób je już na tym forum polecało. W butiku na Marszałkowskiej można też odebrać torby Sartolane. Co do krawatów dostępnych w Non'chalant – tak się składa, że mam ich kilka. I nie wydaje mi się, żeby były jakiejś beznadziejnej jakości. Wiadomo, EoE to to nie jest, ale też tyle nie kosztuje. Zresztą gdzie jak gdzie, ale sądzę, że akurat na tym forum znajdują się osoby, które potrafią ocenić, czy oferowany krawat jest wart swojej ceny. Po prostu nie dramatyzowałbym. Choć przyznaję, że dobrze wiedzieć, że takie rzeczy się zdarzają. Z drugiej strony nie wiedziałem nawet, że szycie krawatów z dostarczonego materiału jest w Non'chalancie możliwe. To nie jest usługa, którą Non'chalant się chwali. Nie jestem pewien, czy w ogóle na stronie da się znaleźć informację o takiej usłudze. Swoją drogą zastanawiam się, czy z jedwabiu 1x1 (jak to zostało zapisane w potwierdzeniu przyjęcia tkaniny) rzeczywiście można wykroić poszetkę i muchę tak, żeby z pozostałego materiału dało się jeszcze wyciąć symetryczny kawałek na dłuższy i szerszy krawat.
 13. Czy nowe buty zamszowe warto najpierw – przed nałożeniem nano protectora – delikatnie odświeżyć odpowiednim cleanerem?
 14. @Żorż Ponimirski, skoro masz obie opcje, jeszcze dopytam. Twoim zdaniem chukka i sztyblety są na podobnym poziomie, jeśli chodzi o "komfort termiczny"? Czy w którychś jest Ci cieplej (choćby z powodu różnic w wysokości czy konstrukcji)? Ponadto: jak sprawdza się Dainite? Dobrze izoluje od zimnego podłoża?
 15. Jakie są zalety podszewki z cupro i dlaczego jest ona uznawana za "smaczek"? Miałem wrażenie, że są tkaniny, które lepiej się nadadzą na podszewkę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.