FONos

Użytkownik
 • Zawartość

  293
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

176

O FONos

 • Tytuł
  Aktywista
 • Urodziny 02.05.1974

Kontakt

 • Strona WWW
  profon.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnie wizyty

298 wyświetleń profilu
 1. Na potwierdzenie wcześniejszego wpisu ... zobaczcie co Pan Wojtaszek wybrał
 2. Nie chodzi o to, że po promocji koszula nabiera innych cech. Chodzi o to, że szyje się kilka modeli z dobrych materiałów (często jako nawet osobne kolekcje jak NO z Bytomia czy MrV z Lancerto) a obok jest główna oferta w większości już szyta inaczej i z dużo gorszych materiałów głównie z poliestrami itp. ... tym dobrym produktem promuje się markę po czym robią promocje i ta super kolekcja jest sprzedawana praktycznie po kosztach a zarabia się na pozostałej części oferty ... Zatem świadomy kupujący czytający skład, itd. na promocjach zyskuje znacznie, pozostali niestety niekoniecznie (ludzie kupują co im się podoba albo co im sprzedawca zasugeruje a nie co jest dobre).
 3. Niestety jest tak jak piszesz. W marynarkach z kolekcji Noblesse Oblige usunięto gigantyczne poduszki ale nie całkowicie, nadal tam są, dokładnie na poziomie akceptowalnym ale jednak są. Ponadto są to marynarki z pełną podszewką. Natomiast w niektórych marynarkach np w tej https://sklep.bytom.com.pl/marynarka-bg1-02-21a faktycznie nie ma żadnych wkładów (nie wiem czy dotyczy to wszystkich modeli bez podszewki/z półpodszewką czy wybranych modeli). Trzeba także uważać na rozmiarówkę. Marynarki NO są dłuższe o około 2 cm od reszty kolekcji. Mierzyłem na wzrost 182 które wg tabeli powinny być na mnie idealne a są za długie z NO musiałbym mieć 176 natomiast z innych 182 jest ok a mowa o tej samej sylwetce wyszczuplonej wg tabeli rozmiarów. Poniżej kilka zdjęć. James rozmiar 176/100: d Frederic rozmiar 182/104: Frederic rozmiar 176/100: BG1-02-21A rozmiar 182/100: Ta ostatnia mimo, że formalnie to ten sam krój co NO jednak leży bardzo dziwnie. Totalnie się na mnie nie układała. Częściowo wynika to zapewne ze sztywności ze względu na len niemniej w klatce dziwnie się marszczyła jakby było za dużo materiału nawet mierzyłem 96 taż się tak robiło mimo że była już odczuwalnie za ciasna. Głownie pod pachami z przodu było to mniej widoczne ale z tyłu było źle bo sam sprzedawca stwierdził że nie leży na mnie dobrze mimo że NO leżały ok i nie potrafił wskazać przyczyn. Miałem nadzieję na coś lepszego, tą ostatnią za 350 bym chętnie kupił ale niestety leży na mnie fatalnie, z kolei NO ... ramiona+pełna podszewka mnie zniechęciły ... za 500 pln ... hmm chyba wolałbym dopłacić do Lancerto jednak. Niemniej zmiany idą w dobrym kierunku.
 4. Drodzy uczestnicy konkursu, wprawdzie nie było to zastrzeżone w regulaminie konkursu ale faktycznie chcielibyśmy aby były to autorskie prace i pomysły. Oczywiście można inspirować się wszystkim tym co znajdziecie w Internecie niemniej wrzucenie gotowego znalezionego zdjęcia przyznacie nie wymaga wielkiego wysiłku i nie o takie prace nam chodzi . W zamyśle chcemy byście wykazali się własną inwencją oraz włożyli w to co nieco pracy zwłaszcza że jest o co walczyć Ponieważ każdy ma możliwość zamieszczenia dowolnej liczby zgłoszeń stąd dotychczasowe zgłoszenia kolegi @Kropek i @marxik nie będą brane pod uwagę a film wklejony przez @Beny23 jest niedostępny więc też nie da się go ocenić . Zachęcamy do ponownych zgłoszeń
 5. Potwierdzam (też mam 3 różne) na pewno mają 3,5 cm a dokładniej mierząc 34 mm . Mi osobiście bardziej się podobają od tych z Poszetki gdyż ja nie lubię przeszyć na paskach a te są proste, gładkie i jak dla mnie klamra też jest ładniejsza ale to rzecz gustu.
 6. Może 13 maja ?
 7. Muszę przyznać, że idealnie wpasowują się konkursowe hasło „nie muszę a noszę”. Kilka lat temu przestałem pracować w korporacji i jestem w końcu na swoim (sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem). Do tego na co dzień pracuję w domu, więc w zasadzie wielu okazji do noszenia krawata nie mam. Niemniej od dłuższego już czasu staram się go zakładać dla własnego lepszego samopoczucia. To daje mi także większą mobilizację do pracy. Gdy niejako rano ubieram się jak do biura, a tak naprawdę zmieniam tylko pokoje . Wiadomo że przy takiej pracy trzeba ogromnej samodyscypliny a pewien rytuał znacznie ją ułatwia. Oczywiście także wszelkie wyjścia do miasta czy na spacer to dla mnie wyśmienita okazja do eleganckiego ubrania, a ponieważ takich okazji mam mało tym chętniej je wykorzystuję. Wiele krawatów kupuje pod wpływem chwili bo akurat na sklepowych stylizacjach są piękne a potem leżą bo nie okazji by je założyć. Niemniej lubię je po prostu mieć .
 8. Łącznie to od 10.09.2016 (data zamówienia) Garnitur przyszedł do mnie 1 dzień przed ważną imprezą (28.10.2016) na której musiałem go mieć (mimo niedokładnego dopasowania musiałem go użyć bo już nie było czasu na poprawki wtedy). Tak więc użyłem go raz i poszedł do poprawek. Niemniej trwa to tyle także z mojej winy bo długo nie miałem czasu go odesłać a innym razem chciałem zawieźć go osobiście a nie było mi jakoś po drodze do Poznania.
 9. Panie Tomku, faktycznie Pan Krzysztof zadzwonił w piątek, wyjaśnił że ze spodniami są problemy. Dostałem też przeprosiny za zaistniałą sytuację gdyż jak tłumaczył Pan Krzysztof dostał informację od krawca, że wszystko jest poprawione i dlatego wprowadził mnie w błąd przy czym wysyłając okazało się że poprawki nie są zrobione i stąd opóźnienie. Ok przyjmuje przeprosiny. Niemniej garnitur dziś przyszedł bez rzeczonych poprawek ... chyba ilość pomyłek wyczerpała się w tym zamówieniu. Mam nadzieję że wyjaśni Pan to ostatecznie bo nie chcę już słuchać kolejnych wyjaśnień i przeprosin a cieszyć się w końcu z dokonanych zakupów.
 10. No cóż ... ciąg dalszy historii jest taki, że oczywiście e-maila podobnej treści wysłałem na wszystkie znane mi adresy MiMe zanim zamieściłem wpis tutaj na forum (żeby nie było że załatwiam sprawy przez forum). Od tamtego czasu zero odzewu (nikt nie odpisał, nie zadzwonił) a garnitur oczywiście dziś nie przyszedł do mnie mimo obietnicy że będzie w czwartek!
 11. Koledzy, planujemy kolejne spotkanie?
 12. Czy ktoś jest wstanie porównać irchowe rękawiczki z sarniej skóry i ze skóry jelenia (wizualnie na podstawie zdjęć użytkowników nie widzę specjalnie różnicy) i które tak naprawdę są bardziej klasyczne czy inaczej która skóra była wykorzystywana historycznie w tego typu rękawiczkach?
 13. MTM we Wrocławiu zdaje się @Andells ma w takich cenach a w Poznaniu @Miler Spirits&Style miał niedawno promocje bodaj za 2500 za garnitur szyty ... musisz pytać bezpośrednio.
 14. Jak skrócić z jednej strony? Koledze @DiePanda opada prawe ramie więc ewentualnie wstawić małą poduszkę ale ja bym nic nie ruszał (rzadko stoimy na baczność a w ruchu tego nie widać).
 15. Gratuluję wszystkim uczestnikom i nagrodzonym a organizatorowi za bardzo miły gest Odnośnie wprowadzenia czegoś do produkcji to mnie urzekła czerwona marynarka Jepa Gamberdelli.