Jump to content

Friedman

Użytkownik
 • Content Count

  487
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Friedman last won the day on May 29 2018

Friedman had the most liked content!

Community Reputation

728

About Friedman

 • Rank
  Aktywista

Recent Profile Visitors

1,136 profile views
 1. Z pewnością nie jestem żadnym autorytetem, ale jak dla mnie lotniki w hierarchii formalności stoją wyżej niż cap-toe - właśnie przez ich maksymalny minimalizm.
 2. U mnie nie spowodowało to zmiany koloru. W sumie to najlepiej zadziałać miejscowo - nasypać kwasek bezpośrednio na plamy i zmoczyć.
 3. Większość antyperspirantów zawiera związki glinu (najczęściej jest to chlorek glinu) - tworzą one mieszane chlorowodorotlenki w reakcji z potem i wodą. Twardość wody raczej nie ma tu nic do rzeczy, gdyż ona spowodowana jest zawartością magnezu i wapnia (chyba że przyjąć pośredni mechanizm: większa twardość wody to większe stężenie wodorowęglanów, to z kolei oznacza wyższe pH, a w wyższym pH chlorowodorotlenki tworzą się łatwiej). Aby pozbyć się niechcianych śladów wystarczy zamoczyć koszule w roztworze kwasku cytrynowego. Po takim całonocnym moczeniu trzeba wypłukać, a dla chętnych - doda
 4. Dokument zdaje się potwierdzać moje przekonanie na temat uszkodzenia słuchu - zależy ono w głównej mierze od poziomu natężenia i długości ekspozycji. Poziom natężenia dźwięku ustawiony w słuchawkach - zwłaszcza dokanałowych, gdzie membrana jest szczególnie blisko błony bębenkowej - powinien być niższy niż dla równoważnej satysfakcji z głośności uzyskanej na słuchawkach dousznych, czy wokółusznych, a także głośnikach. Wszystko to dlatego, że dokanałówki przeważnie dobrze izolują od otoczenia.
 5. Kurde, natychmiast muszę wyrzucić te wstrętne urządzenia z mojego domu! Nie słucham co prawda na nich muzyki, ale skoro psują słuch, to nie mam wyboru. Poruszając takie kwestie, prosiłbym jednak o podawanie konkretów - jakie słuchawki, słuchane przez kogo, jak długo, w porównaniu z czym szybciej uszkadzają słuch. Temat wpływu fal elektromagnetycznych na mózg znajduje się u mnie w szufladce "no chyba jednak nie". Nie wiem zresztą dlaczego częstotliwość 2,4 GHz miałaby mieć tę szczególną właściwość, a np. 75 THz już nie.
 6. Kwestia tego, czy nie zablokują wysyłki do "niechcianych" krajów w inny sposób - np. kosztem wysyłki, który sprawi, że kupno będzie nieopłacalne. Chyba, że UE również i to przewidziało i nałożyło regulacje.
 7. Friedman

  Alfred Sargent

  Tak się zastanawiam, czy sfotografowano odpowiednią parę Armfieldów - na zdjęciu widać częściowo napis z numerem buta i zaczyna się od 10. Podejrzewam jednak, że para jest właściwa, tylko rozmiar to 11 US a nie UK w tabeli. Jeśli tak jest w istocie, to muszę zrezygnować.
 8. Friedman

  Alfred Sargent

  Ważne pytanie - rozmiary w tabeli to UK czy US?
 9. Friedman

  Alfred Sargent

  Kopyto 109 - brać ten sam rozmiar co 724?
 10. Friedman

  Alfred Sargent

  Moim zdaniem 724 ma odrobinę więcej miejsca w podbiciu, ale też minimalnie mniej w palcach w porównaniu do 915.
 11. Jestem chętny na jedną koszulę z poszetki - jeśli ktoś szuka zakupowego partnera to PW .
 12. W jaki sposób zdobyć guziki powlekane jedwabiem do smokingu?
 13. Polecam się sprawdzić: http://mp3ornot.com/
 14. Jasne, że tak. Ale co to ma do rzeczy? Chyba nie chcesz powiedzieć, że wykonanie trzech powtórzeń z 90% CM to są interwały?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.