Jump to content

Giacomo de Taglia

Użytkownik
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36

About Giacomo de Taglia

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli mogę, główną zaletą kartacza z włosia dzika (albo być może innego naturalnego włosia, nie wiem) jest to, że w przeciwieństwie do syntetyków, nie elektryzuje. Z tego samego powodu polecam drewniany grzebień.
 2. W garniturze trzyczęściowym rozpięta marynarka jest dopuszczalna, a nawet wskazana.
 3. Kolorystycznie zestaw się broni, ale brakuje sporo, żeby zachwycał, a o to chyba chodzi na własnym ślubie. Nie pasuje mi to, że garnitur jest z salonów, a kamizelka jest z prowincji. Do tej kamizelki lepiej pasowałby garnitur z bardziej matowej, nieformalnej tkaniny. Np. jakaś mieszanka lnu, ale bez przesady, żeby nie był wygniotem po godzinie. Albo jakaś letnia wełna o otwartym splocie. Przy jasnym granacie bym został. Poza tym dwie kratki o zbliżonej skali mi zgrzytają. Oczywiście wszystko przy założeniu, że łamiemy tabu - dopuszczamy kratki, brązy, bo odchodzimy od klasyki i idziemy w
 4. Specjalnie dowiedziałem się czy mój nowy szewc-naprawiacz wymienia podeszwy i nie wymienia. Może lepiej, że mało kto się na to porywa, jeśli miałby to zrobić niezbyt dobrze. Korzystałem sporo razy z usług Wielkiego Shoe i nie mam zastrzeżeń, ale koszt wymiany podeszwy 600 zł w butach za 1000 zł... no nie. Rzeczony naprawiacz jest z Pruszkowa. Zrobił fleki bardzo estetycznie, używa dobrych materiałów i kosmetyków. Na razie nie mogę jeszcze jakoś mocno rekomendować, bo musze zrobić trochę km na tych flekach, ale zapowiada się bardzo obiecująco. Nazywa się Pod Pantoflem.
 5. Serio w Meerminach opłaca się wymienić podeszwę? Jestem bardzo ciekawy czym się kierujesz. Ma to sens ekonomiczny czy serce Ci każe?
 6. To prawda. Dla dziecka rok wyrwany ze szkolno-koleżeńskiego życiorysu to jest epoka. Mam 6-latka i zerówka działa normalnie cały czas, odbieram to jako wielkie szczęście.
 7. Ich głowy rozsadza problem, że odzież, szczególnie elegancka, nie sprzedaje się w covid. Można to było zrobić bardziej z klasą, ale jest mocno i kontrowersyjnie, szokująco i pewnie tak miało być. Trochę taki wyraz buntu wobec sytuacji. Komu z nasz nie chce się już "rzy" od tego covidu? Mam cztery pary butów, których nie miałem jeszcze na nogach, właśnie idzie do mnie piąta. Od pół roku nie byłem w pracy stacjonarnie... Oby mieli rację z tym przygotowaniem na bliskie kontakty jeszcze w sezonie SS21!
 8. Ładne. Problem w tym, że na jeden sezon. Miałem buty CCC, nie zawsze było mnie stać na lepsze i przede wszystkim jakość skóry jest tragiczna, nie przyjmują kosmetyków. Jakaś mielonka. Po kilku konserwacjach nie da się ich już odnowić. Ale fajnie że można u nich kupić coś w klasycznym fasonie. W końcu to u nich kupuje naród i oni decydują o tym jak ubrany jest typowy Polak.
 9. Kontynuując i rozwijając pytanie kolegi Kempes... Bratdominik, jak byś umiejscowił markę własną Patine, jeżeli chodzi o jakość? Mam wiele par Shoepassion i chciałbym zrobić krok do przodu, jeśli chodzi o jakość. Myślałem o Yanko, ale nie ma dostępnego modelu, który mnie interesuje. Jest za to Patine, ale czy to będzie skok jakościowy? Pozwoliłem sobie zapytać w tym wątku, skoro na gorąco jest możliwość zapytania kogoś, kto ma porównanie.
 10. Myślę, że można im wierzyć. Chcą sprzedać ten płaszcz za 300 zł. Przyznają się uczciwie, że to 30% poliester, a w dzisiejszych czasach to już coś. Jak ktoś ma taki budżet, to jest to jakaś opcja.
 11. Przesadzają z tymi sztucznymi tkaninami. To jest taki czesany materiał, musi być naprawdę wysokiej jakości żeby się godnie starzał. Obawiam się, że się szybko zmechaci. Ok na jeden sezon.
 12. Oczywiście że nie to samo. Wiskoza powstaje z celulozy (drewna), wiec jest poniekąd naturalną tkaniną. Niezależnie od materiału, ten kubrak jest brzydki. Kubrak, bo ani to kurtka, ani płaszcz. Tkanina pewnie szybko się zeszmaci.
 13. Najmocniej przepraszam za niekonsekwencję, ale na razie muszę zrezygnować z zakupów w CO.
 14. Niby zwykle Shoe Passion, ale pięknie się prezentują w świetle dziennym i podbijają granat spodni. +10 do pewności siebie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.