Jump to content

.mateusz

Sympatycy
 • Content Count

  299
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

.mateusz last won the day on May 26 2014

.mateusz had the most liked content!

Community Reputation

151

About .mateusz

 • Rank
  Aktywista
 • Birthday 05/31/1993

Kontakt

 • Strona WWW
  investstudio.pl
 • nazwisko
  Pieniążek

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

1,288 profile views
 1. Ojciec przyszłego Pana Młodego jest emerytowanym górnikiem i posiada, jak słyszałem, przepiękny galowy mundur. Czy założenie go na ślub syna będzie dobrym pomysłem? Dodam, że garnituru nie posiada i jeśli ma kupić, to na pewno nie zdąży z poprawkami.
 2. Testuję dzisiaj coś takiego. SuSu, Jake's, New Balance
 3. Dziękuję, Panowie, za poprzednie komentarze. Przewiewność tkaniny ponownie porównaliśmy z przykładowymi podszewkami i wyszło, że jednak fresco wygrywa . Na pewno najlepiej byłoby zupełnie bez kamizelki, ale uparłem się i wytrzymam. A tymczasem publikuję zdjęcia z drugiej przymiarki.
 4. Mateusz, czy jest gdzies szansa przynierzyc te Lancerto?

  1. .mateusz

   .mateusz

   Tak. Mieszkam w Gdańsku, zdarza mi się bywać w Sopocie i Gdyni :)

 5. W sierpniu się żenię i postanowiłem powierzyć szycie garnituru ślubnego Michałowi Stence z Żukowa . Jestem po wstępnej rozmowie i pierwszej przymiarce. To moje pierwsze bespoke i będę wdzięczny za jak najwięcej uwag i pytań. Materiał: granatowe Fresco z 30% zawartością Moheru Styl, jaki opisałem na pierwszej rozmowie: szerokie klapy otwarte kozerka zakrzywiona i nachylona pod dużym kątem (w stylu pracowni B&Tailor) 2,5 guzika dość zaokrąglone linie kroju (też B&Tailor) pojedyncza, głęboka zakładka w spodniach (jedna para z mankietem na 5 cm, druga bez) spodnie ze średnim stanem, raczej zgodne z moją sylwetką długość marynarki pozwoliłem Michałowi określić samodzielnie kamizelka z plecami z tkaniny zasadniczej (zwrot zapożyczony z oferty ZR) A zresztą, popatrzcie sami na inspiracje: https://i.pinimg.com/originals/aa/9a/11/aa9a114a8c207e3a54132b8e55add550.png http://bntailor.tumblr.com/post/142824637108/1-pleat-trousers-by-btailor Osobny temat stanowi dwurzędowa kamizelka, którą częściowo sam zaprojektowałem. Na jednym ze zdjęć widać szkic jej kształtu. Będę Wam wdzięczny za ocenę tego elementu, bo jeśli coś wyjdzie nie tak, to Michał nie będzie miał już czasu zrobić kolejnej Wymyśliłem sobie, że łuk klapy zacznie się tuż nad górnym guzikiem, potem zejdzie w dół, być może zasłaniając guzik przeciwległy, a później już w górę, ku barkom. Nie jestem jeszcze przekonany do kształtu, jaki obecnie tworzy kamizelka. Pierwotnie wyobrażałem sobie, że nie będzie schodzić tak nisko.
 6. Miałem dziś do południa wysprzątać mieszkanie, ale @Aron przysłał paczkę z marynarką... Jak oceniacie dopasowanie i nadzieję na ewentualne poprawki? Na pewno nie jest mocno dopasowana i być może nawet zbyt obszerna, ale zastanawiam się, czy przy mojej sylwetce nie działa to korzystnie. https://www.youtube.com/watch?v=9Q4-TVvxIhs
 7. Filmowałem i fotografowałem dziś pomorskie kandydatki na Miss Polonia Lancerto, Jakes, TheTieBar, SuitSupply, NewBalance.
 8. Dobry miejscem na szukanie butów żeglarskich jest TKMaxx i często np. Sebago można dostać za mniej niż 200 zł.
 9. Na modelu wygląda na nieprzyzwoicie krótki i niezbyt ciekawie skrojony. To może być oczywiście kwestia złych zdjęć, ale na podstawie tego, co widzę, osobiście nie brałbym za żadne pieniądze :/
 10. Plenerowe wesele na południu Hiszpanii. Właśnie trwa
 11. Nie znalazłem czynnego działu o tkaninach, więc pytanie zadam tutaj. Jakie wełny tropikalne polecacie na szary garnitur trzyczęściowy na sierpniowy ślub? "Przemacałem" do tej pory próbki Fresco Light, Havanę, Frontier, Mystique (wszystkie trzy od Harrisons) oraz Crispaire i najbardziej podobaly mi sie dwie pierwsze.
 12. Zauroczył mnie ten krawat Viola Milano. Niestety, 128 euro to dla mnie trochę za dużo. Czy znajdę gdzieś podobny dobry krawat z drukowanego jedwabiu za maksymalnie 300 zł?
 13. Chciałbym Wam zaprezentować powstające zamówienie na garnitur na ślub złożone przez mojego kolegę Pawła w Atelier Roberta Dziekońskiego w Gdańsku. Relacja może być szczególnie cenna, bo nie znalazłem na forum zbyt wiele informacji o p. Dziekońskim poza paroma ogólnikami w temacie trójmiejskim w dziale "Przewodnik Miejski". Paweł poprosił mnie o koordynację zamówienia i nie ukrywam, że jestem dość podekscytowany, że mogę wreszcie wykorzystać całą wiedzę teoretyczną zdobytą na forum do przekucia jej w udany garnitur bespoke . Zamawiane ubranie to granatowy garnitur wizytowy, kamizelka i dodatkowa par spodni wykonane z szarej wełny i biała koszula na spinki. Podstawowe przeznaczenie to ślub, ale cały zestaw ma służyć na wiele okazji. Konkrety, jakie ustaliliśmy na pierwszym spotkaniu: marynarka na dwa guziki, kieszenie z patkami, klapy zamknięte o standardowej szerokości, brak stebnowania spodnie na szelki, z lekko podwyższonym stanem, aby ładnie chowały się pod kamizelką szare spodnie z makietami, granatowe bez nogawka 20 cm na dole kamizelka na 5 guzików, prosta, bez wyłogów granatowa tkanina z próbnika "Perennial" od VBC, szara - nie pamiętam, wełna wybrana spośród dostępnych w atelier korekcja linii ramion poduszkami wysoka pacha marynarka szyta na płótnie W chwili, gdy piszę te słowa, jesteśmy dzień po drugim spotkaniu, na którym część ubrań była już gotowa. Zacznę od koszuli. Do wyboru było 15 rodzajów kołnierzyków, z czego forumowicze za atrakcyjne uznaliby ok. ośmiu. Wybraliśmy kołnierzyk włoski z dość wysoką stójką, ze względu na długą szyję Pawła (poprosiliśmy też o odpowiednie podniesienie kołnierza marynarki, aby zachować proporcje). Tkaninę wybraliśmy z dostępnego na miejscu próbnika (na 90% jest to twill). Marynarkę zastaliśmy już w połowie wykonaną - z gotowymi klapami, ale bez rękawów. Wprowadzone zostaną korekty pleców. Roboczo dobraną długość spodni widać na zdjęciach (razem z kupionymi godzinę wcześniej w stacjonarnym oddziale KlasyczneButy.pl Berwickami). To chyba wszystko, co mam do napisania od siebie - chętnie przeczytam opinie i sugestie. Kolejną przymiarkę mamy w piątek, ale jeśli dostrzeżecie coś ważnego, to mogę skontaktować się z krawcem wcześniej.
 14. Takie załamania materiału z tyłu na udach mam praktycznie w każdych spodniach, jeśli nie są wsparte paskiem lub szelkami. Podnieś o 2-3 cm tylną część spodni do góry chwytając je za pas (czyli wykonaj robotę, która należy do szelek) - jestem prawie pewien, że będą leżeć gładko. Proces najlepiej nagraj na video, z takim kadrem jak na drugim zdjęciu
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.