Jump to content

Kily

Użytkownik
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Kily

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

485 profile views
 1. Praktyczne pytanie do użytkowników kapeluszy: czy najbardziej typowe kapelusze Panama Fedora o rondzie 6 cm skutecznie osłaniają kark przed słońcem?
 2. Ewentualnie jakby ktoś miał doświadczenie z koszulami z Vistuli i Poszetki to też byłbym wdzięczny za odpowiedź, bo tabela rozmiarów koszul Poszetki pokrywa się z tymi z ZR. Z góry dzięki!
 3. Ma ktoś może porównanie koszul Zack Roman do Vistuli (Lantier, Lambert, Wólczanka) itp.? Chodzi mi o to czy vistulowy rozmiar kołnierzyka (39) odpowiada rozmiarowi ZR. Nie jestem z Warszawy i nie mam jak tego teraz sprawdzić, a zamówiłbyś coś dzisiaj z preorderu ZR.
 4. Cała ta kolekcja z uwagi na mój wzrost i sylwetkę przy ich rozmiarówce jest poza moim zainteresowaniem zakupowym, ale kilka uwag łatwo spostrzec: - wybrano ciekawe tkaniny marynarek. Z jednej strony w większości nietypowe (co samo w sobie zapewnje nie każdemu będzie odpowiadać), a z drugiej dające się dość łatwo zestawić z innymi elementami garderoby, - niby jest wybór, ale wszystko trochę na jedno kopyto - w marynarkach oczywiście z wyjątkiem dwurzędówki) i koszulach różni się tylko materiał, przy czym przy marynarkach mamy same szerokie kraty, a w koszulach wszystko gładkie, poza jedną w prążek; w poszetkach zresztą jest podobnie (plus za to, że wełniane, bo nadreprezentacja 100% jedwabiu w sieciówkowych poszetkach jest dość irytująca); - co tyczy się uwagi drugiej, a zupełnie nie trafia w moje wyczucie, to cięte kieszenie z patkami zamiast kieszeni nakładanych, przy tak bardzo odformalizowanych marynarkach ten element mi nie pasuje, - dobór kolorów budzi wątpliwości - wszelkie odcienie niebieskiego sprawdzają się dobrze, ale aż cztery takie marynarki, jedna czerwona i brak szarości? - jeśli chodzi o stosunek cena/jakość można lepiej trafić - za te 9 stówek da się spotkać coś w konstrukcji half-canvas, z funkcyjnymi guzikami i innymi bardziej "ekskluzywnymi" bajerami.
 5. Czy jest może ktoś z Krakowa chętny na wspólne zamowienie z Luxire?
 6. Panowie, jak to jest z kierunkiem zakładek w spodniach? Nie mam jeszcze niestety żadnego doświadczenia ze spodniami z zakładkami, więc to dla mnie czarna magia, a chcę takie zamówić. Zakładki mogą być skierowane do wewnątrz lub na zewnątrz. Czy to jest różnica czysto estetycznych preferencji czy są jakieś praktyczne różnice wynikające z tych rozwiązań? Czy np. w zależności od typu sylwetki wybiera się kierunek zakładek? I czy to odróżnienie zakładek skierowanych dotyczy tylko podwójnych zakładek czy pojedynczych też?
 7. Zakupiłem zamszowe loafersy (Berwicki 9628) i lewy but zdaje się być naprawdę nieźle dobrany (po kilkunastu minutach na nogach podbicie zaczyna go odczuwać ze względu na ucisk, ale przy tak wysokim podbiciu jak moje to chyba musi mieć miejsce w każdych butach z półki i powinno się to z czasem dopasować?). Natomiast prawy but jest odrobinę za szeroki w pięcie, co powoduje dyskomfort. Co w takim radzicie? Poszukać innych butów czy może zapiętka w prawym bucie (ewentualnie próbować zejść pół rozmiaru w dół)? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 8. http://eu.suitsupply.com/pl/outlet Ktoś pamięta jakie ceny mieli ostatnio, przede wszystkim jeśli chodzi o marynarki?
 9. Orientuje się może ktoś jak wypada jakość dzianiny Paul Rosen w porównaniu do CT?
 10. Gdyby ktoś z Krakowa chciał zamawiać cokolwiek z CT i podzielić się kosztami przesyłki to proszę o priv.
 11. To nie jest odosobniony przypadek. Ja np. ostatnio kupiłem buty, których - jak się okazało - nie było. I dowiedziałem się o tym po dwóch tygodniach czekania, dopiero po tym jak sam zadzwoniłem zorientować się co z moim zamówieniem, które wg strony internetowej powinno być realizowane w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia (wcześniej bezskutecznie próbowałem dowiedzieć się tego mailowo). Sytuacja w moim przypadku była o tyle dziwna, że specjalnie czekałem aż pojawi się dostępny mój rozmiar. No i nadal strona internetowa umożliwia zakup tych butów. Szkoda, że to tak działa, [EDIT] zwłaszcza jeśli wcześniej można było kupić takie buty w nieco tylko wyższej cenie gdzie indziej i zrezygnowało się z tego w zaufaniu, że po zakupie na shopmiler otrzyma się produkt i ostatecznie zostaje się na lodzie. Skłamałbym gdybym napisał, że mnie to nie denerwuje.
 12. Ktoś z Warszawy pisze się na jedną poszetkę od Osovskiego za 54,50 zł? Tyle to wyniesie przy zakupie dwóch (ja jestem zainteresowany jedną) z odbiorem osobistym.
 13. Będą w sklepie dostępne bordowe knity 8 cm w kształcie tradycyjnego krawata?
 14. Ok, oczywiście będę próbował ich namówić o wypuszczenie jak najwięcej materiału. Pytanie jednak pozostaje przy założeniu, że uda się zyskać 4 cm (czyli de facto jeden rozmiar): czy to dużo i czy powinno dać to przyzwoity rezultat w moim przypadku? No i czy są po takiej przeróbce na materiale (wełna 120s od VBC) widoczne ślady po pierwotnych szwach?
 15. Jak to jest, że widać niecałe 2 cm materiału przy każdym z trzech szwów, a uzyskać z tego można 1,5 cm? Ciekawi mnie to zwłaszcza w kontekście słów @FONosa o zyskaniu 4 cm, a także tego posta: https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3621-miler-spirits-style/?do=findComment&comment=233485, gdzie również mowa jest o 4 cm i cenie 60 zł, a nie 200.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.