Skocz do zawartości

Ekscelencja

Użytkownik
 • Zawartość

  131
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

48

O Ekscelencja

 • Tytuł
  Zwykły
 1. Benevento - Tailored to Perfection

  Ja niedawno dostałem spodnie zamówione w listopadzie. A ostatnią zamówioną parę szyli tylko miesiąc. Trzeba się uzbroić w cierpliwość
 2. Tablica ogłoszeń: wspólne zakupy

  Wezmę jedną. Możecie coś powiedzieć na temat lnu w liniach podstawowej i premium? Mocno się kurczy?
 3. poszetka.com

  Buty zupełnie nie w moim stylu ale wielkie brawa za pomysł i realizację. Oby więcej takich akcji
 4. Buty ugniatają w paluch od góry przy zgięciu

  Taki efekt gilotyny miałem w każdych droższych dla mnie butach. W Crownhillach przez długi czas (w końcu je sprzedałem), w Berwickach efekt ten powoli ustępuje. Ból złagodzisz plastrami żelowymi
 5. MALA CZARNA

  Ja posiadam Ascaso i-1 Steel. Mieli całkiem porządnie, zakres regulacji stopnia zmielenia jest niezwykle precyzyjny (kilkanaście obrotów pokrętłem między pozycjami min-max, co mnie drażni). Dość ciężki, w pełni stalowy. Wady podobnie jak u roter6, chociaż ja wolę odkurzyć rozsypaną przy mieleniu kawę niż myć/czyścić pojemnik na nią. Z wypadającą z wylotu kawą da się żyć, z tym że jeśli pijemy co najwyżej raz-dwa razy dziennie to warto wymusić jej wysypanie przez poruszenie młynkiem. Unikniemy 'załadowania' do kolby odrobiny zwietrzałej kawy.
 6. Muzyka dla naszych uszu

  Ostatnio na zmianę z Jej "Lettere amorose"
 7. Jaka książka leży na waszej szafce nocnej?

  A to klasa sama w sobie. Chyba jedyna obok "Mistrza i Małgorzaty" książka, którą chłonę a nie czytam To jak oglądanie starego filmu - "Rzymskich wakacji" czy "Złodziei rowerów" w starym kinie na klekoczącym projektorze (takie subiektywne skojarzenie).
 8. Jaka książka leży na waszej szafce nocnej?

  Z tematyki winnej zacnie czyta się "Kroniki wina" i "Nowe kroniki wina" Bieńczyka, "Zbrodnia i wina" Bardla (czyta się jak rasowy kryminał ) o przekrętach w winnym świecie. W temacie historii wina na ziemiach polskich bardzo ciekawym jest książka Pani Doroty Dias-Lewandowskiej pod tytułem "Historia kulturowa wina francuskiego w Polsce od połowy XVII do początku XIX wieku" (wydana przez Muzeum w Wilanowie). Może niecała jest o winie, jak sugeruje tytuł "Szorstkie wino" Carrière'a. Akcja toczy się głównie w latach 30 i 40 w Langwedocji, Autor dość sugestywnie opisuje swoje dzieciństwo. Kwieciście pokazuje nam świat, którego już nie ma. Co ciekawe, w czasie lektury każdy z nas przy okazji wspomina lato u babci, powiew wieczornego sierpniowego wiatru, ból stopy po ukąszeniu pszczoły, dziwaków z okolicy, mikroświaty które umarły... A jak już przy minionych światach jesteśmy i bieżących książkach to czytam sobie "Podróże do Włoch" Iwaszkiewicza. Obrazy przeszłe i żywe jednocześnie (Rzym wieczny, sporo z tego widzimy dziś), język nieco archaiczny, dziś nieco zapomniany i przez to egzotyczny. Pomino ciut odległej historii Włoch, Iwaszkiewicz opisuje ten kraj na przestrzeni półwiecza, zachwycając się (lub nie) drastycznymi zmianami, jakie zaobserwował podróżując po tym kraju. Jutro spodziewam się "Rzym. Wędrówki z historią w tle" Bożeny Fabiani. Jeśli będzie to książka napisana jak jej gawędy o sztuce to będę zachwycony.
 9. Benevento - Tailored to Perfection

  Możesz zamówić uszycie z wyższym stanem. Dodaj tylko odpowiednią informację w komentarzu do zamówienia, nawet jeśli już je złożyłeś.
 10. Benevento - Tailored to Perfection

  No to w sumie tyle co x-pressy. Dziękuję.
 11. Benevento - Tailored to Perfection

  O ile? Właśnie zamówiłem z zapasem ok. 2-3cm i teraz nie wiem czy wystarczy.
 12. Benevento - Tailored to Perfection

  Zarówno x-pressy, jak i moleskiny skurczyły się u mnie o 2-3cm (w mniejszym stopniu moleskin). Dlatego od jakiegoś czasu zamawiam dłuższe.
 13. Producenci butów: Berwick

  A ile trwało rozejście butów? Jak dotąd po kilku przechadzkach w 3010 leczę kilkanaście ran kłuto-tartych na obu stopach
 14. Benevento - Tailored to Perfection

  Chcę jeszcze podpytać o spodnie lniane. Na stronie pomimo takich samych opisów są dwa różne rodzaje spodni, tzn. pierwsze na zamek, z krótkim języczkiem przy pasie, drugie na guziki z długim języczkiem i klamrami po bokach. Jeśli złożę zamówienie na standardowo szytą parę mushroom i np. natural to jakie spodnie w rzeczywistości dostanę?
 15. Muzyka dla naszych uszu

  I to jest do dziś jeden z moich ulubionych utworów Jeżozwierzowego Drzewa! Kawałek na pełnej hipnozie.
×