Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, mr.vintage napisał:

Tydzień temu dostałem info bezpośrednio od SuSu, że w tym roku nie planują otwarcia w Polsce.

Apropo właśnie .Czy mógłbyś potwierdzić czy aby na pewno garnitur itp na zamówienie można zwrócić jak inne w regularnej sprzedaży? Wspominałeś coś na blogu, w wątku susu na zamówienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lock napisał:

Prośba o doradzenie rozmiaru pierwszego garnituru SUSU - garnitur Washington. 

180 cm wzrostu, 83-87 kg wagi, ok. 106-108 cm w klatce, pas ok. 90-93 cm. 

Fit finder SUSU chce mnie ubrać w rozmiar 50 - ja waham się nad rozmiarem 52. Z góry serdecznie dziękuję za podpowiedzi.

 

Mam Washington 52 przy podobnej klatce i trochę więcej w pasie :). Dla Ciebie sądzę, że powinien być w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wybrałem się do SuSu w Monachium (mieszkam w pobliżu), żeby wybrać garnitur. Marzenie o polskim garniturze bespoke albo takim rozszerzonym MTM jak Lazar z Rybnika muszę niestety odłożyć, bo czasowo się po prostu nie wyrobię z przymiarkami. W grę wchodził Harfort lub Lazio z ew. przeróbkami, lub ten drugi jako podstawa do opcji spersonalizowanej. Ważnym dla mnie był kolor szary w odcieniu nieco jaśniejszym niż grafitowy z lekkim deseniem.

Po długim przymierzaniu różnych fitów zrezygnowałem z Hartforda, który można było zamówić w odpowiednim kolorze. Na koszulowe wszycie rękawów musiałem spojrzeć w lustro z lekkim rozczarowaniem, chociaż na zdjęciach z instagramu wygląda tak apetycznie. Wełna E.Thomas S 150'S jest świetna w dotyku, ale ma taki lekki połysk, który mi akurat do mojego projektu nie odpowiada. 

Zdecydowałem się na opcję Design Your Own. Nie wiem, czy to już MTM. Z próbnika wybrałem materiał w odpowiadającym mi kolorze. Po tym zaczęło się mierzenie różnych rozmiarów Lazio, przy czym w 46 marynarka była nieco za długa i za wąska w talii, a w 23 ewidentnie za krótka. Pierwszy rozmiar posłużył do skrócenia marynarki i poszerzenia w talii. Co ważne, te wymiary zostały wpisane w system i ubranie szyte jest tak, że oczywiście zachowane są odpowiednie proporcje. Np. po skróceniu marynarki kieszenie wędrują automatycznie wyżej, czego nie ma w przypadku przeróbki gotowca. Spodnie będą poszerzone w pasie ( u mnie lepsze czasy widocznie) i skrócone, Nie dałem ich zwęzić i skrócić do poziomu takiego, jak nosi obsługa sklepu. Będę wyglądał nieco dziadkowo. Za to są adjustery zamiast szlufek i mankiet.

Z obsługi jestem zadowolony nie tak do końca. Największym mankamentem był wybór materiału, przy którym pani mnie obsługująca nie mogła nic doradzić. Skrawki materiałów są oznaczone jedynie symbolami, z których dla klienta nic nie wynika, a personel musiałby każdy symbol sprawdzać w systemie. Nie zależało mi akurat na jakiejś mieszance, więc kierując się kolorem i deseniem wybrałem, co chciałem. Na pytanie co to jest, odpowiedziano mi: normalna wełna jak na garnitur. 😩 

Dobrałem też kamizelkę, która również zostanie skrócona. 

Wynik będzie mniej więcej taki:

000.jpg

side-adjusters_with-turnup_001.jpg 

(plus kamizelka)

Podsumowując mogę napisać, że taki garnitur jak ja zamówiłem, można dostać taniej w RTW, szczególnie jak się pójdzie na mały kompromis w kolorze i się ma zaufanego krawca. Ja mam nawet ten sam rozmiar marynarki i spodni, czyli teoretycznie nie ma potrzeby kombinowania. Mnie się nie chciało zamawiać i przerabiać, a takiego krawca nie mam. Przy tym mam obiekcję, czy nawet krawiec na miejscu  w sklepie zrobi dobrze coś, co wychodzi ponad skrócenie rękawów od dołu. Już miałem złe doświadczenia w SuSu w Düsseldorfie, gdzie kupiłem garnitur, który po przeróbkach został mi przysłany z dużym opóźnieniem i spartolony. Tym razem będę go mógł odebrać i finalne drobne przeróbki zmieszczą się też w cenie. Cena 568 Euro, czyli taka sama, jak się zamawia do domu Custom Made bez jakiegokolwiek dopasowanie do sylwetki. Wyniki za jakieś 5-6 tygodni. 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, eye_lip napisał:
21 minut temu, Siata napisał:
Chyba poniósł ich marketing.

Ubrania kupują osoby różnych orientacji, a w krajach w których robią dobre obroty homoseksualizm nie jest sensacją.

Żle mnie zrozumiałeś. Epatowanie i prowokowanie seksualnością (niezależnie od płci) jest dla mnie tanim chwytem marketingowym. Dotyczy to nie tylko SuSu, ale i bez liku innych firm. Znacznie bardziej przypadła mi do gustu kampania SuSu w muzeum.

style-blogs-the-gq-eye-ss14tripsuit.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam byłem oczarowany kampanią z przysłowiową gołą babą. Gołymi babami dokładnie. Takie fajne były :).

EDIT: chodziło mi mniej więcej o te:

ss1.jpg.4190066a716c443e8324aa6062f15f62.jpgss2.jpg.c8b458938bea523e83041f20e5616285.jpgss3.jpg.53918789d5c6decd58db0a7f4c4ee55e.jpgss4.jpg.033d9a48321d994250f1d6689c72835f.jpg

 

Migdalący się faceci ? Czemu nie, ale żeby biały facet całował czarnego faceta ? To się w moim ciasnym, drobnomieszczańskim światopoglądzie  nie da rady zmieścić :).

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tanatos70 napisał:

Migdalący się faceci ? Czemu nie, ale żeby biały facet całował czarnego faceta ? To się w moim ciasnym, drobnomieszczańskim światopoglądzie  nie da rady zmieścić :).

Masz zupełnie rację,. Też tak uważam, że powinno być odwrotnie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.