Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszę o opinie dotyczącą dopasowania i ewentualnych poprawek bardziej doświadczonych w tej kwestii forumowiczów. Prezentowany garnitur to Lazio w rozmiarze 48, dokładnie ten:
https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-granatowy-gładki/P2778LA.html?cgid=Suits 
wraz z pasującą materiałem i kolorem kamizelką.
Moje wymiary to wzrost 182cm, klatka 100cm. Generalnie w tym modelu i rozmiarze czuję się dobrze i swobodnie.

Najpierw spodnie (oczywiście do skrócenia, podwinąłem nogawki do zdjęć).

5abbdf42aa5e7_P1000798kopia.thumb.jpg.a7e1950055c82ebe0f50af2697e9b9ee.jpg5abbdf474ac47_P1000829kopia.thumb.jpg.b438ce010508548737fa649b63a62adb.jpg


Garnitur z kamizelką:

5abbdf90b78c8_P1000815kopia.thumb.jpg.6183be67eff8059b3435656f1afdb332.jpg

5abbdf955fc0b_P1000816kopia.thumb.jpg.e46c97b012d727bca8c0448fe5214a84.jpg

5abbdf99e46a6_P1000819kopia.thumb.jpg.0756099747af24feba5426372f864ab7.jpg

5abbdf9e9246b_P1000821kopia.thumb.jpg.a5649f6335dd30883266fe916304a73f.jpg

5abbdfa2de5ee_P1000822kopia.thumb.jpg.d0d051b6599b5a23a54a0471814e4562.jpg

 

I bez niej:

5abbdf8c3c441_P1000800kopia.thumb.jpg.a9e091ad2b63172cf750474afc1c351c.jpg


Z tego co ja zanotowałem to:
- spodnie do skrócenia
- rękawy za krótkie wyraźnie (zrobiłem nawet zdjęcie z linijką, które obrazuje, że trzeba by je wydłużyć o jakieś 1,5-2cm? Strona SuSu podaje, że wydłużyć można o 1,5cm, wykonywał ktoś może taki zabieg i jest w stanie powiedzieć jak wpływa to na wygląd guzików na rękawach? Boję się nieco, że będą wypadać prawie w połowie przedramienia). 
- tył marynarki ma nieciekawe marszczenia ale nie wiem czym to jest do końca spowodowane

Zdjęcie rękawów:
P1000823.thumb.JPG.1dc115d47606834cee19edaa60f2eee3.JPG

Z góry dziękuje za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie ok, marynarka z przodu wygląda bardzo dobrze, z tyłu jest nieco poprawek, ale należałoby spytać krawca. Fałda poznańska (marszczenia poprzeczne na górze) z reguły daje się usunąć bez większych problemów.

Ale... wg mnie marynarka jest za krótka. Powinna sięgać gdzieś w okolice zgięcia kciuka. Tzn. to nie jest jakaś zasada (III Prawo Krawca), tylko moja ocena zdjęcia. Nieco dłuższa poprawiłaby proporcje i zniknąłby problem z rękawami. Tak dla ciekawości - możesz podać długość, np. zmierzoną przez środek pleców (może być od góry kołnierza lub od wszycia, tylko zaznacz, jak mierzyłeś). Pytam, bo firma ma marynarki dość klasyczne pod względem długości (dłuższe znaczy się), a ta wygląda na rozmiar S(hort).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mosze napisał:

Spodnie ok, marynarka z przodu wygląda bardzo dobrze, z tyłu jest nieco poprawek, ale należałoby spytać krawca. Fałda poznańska (marszczenia poprzeczne na górze) z reguły daje się usunąć bez większych problemów.

Ale... wg mnie marynarka jest za krótka. Powinna sięgać gdzieś w okolice zgięcia kciuka. Tzn. to nie jest jakaś zasada (III Prawo Krawca), tylko moja ocena zdjęcia. Nieco dłuższa poprawiłaby proporcje i zniknąłby problem z rękawami. Tak dla ciekawości - możesz podać długość, np. zmierzoną przez środek pleców (może być od góry kołnierza lub od wszycia, tylko zaznacz, jak mierzyłeś). Pytam, bo firma ma marynarki dość klasyczne pod względem długości (dłuższe znaczy się), a ta wygląda na rozmiar S(hort).

Dziękuję za odpowiedź.

Dokonałem koniecznych pomiarów:
Od górnej krawędzi kołnierza do dołu po plecach: 78cm
Od dolnej krawędzi kołnierza do dolu po plecach: 74cm (SuSu mierzy właśnie tak i podaje w tabeli rozmiarów 75cm. Wynika z tego, że brakuje 1cm względem rozmiarówki)
Rękaw marynarki po zewnętrznej od wszycia kuli rękawa: 63cm (dokładnie jak w tabeli rozmiarów)

Na odbiór długości marynarki względem moich rąk może wpływać to, że (podobno) mam długie ręce, jak się dowiedziałem kiedyś od ekspedientki w Wólczance. Niestety nie znam siatek centylowych długości rąk więc obiektywnie nie jestem w stanie tego stwierdzić.

Chyba zdecyduje się na pójście do Pana Andrzeja Kucii w Krakowie żeby przedyskutować czy poprawki są możliwe i czy garnitur będzie dobrze wyglądał po nich. 
Nad rozmiarem Long też przez chwilę myślałem ale trochę się boje, że przy moich 182cm proporcje marynarki mogą nie być w porządku. Może jest ktoś na forum kto przy podobnych wymiarach kupuje w SuSu rozmiar Long i zdaje to egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, W.N. napisał:

Na odbiór długości marynarki względem moich rąk może wpływać to, że (podobno) mam długie ręce, jak się dowiedziałem kiedyś od ekspedientki w Wólczance. Niestety nie znam siatek centylowych długości rąk więc obiektywnie nie jestem w stanie tego stwierdzić.

Chodzi mi oczywiście o proporcje względem sylwetki. Ręce to sprawa drugoplanowa, po prostu porównując z długością rąk można samemu oszacować długość marynarki stojąc przed lustrem.

Długość wygląda na klasyczną. Jest wyraźnie dłuższa od typowej "włoszczyzny", choć Włosi z kolei dają dłuższe rękawy.

Wg mnie z poprawkami będzie to wyglądać nieestetycznie. Rękawy trzeba wydłużyć o jakieś 2 cm - guziki (dziurki są przecięte) znajdą się bardzo daleko od krawędzi. Może to dziwnie wyglądać.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, W.N. napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

Dokonałem koniecznych pomiarów:
Od górnej krawędzi kołnierza do dołu po plecach: 78cm
Od dolnej krawędzi kołnierza do dolu po plecach: 74cm (SuSu mierzy właśnie tak i podaje w tabeli rozmiarów 75cm. Wynika z tego, że brakuje 1cm względem rozmiarówki)
Rękaw marynarki po zewnętrznej od wszycia kuli rękawa: 63cm (dokładnie jak w tabeli rozmiarów)

Na odbiór długości marynarki względem moich rąk może wpływać to, że (podobno) mam długie ręce, jak się dowiedziałem kiedyś od ekspedientki w Wólczance. Niestety nie znam siatek centylowych długości rąk więc obiektywnie nie jestem w stanie tego stwierdzić.

Chyba zdecyduje się na pójście do Pana Andrzeja Kucii w Krakowie żeby przedyskutować czy poprawki są możliwe i czy garnitur będzie dobrze wyglądał po nich. 
Nad rozmiarem Long też przez chwilę myślałem ale trochę się boje, że przy moich 182cm proporcje marynarki mogą nie być w porządku. Może jest ktoś na forum kto przy podobnych wymiarach kupuje w SuSu rozmiar Long i zdaje to egzamin?

Ja mam 189cm i 3 marynarki SuSu w rozmiarze 98 (dwie Havany i jedna Napoli). Rękawy maja dobra długość a marynarka z tylu w całości przykrywa mi pośladki i równo z nimi się kończy. Przy opuszczonych rękach (też podobno długich) marynarka kończy się w połowie kciuka. Obawiam się, że przy 183cm czeka Cię skracanie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W.N.

rozważyłbym rozmiar 94 mimo wszystko dla porównania. Jeśli będzie trochę za długa, to można ją skrócić, a sporo zyskasz z powodu obniżonego guzika marynarki z przodu do podkreślenia sylwetki.

Czy możesz jeszcze zrobić zdjęcie całości z rozpiętą marynarką i założoną kamizelką?

Przy okazji - jak oceniasz materiał garnituru? Bardziej letni/lekki czy zimowy/cięższy? A jak połysk? Elegancko się prezentuje?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karol Mateusz napisał:

W.N.

rozważyłbym rozmiar 94 mimo wszystko dla porównania. Jeśli będzie trochę za długa, to można ją skrócić, a sporo zyskasz z powodu obniżonego guzika marynarki z przodu do podkreślenia sylwetki.

Czy możesz jeszcze zrobić zdjęcie całości z rozpiętą marynarką i założoną kamizelką?

Przy okazji - jak oceniasz materiał garnituru? Bardziej letni/lekki czy zimowy/cięższy? A jak połysk? Elegancko się prezentuje?

Dziękuje za odpowiedź. Myślę, że zamówię rozmiar 94, bo nie dawałoby mi potem spokoju to, czy by nie leżał lepiej. Postaram się zrobić odpowiednie zdjęcia do tego wątku.

Materiał ma kod 586.861/736 i wagę 260gr/m2. SuSu podaje, że to tkanina "All Seasons" i w sumie mają rację, że to uniwersalny model ale ze wskazaniem, z mojej strony, na lato chyba jednak. Odcień granatu ma bardzo ładną barwę i jest to głęboki granatowy co sprawia, że pod względem formalności jest dosyć wysoko jak na trzyczęściowy garnitur. Połysk tylko w sztucznym świetle i to delikatny raczej. Zdjęcie na stronie SuSu nieco przekłamuje moim zdaniem. Trudno dla niego o konkurencję na naszym rynku w tym momencie.
Roman ma granatowego Morgana w tej samej cenie. Rozmiarówka nawet lepsza bo 48 dłuższe o 1cm od SuSu (wg tabel, w rzeczywistości może nawet 2cm) jednak nie ma kamizelki do kompletu a zależało mi na trzyczęściowym. W Gatsbym kamizelka jest ale deseń Sharkskin jakoś mnie nie przekonuje do końca. 
U Macaroniego jednak inna półka cenowa, 2300 za sam garnitur to już trochę poza mój budżet.
Miler miał świetną alternatywę i patrząc po tabeli rozmiarów leżałaby na mnie świetnie (rękawy dłuższe o 2cm, marynarka dłuższa jak w Morganie od Romana) jednak teraz robią go na klejonce co, jak dla mnie, skreśla go niestety. Wielka szkoda, że wycofali Phoenixa half-canvas bo nawet wolałbym wesprzeć polskiego przedsiębiorcę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o poradę odnośnie rozmiaru spodni.
Po dość udanym zakupie marynarki przymierzam się obecnie do zakupu pierwszego garnituru SUSU i widzę, że obwód uda w spodnich nie jest zbyt duży, nastawiam się wiec, że muszę wybrać zestaw spodnie + marynarka w innych rozmiarach. Ale czy podane na stronie obwody uda rzeczywiście mają takie wartości, ew. na jakiej wysokości są mierzone? 

Obwód uda mam ok. 55-56cm (pas 83cm, talia 81cm). Owszem, trochę duży, ale chyba nie wybitnie.
Myślę więc, że spodnie powinny mieć ok. 60cm obwodu w udzie, ale jak przeglądam tabele z rozmiarami to widzę, że spodniom o tym obwodzie odpowiada wymiar pasa 92-94cm. Czy w takim razie nie ma szansy abym dobrał odpowiedni rozmiar spodni SuSu, choćby licząc się z niewielkimi poprawkami krawieckimi? Czy jeśli wziąłbym np. rozmiar mający 58cm obwodu uda (któremu odpowiada ok. 90cm w pasie), to jest szansa zwęzić te spodnie w pasie aż o kilka cm? 
Będę wdzięczny za podpowiedź jak do tego podejść i jak to jest z tymi rozmiarami spodni na stronie SuSu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz szerokość nogawki komfortowych spodni na wysokości kroku i na samym dole. Pomiar "w udzie" jest dość nieprecyzyjny - pytanie, w którym dokładnie miejscu został wzięty.

Mam dość umięśnione nogi (bez przesady - tzn. nie pakuję - ale biegam). Dla mnie nogawka klasycznych spodni powinna mieć ok. 32 cm w kroku i ok. 19 cm dołem. Oczywiście znaczenie ma też krój ("krzywizna" - jak szybko się zwężają). Spodnie SS w rozmiarze 48 są dość dopasowane, ale da się w nich chodzić (nie ma pełnego komfortu). W pasie zwężam kilka cm. 46 byłyby zbyt wąskie, 50 - zbyt obszerne w pasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej by mi pasował rozmiar uda 31cm (na wysokości 5cm poniżej kroku) i 19 cm nogawka. Również mam nogi trochę umięśnione, choć nie jakoś przesadnie (kiedyś "kilka" lat uprawiałem szermierkę, obecnie trochę siłowni).
I teraz widzę, że jeśli trzymać się wymiarów w tabelach SuSu nie ma szansy abym coś takiego znalazł w ich standardowych produktach. Ale pocieszeniem dla mnie jest to co napisałeś, że dla szerokości 32cm w samym kroku rozmiar spodni 48 jest prawie OK. Wezmę więc 48 i na wszelki wypadek 50, zobaczymy co z tego wyjdzie. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obwód mojego uda to 59cm a spodnie rozmiar 48, które według tabeli mają 56,40cm są idealne. Lubię dopasowany krój ale bez przesady (moje zdjęcia spodni z SuSu kilka postów wyżej)
Nie przejmowałbym się akurat tym wymiarem, trzeba zamówić i przymierzyć - tylko tak zweryfikujesz czy spodnie Ci odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gdyby ktoś był w Amsterdamie to proponuję wypad do outletu Batavia (https://www.bataviastad.nl/en/), gdzie znajduje się stacjonarny outlet SuitSupply. Można tam dojechać np. autobusem, który codziennie odjeżdża sprzed hotelu naprzeciw dworca kolejowego. Bilet proponuję kupić po dojechaniu do samej Batavii - koszt 5 EUR vs. 15 EUR przez internet.

Byłem tam w zeszłą sobotę. Wybór jak to w outlecie - różny. Było sporo odzieży wierzchniej (płaszcze), marynarek, garniturów, butów, koszul, nieco spodni. Nie było w ogóle kamizelek. Towar z różnych kolekcji, marynarki i spodnie w miarę nowe, natomiast garnitury trafiają się nawet z dawnymi naszywkami (czyli nawet 2013 r.). Obsługa bardzo miła i pomocna, mówiąca płynnie po angielsku. Z tego co zrozumiałem asortyment zmienia się po weekendzie, ale "co rzucą" obsługa nie wie.

Wróciłem z lnianym garniturem w prążek, lnianymi spodniami w pepitkę i płaszczem w pepitkę.

Normalny salon jest na lotnisku Schiphol (a dokładnie w centrum handlowym przy lotnisku), jednak jest on mniejszy i nie ma nawet całego asortymentu z aktualnej kolekcji. Warto więc odwiedzić salon w centrum Amsterdamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spodnie Brescia mają zapas do poszerzenia w pasie i w biodrach?

Brescia 48 są dla mnie nieco za szerokie w pasie do noszenia bez paska i dodatkowo zdecydowanie za mało dopasowane w udach, ale rozmiar 46 wiąże się z ryzykiem, że będzie z kolei trochę za wąski w pasie/biodrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 20.04.2018 o 20:19, mds napisał:

Czy zamawiał ktoś z was ostatnio  z SuSu poprzez WhatsAppa i może potwierdzić że kwota zostanie faktycznie pociągnięta w EUR zamiast w PLN?

Witam! Garnitur, który kupiłem był po 1399zł. Tutaj kopia z wyciągu, niestety potwierdzenia już nie mam możliwości, na ten moment, dostać. Oczywiście nie wiem jak to wygląda w tej chwili, może już to zmienili. Trochę też mnie to zaskoczyło, gdybym wiedział podałbym kartę z konta walutowego, chociaż i tak wyszło lekko na plus. Przy drugim zakupie udało się ściągnąć z konta walutowego, jednak oba były w 2017.

 

Szczegóły operacji  
Kwota 1 351,21 PLN
Data księgowania 15-06-2017
Typ operacji Transakcja kartą debetową
Tytuł

Transakcja kartą debetową;obciążenie; Kurs wymiany: 4.5191; Kwota w walucie rozliczeniowej: 299 EUR 299.00 EUR z dnia:2017-06-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 1.05.2018 o 10:41, Bażant napisał:

Panowie, czy jest szansa, że SS uzupełni jeszcze w tym roku kolekcję letnią? Wyjątkowo skromnie jest z dwoma rzędami w ich ofercie.

Tak samo jak z zamkniętymi klapami w marynarkach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2018 o 01:21, Cheilon napisał:

Witam! Garnitur, który kupiłem był po 1399zł. Tutaj kopia z wyciągu, niestety potwierdzenia już nie mam możliwości, na ten moment, dostać. Oczywiście nie wiem jak to wygląda w tej chwili, może już to zmienili. Trochę też mnie to zaskoczyło, gdybym wiedział podałbym kartę z konta walutowego, chociaż i tak wyszło lekko na plus. Przy drugim zakupie udało się ściągnąć z konta walutowego, jednak oba były w 2017.

 

Szczegóły operacji  
Kwota 1 351,21 PLN
Data księgowania 15-06-2017
Typ operacji Transakcja kartą debetową
Tytuł

Transakcja kartą debetową;obciążenie; Kurs wymiany: 4.5191; Kwota w walucie rozliczeniowej: 299 EUR 299.00 EUR z dnia:2017-06-1

@mds Opcja płacenia w EUR została wyłączona, obecnie zamawiając przez Whazzapa możemy płacił wyłącznie w PLN. Sprawdziłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.