Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Rollin napisał:

Generalnie ze wszystkiego co mierzyłem póki co ten garnitur leży najlepiej, widać mam trudną sylwetkę.

Ja mam raczej nietrudną i z SS jestem zadowolony wyłącznie z dwurzędówek. Jednorzędówki leżą kiepsko lub co najwyżej średnio. Nie pasują - szukaj innego producenta.

Rękawy skracaj oczywiście dołem - do ok. 2 cm nie będzie problemu, SS zostawia odpowiedni margines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli widok pleców, żeby widzieć w czym problem z marszczeniem. Chcesz skracać 0,5 cm (nie doczytałem, mój błąd), to też bym chyba zrobił jak mówi mosze, z dołu. Niemniej jestem przewrażliwiony na tę kwestię, bo mam problemy w drugą stronę. Inna rzecz, nawet jeżeli SuSu dopuszcza skrócenie do 2cm (czy tam 1,5 cm), to moim zdaniem to nie wygląda dobrze (znowu, kto co lubi). Zresztą, sprzedawcy SuSu, chociaż moim zdaniem zdecydowanie wyróżniają się na tle innych sklepów "markowych" i znają się na rzeczy/dobrze zajmują klientem, to jednak muszą jakoś sprzedawać produkt z natury średnio nadający się do zmiany długości rękawów i trochę, według mnie, czarują w tym względzie (coś co u innych zasadniczo powoduje, "hmm, to sprawdźmy coś innego", u nich - "a tu się doda kilka cm albo skróci i będzie super szałowo, a w ogóle to świetnie leży w ramionach, piękne klapy, prawda?")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecy na rozpiętej leżą podobnie, jak na zapiętej. Robi się ta jedna fałdka po prawej stronie, wynikająca z mojego skrzywienia kręgosłupa. Egonax stwierdził, że wszyta poduszka pomogła by na odstający kołnierz, więc pewnie i na to by pomogła, nie? 1, 3 i 5 zdjęcie jest zrobione z rozpiętą marynarką, 2 i 4 z zapiętą.

Mosze, a jaką markę byś mi polecił? Byłem w Vistuli, Bytomiu, Massimo Dutti, przeglądałem rzeczy w Peek&Cloppenburg, byłem jeszcze chyba w Pierre Cardin (albo jakiejś innej firmie na P... może Próchnik, sam już nie wiem). Nic nie zbliżało się nawet w połowie do poziomu Suitsupply pod każdym względem (także dopasowania, ale poza wszystkim stylistyka tych rzeczy mnie odrzuciła, zwłaszcza tych wąskich klap w Vistuli).

Szczerze mówiąc po tym wszystkim to najchętniej zostawiłbym ten garnitur i wykonał niezbędne poprawki, ale może źle myślę... A po jaką markę powinienem sięgnąć (z budżetem do 2 tysięcy)?

 

 

 

 

 

IMG_7008.JPG

IMG_7007.JPG

IMG_7006.JPG

IMG_7005.JPG

IMG_7004.JPG

IMG_7003.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownałem jeszcze wymiary Sienny z Lazio w wersji krótszej. Jezeli chodzi o marynarki to roznica jest minimalna: w talii Sienna jest o cm szersza I ma o 10 mm dluzszy rekaw. Poza tym proporcje sa takie same. Ten cm w talii powinien sprawic, ze garnitur bedzie na mnie lepiej lezal? W Siennie, oprocz wyzszej ceny, nie podoba mi sie kieszonka biletowa. Garnitur w zyciu wkladam z rzadka od święta: na wesele, na pogrzeb, na wigilię I wielkanoc... potrzebuję czegoś uniwersalnego, a ta dodatkowa kieszonka jest jefnak fashion forward

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjęcia pokazują, że poduszka (fachowo wkład barkowy😀) może nie rozwiązać problemu. 

 Chyba koniczna będzie ingerencja krawca. 

W necie znalazłem przykładowy sklep z wkładami:

http://a-nitex.pl/kula-rekawa-poduszka-zakietu-marynarki-p-2285.html

Ja włożyłbym jakiś materiał pod ramię i sprawdził, jaki efekt daje to wypełnienie. Wkłady występują w różnej grubości. Ale tu zasada im mniej tym lepiej.

Co do innych marek, byłeś w Royal Collection? Maja tam Oscara Jacobsona (przy Twojej sylwetce modele z linii zaczynającej się na F) oraz Cavaliere. Ceny regularne nie są za atrakcyjne. Marynarki 1,5 do 3,0 tys. w zależności od użytych materiałów. Ale przy wyprzedażach nawet do 50% opłaca się. W Warszawie masz go w Galerii Mokotów oraz kilku innych miejscach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem materiał pod ramię -- chusteczkę do nosa. Idealnie nie jest, ale zdecydowanie lepiej (przedostatnie zdjęcie jest z rozpiętą marynarką).

Jeżeli odpowiedni wkład pod ramię to za mało żeby zniwelować wady, to co należałoby zrobić (jakie zabiegi krawieckie). Do jakiego krawca w Warszawie się udać, ile to mniej więcej będzie kosztować?

 

IMG_7011.JPG

IMG_7013.JPG

IMG_7015.JPG

IMG_7016.JPG

IMG_7017.JPG

IMG_7018.JPG

IMG_7020.JPG

IMG_7021.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak leży na mnie Napoli. W nim przede wszystkim przeszkadza mi za wysoko umieszczony guzik marynarki, ale ponadto plecy bardziej się marszczą i kołnierz odstaje. Natomiast spodnie, moim zdaniem, leżą lepiej. To też ciekawe, bo według wymiarów na stronce spodnie w Napoli są takie same jak w Lazio. Lazio ma teoretycznie tylko rozszerzane nogawki u dołu. No ale to teoretycznie, bo jednak w pasie leżą trochę inaczej. 

 

@qbqb sugerował żebym spróbował ze Sienną, ale nie pasuje mi ona pod paroma względami: nie ma żadnej w granacie (jeden teoretyczny granat wchodzi właściwie w czerń, jest jedna podpisana jako niebieska w żabie oczko, która jest już ciemnoniebieska i byłaby dość uniwersalna, ale kosztuje prawie 2200, dla mnie za dużo), ma kieszonkę biletową, mam wrażenie, że ma węższe klapy. Napoli -- krój regular, tak jak Sienna -- leży na mnie wyraźnie gorzej niż Lazio (krój slim), ale jak sprawdzałem po wymiarach Sienna wcale nie różni się wiele od Lazio -- marynarka ma tylko cm szerzej w talii. Nie wiem czy iść na kompromis i próbować z szarą Sienną jako uniwersalnym garniturem. Chciałbym zostać przy tym Lazio, ale nie wiem czy słusznie.

IMG_7023.JPG

IMG_7025.JPG

IMG_7026.JPG

IMG_7028.JPG

IMG_7029.JPG

IMG_7030.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rollin Napoli jest za szeroka w ramionach, stąd te mankamenty, o których piszesz. Zwróć uwagę, jak brzydko załamują się rękawy na wysokości barków. W poprzedniej nie było takich problemów. Ten bym odesłał.

@TomiW01 zdarza się na forum, że przy zapytaniach o dopasowanie, forumowicze zwracają uwagę na jakość zdjęć (pozycja, perspektywa, jasność itp.). Być może Rollinowi bardzo zależy na opinii i dlatego zamieszcza ich tak dużo. W końcu to miejsce ma z zalżenia pomagać nowym forumowiczom.😜

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomiW01 O, przepraszam, zdjęć może i 36, ale garnitury są dwa.

@lubo69 Na pierwszych paru miałem włożone. A że to i tak ewidentne, że spodnie są za długie, to na kolejnych nie wkładałem, uznając, że to lepiej odda ich kształt i ułożenie już po skróceniu. Ale, tak, będę na przyszłość o takiej opcji pamiętał.

@ciasteczkowy Ale jednak sylwetka ta sama :P

@Egonax Napoli definitywnie odsyłam. Też to jak leży sprawia, że nie bardzo chcę się bawić w Siennę, bo obydwa są oznaczone jako regular, a nie slim. Aczkolwiek jak sprawdzałem wymiary to marynarka w Siennie jest bliżej Lazio niż Napoli.

 

Czy ten garnitur może posłużyć jako (prawie)uniwersalny navy jak przymkniemy oko na kieszonkę biletową? https://eu.suitsupply.com/pl/suits/sienna-niebieski-gładki/P5147.html?cgid=Suits&prefn1=fit&prefv1=Sienna&prefn2=size&prefv2=24  Jest zdecydowanie jaśniejszy od tych dwóch, które zamówiłem, ale sam bym go opisał jednak jako granat, a nie niebieski.

 

Jeżeli chce wykonać ww. przeróbki (skrócenie rękawów, skrócenie nogawki, wszycie poduszki pod prawy bark... ewentualnie coś innego, nie wiem co, co ukryje moją krzywiznę kręgosłupa) na tym Lazio, do jakiego krawca w Warszawie (ewentualnie w Lublinie) warto się udać, żeby nie zniszczył garnituru tylko rzeczywiście pomógł?

 

Jak zaspamowałem za bardzo wątek to przepraszam, ale @Egonax słusznie stwierdził: chciałem dać jak najlepszy materiał poglądowy w miarę ograniczonych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna koszula, ale nie rozumiem jednego: dlaczego jest taka krótka? Zauważyłem, że Suitsupply te same rozmiary koszul różnią się długością (np. rozmiar 38 - długość 74cm vs. 80cm). Jaka filozofia kryje się za tymi krótszymi koszulami? Są przeznaczone do noszenia na spodnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rollin zajrzyj po weekendzie do Macaroni Tomato na Rozbrat 22. Na zdjęciach to wszystkie te garnitury leżą kiepsko, ale często to kwestia zdjęcia. Zajrzysz do MT, zarzucisz nasz garniak na plecy i zobaczymy jak to będzie leżało. Wtedy będę mógł Ci porządnie doradzić gdzie i z czym iść do krawca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam dwa pytania odnośnie zwrotu w SuitSupply - jak szybko do Was dotarł kurier po przesyłkę? Pytam, bo 26 czerwca zadeklarowałem zwrot, zaznaczyłem opcję odbioru zamówienia na 27 czerwca, do dnia dzisiejszego zero kontaktu ze strony kuriera (a adres firmowy, więc nie powinno być problemu, jeżeli przyszedłby w normalnych godzinach). Drugie pytanie mam odnośnie tego, jak bardzo SuitSupply  będzie zły ze względu na to, że nie wrzuciłem do zwrotnej paczki tych plastikowych "spinaczy" które trzymają spodnie? (jeżeli mieliby robić problemy z tego tytułu, to je wrzucę, ale paczka już zaklejona na amen więc wolałbym nie otwierać jej już)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andre napisał:

Mam dwa pytania odnośnie zwrotu w SuitSupply - jak szybko do Was dotarł kurier po przesyłkę? Pytam, bo 26 czerwca zadeklarowałem zwrot, zaznaczyłem opcję odbioru zamówienia na 27 czerwca, do dnia dzisiejszego zero kontaktu ze strony kuriera (a adres firmowy, więc nie powinno być problemu, jeżeli przyszedłby w normalnych godzinach). Drugie pytanie mam odnośnie tego, jak bardzo SuitSupply  będzie zły ze względu na to, że nie wrzuciłem do zwrotnej paczki tych plastikowych "spinaczy" które trzymają spodnie? (jeżeli mieliby robić problemy z tego tytułu, to je wrzucę, ale paczka już zaklejona na amen więc wolałbym nie otwierać jej już)

Z kilku zwrotów kurier zadzwonił do mnie raz. Ale i tak za każdym razem zawożę paczkę do UPS Access Point.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.