Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Sympatykom klasycznej elegancji,

wypowiadam się po raz pierwszy na forum, także z góry przepraszam za rozwlekłość wypowiedzi. Tematem interesuje się od kilku dobrych lat, jako zarejestrowany użytkownik (raczej obserwator forum) od 2012 roku jeszcze pn. "bespoke".

Moje pytanie dotyczy oferty i rozmiarów garniturów SuSu. Czeka mnie kilka ważnych wydarzeń w najbliższym czasie (Komunia św., dwa wesela - gość), stąd konieczność zakupu pierwszego porządnego garnituru RTW. Celuję w ofertę wiosna/lato, kolor granatowy, bowiem mam tendencje do zbytniego "przegrzewania się". Z uwagi na wzrost i przeznaczenie w orbicie zainteresowań nie umieszczam garniturów na 2,5 guzika czy z tzw. "biletówką". Na co dzień chodzę w garniturze (oczywiście łącznie z krawatem i poszetką ;) ). Jestem niską osobą (wzrost 169 cm), ale o w miarę  atletycznej posturze (109 cm obwód klatki piersiowej, obwód tali - 89 cm, obwód uda 58 cm – wszystkie to wymiary ciała, masa: 70-72 kg). Niestety dotychczas chodziłem w garniturach nabytych w SH po przeróbkach krawieckich.Koszule noszę w rozmiarze 39-40 cm. Wymiary najlepiej wytaliowanej koszuli to: 46 cm długość ramion 55 cm, szerokość w barkach 49 cm talia, długość około 67-68 cm. Miałem również okazję przymierzyć marynarkę SuSu w rozmiarze 48, niestety jest zdecydowanie za wąska w klatce piersiowej. Asystent SuSu podpowiada mi rozmiar 46, ale jakoś nie ufam mu ;) rozsądek podpowiada rozmiarówkę 2x, być może jednak warto rozważyć 50 i ją wytaliować. Niestety nie jestem w stanie zamrozić środków na więcej niż dwa garnitury, stąd kwestia prawidłowego rozmiaru jest dla mnie kluczowa. Z góry dziękuje za wszelką pomoc i rady. W przypadku doprecyzowania wypowiedzi bardzo proszę o wskazanie w jakim zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie powinieneś celować w rozmiary S(hort). Marynarki w rozmiarze normalnym będą zbyt długie, dodatkowo będą wymagać skracania rękawa od góry, co z kolei - jeśli masz rozbudowane ręce (ramiona) - zapewne się nie uda.

Oddzielną sprawą jest to, czy garnitur będzie dobrze leżał - ja mierzyłem w salonie wszystkie dostępne modele i żaden nie leżał ładnie. Oczywiście może to być moja wina, ale fakt jest faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje. Oczywiście mam świadomość, że jest to RTW i z dopasowaniem do sylwetki może być różnie, natomiast mam nadzieję, że w moim przypadku "wpasuje się" w dostępną rozmiarówkę. Czy powinienem zwracać uwagę na linię garniturów ? (Lazio czy Havana są określone jako slim; Napoli zaś jako regular), marzą mi się dwa rzędy, ale w tej kolekcji jakoś z tym czerstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol_Cz. według mnie największe szanse masz przy rozmiarze 25. Garnitury przychodzą szybko, a na zwrot środków tez nie czeka się jakoś szalenie długo, wiec do „sezonu komunijnego” powinieneś zdążyć obrócić z nawet jedna odsyłką i zamówieniem nowego po zwrocie środków. Co do modeli raczej potwierdzam - Napoli w rozmiarze 46 ma więcej miejsca w klatce niż Havana czy Lazio. Przy Twojej budowie stawiałbym chyba na Napoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie... jeszcze :),  ale mi również się nie podoba. Po za tym jak to zostało już podkreślone, w rzeczywistości ciężko określić co to jest za produkt. Jeśli nawet stanie się to jakimś cudem "modne" to i tak szybko wypadnie z obiegu. Chyba lepiej stawiać na klasykę np. jak kurtka husky (tylko cieńszą) lub trencz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Aron napisał:

Faktycznie "field jacket" prezentują się całkiem dobrze. Szkoda tylko, że są takie krótkie. 1399 zł za kurtkę, która nie przykrywa marynarki, to trochę drogo. Chyba, że ktoś chodzi tylko w swetrach. :)

Dokładnie. Kiedyś zamówiłem, podobała mi się, ale długość nie do zaakceptowania, bo chodzę w marynarkach.

Gdyby nie to, brałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z panów posiada granatową marynarkę, właśnie tę i może powiedzieć jak ona sprawdza się jako nieformalna, uniwersalna marynarka? Może też ktoś jakieś zdjęcia jak ona wygląda np. z chino? Zastanawiam się czy nie skusić się na Turina ale odstrasza mnie trochę ta klejonka, z drugiej strony, jest 370 zł tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Był by ktoś tak dobry i pomierzył wysokość stanu w modelu washington  rozmiar 106 . Jak się on ma do odpowiednika 50/52 ? Ktoś coś może wie. Planuje zamówić Custom made garnitur. Interesuje mnie wysoki stan w tym celu chce washington plus jakaś marynarka w 50r ewentualnie 26r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze spytac, czy to ja sie spaslem, czy SS zmienili cos w rozmiarowkach koszul? jakis czas temu darowali sobie kroj normal (czy jakkolwiek to sie u nich nazywalo) i zostawili tylko slim i extra slim, co myslalem, ze zbytnio mi nie zaszkodzi, bo na ogol celowalem w slim, ale wyglada na to, ze slim to uwczesny normal, a extra slim to chyba jeszcze bardziej extra niz poprzedni :/ Wciaz mam "stare" slim'y z poprzednich kolekcji i w te mieszcze sie dosc dobrze, fakt kolnierzyki sa zbyt ciasne i rekawy nieco zbyt krotkie, ale ogolnie koszule pasuja. Te same rozmiarowki kolnierzyka w nowym kroju slim sa znacznie bardziej obszerne po calosci, rekawy jakies pufiaste, w talii moznaby luzem zdjac pare cm, wiec myslalem, ze extra slim to cos jak stary slim. Wlasnie trzymam w rekach dwie koszule extra slim z nieco wiekszymi kolnierzykami i jest poprostu zle, rekawy zbyt ciasne, zeby zgiac reke w lokciu, na plecach zbyt malo materialu na swobodny ruch rak do przodu, a rekawy w nadgarstkach wciaz olbrzymie :/ 

Jestem ciekaw czy ktos z dwugoletnich klientow SS ma podobne odczucia?

 

T.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.