Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Harth napisał:

Granatowa 1629 wełna Traveller z tkalni Zegna. Droższa od tej wyżej, a skoro obie mają taki sam krój, to zakładam że ta ma lepszy materiał. Ale czy lepszy, w tym wypadku, oznacza delikatniejszy, a przez to mniej wytrzymały?

Zegna to jedna z najlepszych tkalni na świecie. Ciężko gdybać czy będzie delikatniejsza, czy wytrzymalsza od tej z Lanificio Cerruti. Niemniej, według mnie ani ta marynarka ani ta pierwsza nie nadaje się do chinosów, są zbyt formalne. Trzeci model to najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wimon @bodzixon dzięki za podpowiedzi :)

No i jeszcze marynarka szara.Mam pytanie odnośnie przydatności marynarki w ciemnej szarości (np. model 1 lub model 2). Kiedy przeglądałem temat "co mam dziś na sobie", chyba nawet razu nie widziałem marynarki w ciemniej szarości. Jeśli już to jasnoszare w jodełkę. Moja żona, powiedziała że powinienem nosić ciemną górę ze względu na 'chude nogi i dużą klatkę'. A więc jasne szarości odpadają. Czy więc, Waszym zdaniem, warto iść w taki kolor? A może lepiej ograniczyć się do granatu i niebieskiego?

Zwróciłem też uwagę na ten model. Niestety nie jest dostępny w rozmiarze 52. Jest natomiast jedna sztuka w rozmiarze 50 czyli klatka 110 (ja mam 107 cm), talia 98 (ja mam 96) , plecy 78 (tu tak samo), szerokość ramion 47 (tu też to samo). Czy Waszym zdaniem warto próbować? Czy też ze względu na rozmiar klatki i pasa nie ma szans aby marynarka na mnie pasowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Harth napisał:

No i jeszcze marynarka szara.Mam pytanie odnośnie przydatności marynarki w ciemnej szarości (np. model 1 lub model 2). Kiedy przeglądałem temat "co mam dziś na sobie", chyba nawet razu nie widziałem marynarki w ciemniej szarości. Jeśli już to jasnoszare w jodełkę. Moja żona, powiedziała że powinienem nosić ciemną górę ze względu na 'chude nogi i dużą klatkę'. A więc jasne szarości odpadają. Czy więc, Waszym zdaniem, warto iść w taki kolor? A może lepiej ograniczyć się do granatu i niebieskiego?

Lubię szare marynarki. Noszę często i jasno i ciemno szare. Pasują dobrze do jeansów i granatowych spodni.

Wybierz model 1, bo 2 ma zbyt formalną tkaninę do chinosów.

Nie słuchaj żony, bynajmniej w tej kwestii :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bodzixon napisał:

Lubię szare marynarki. Noszę często i jasno i ciemno szare. Pasują dobrze do jeansów i granatowych spodni.

Wybierz model 1, bo 2 ma zbyt formalną tkaninę do chinosów.

Nie słuchaj żony, bynajmniej w tej kwestii :) 

:-) 
Jeszcze chciałbym Was zapytać o rozmiar. Ile cm zapasu powinienem mieć w marynarce? Jeśli mój obwód klatki to 107 a pas 96 to czy jest szansa że marynarka Washington o wymiarach 110 i 98 będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Harth napisał:

:-) 
Jeszcze chciałbym Was zapytać o rozmiar. Ile cm zapasu powinienem mieć w marynarce? Jeśli mój obwód klatki to 107 a pas 96 to czy jest szansa że marynarka Washington o wymiarach 110 i 98 będzie ok?

Raczej nie ma takiej szansy.. bierz rozmiary, które będą miały 8-10cm zapasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Servetch napisał:

Zamknięte klapy to tylko Washington / Half-Washington.

No właśnie. Ale czy w ofercie SuSu bywa więcej takich modeli marynarek czy raczej rzadkość?

I jeszcze pytanie o model Granatowy 1399. Widzę że materiał to wełna 130's z klapami szerszymi niż w Granatowa 1069. Czy jako wół roboczy może się sprawdzić? Czy Waszym zdaniem bezpieczniej będzie wybrać model Granatowa 1069?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do zamówienia kilku modeli marynarek jeśli się nad nimi zastanawiasz i do wzięcia kilku rozmiarów jeśli masz wątpliwości.
Najlepiej przymierzyć z pozostałymi elementami garderoby, aby mieć pewność że wszystko razem gra. Kolor na żywo też mogą nieco inaczej wyglądać.
Tym bardziej, że w SuSu nie płacisz za wysyłkę czy zwroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, michau napisał:

Zachęcam do zamówienia kilku modeli marynarek jeśli się nad nimi zastanawiasz i do wzięcia kilku rozmiarów jeśli masz wątpliwości.
Najlepiej przymierzyć z pozostałymi elementami garderoby, aby mieć pewność że wszystko razem gra. Kolor na żywo też mogą nieco inaczej wyglądać.
Tym bardziej, że w SuSu nie płacisz za wysyłkę czy zwroty.

W zasadzie, tak właśnie chciałem zrobić, ale bardzo dużo mi dały podpowiedzi od innych użytkowników np. na temat formalności marynarek. Dlatego z 6 jakie chciałem zamówić zostały 3. Stąd moje dalsze pytania. Tym bardziej że to moje pierwsze zakupy w SuSu (wcześniej tylko Vistula), a z tego co czytałem w tym wątku, sporo osób naprawdę zna się na ich produktach :) 

Czy ktoś z Was mógłby napisać coś o garniturze Lazio? Chodzi mi o materiał, szycie, ogólne wrażenia (jeśli ktoś z Was go posiada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2017 o 13:06, Harth napisał:

Z tego co czytałem w tym temacie , rok temu na początku stycznia można było skorzystać z cen outletowych w SuSu. Czy takie wyprzedaże zdarzają się co roku w tym samym terminie?

outlet SuSu to jedna wielka loteria, nikt nie wie czy uruchomi się dla Polski, nawet jeśli wystartuje dla reszty Europy. Na przykład w te wakacje był otwarty tylko dla USA bodajże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dużo modeli marynarek/ garniturów jednorzędowych z zamkniętymi klapami, Waszym zdaniem pojawia się w SuSu? To może dość dziwne pytanie, ale zamówiłem garnitur jednorzędowy granatowy z otwartymi klapami. Leży na mnie bardzo dobrze, podoba mi się tkanina, kolor,  ale wolałbym zamknięte klapy (mam dość dużą klatkę). Zastanawiam się więc, czy go sobie zostawić, czy też poczekać na nową kolekcję a może trafi się podobny model z klapami zamkniętymi. Pytanie tylko, czy z Waszych obserwacji wynika, że takie modele pojawiają się często, czy też należą do rzadkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Harth napisał:

Jak dużo modeli marynarek/ garniturów jednorzędowych z zamkniętymi klapami, Waszym zdaniem pojawia się w SuSu? To może dość dziwne pytanie, ale zamówiłem garnitur jednorzędowy granatowy z otwartymi klapami. Leży na mnie bardzo dobrze, podoba mi się tkanina, kolor,  ale wolałbym zamknięte klapy (mam dość dużą klatkę). Zastanawiam się więc, czy go sobie zostawić, czy też poczekać na nową kolekcję a może trafi się podobny model z klapami zamkniętymi. Pytanie tylko, czy z Waszych obserwacji wynika, że takie modele pojawiają się często, czy też należą do rzadkości.

Z zamkniętych klap jest tylko model Washington. W praktycznie każdej kolekcji jest w kolorze granatowym i niebieskim, może zdarzyć się też w innych. Generalnie wybór modeli z zamkniętymi klapami w SuSu jest dosyć marny. Sam Washington też jest dosyć specyficzny przez biletówkę, która nieco obniża jego formalność ale czy to wada czy zaleta to już trzeba rozstrzygać znając zastosowanie Twojego przyszłego garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.