Skocz do zawartości

Dan

Użytkownik
 • Zawartość

  341
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

202

O Dan

 • Tytuł
  Aktywista
 1. Jakie buty mam dziś na sobie

  Loake Chester w akcji!
 2. Marka Loake

  Z tym skolei to ja się zgodzę. Nie wyobrażam sobie kupienia Yanko w cenie regularnej, zaś subiektywnie przy Loake aż takich obiekcji nie mam, zresztą jak pisałem kupiłem 2 pary w sklepie na Chmielnej, aczkolwiek to dlatego pewnie, że samą skórę, która jest dla mnie najważniejsza Loake ma moim zdaniem trochę lepszą niż Yanko (np. w Chester można już mówić o "mięsistości"). Niemniej jak ktoś może kupić Loake taniej to oczywiście tym lepiej. Natomiast generalnie twardość skóry, podeszwy itd. jako kryterium oceny buta to bym oceniał zawsze indywidualnie, pod kątem danego modelu i typu buta oraz tego z czego ta twardość wynika. Mam np. Trickers Woodstock, które są jak czołgi, a skórę mają najbardziej mięsistą ze wszystkich moich butów, pięknie się łamią, a po nocy na prawidłach skóra powraca do stanu jak przy nowości. Jednocześnie podeszwa jest twarda, skóra jest ogólnie gruba i co za tym idzie też twarda, ale to taka trochę konstrukcja i typ buta. Poza tym ta twarda i gruba skóra po złamaniu rewelacyjnie się dostosowała do mojej stopy i mogę robić w nich długie spacery bez najmniejszego problemu. Ale ktoś kto by wziął ten but do ręki by pewnie powiedział, że w czym takim trudno chodzić wygodnie.
 3. Marka Loake

  Błagam powiedz, że nie piszesz tak o 1880 :). Piszę, bo mam obiektywnie lepsze buty (AS, C&J, Trickers, Church), ale generalnie lubię też serię Loake 1880 - mam 2 pary w cenie regularnej (!) i ani przez chwilę nie miałem poczucia przepłacenia lub wyrzucenia kasy.
 4. Alfred Sargent

  Na podstawie moich nieudanych doświadczeń i zwrotów, powiedziałbym, że taki sam rozmiar. Natomiast moim zdaniem kopyta 87 i 960 różnią się co oczywiste i w przypadku moich stóp ten sam rozmiar odczuwam w AS jako trochę za duży dla mnie. Natomiast mniejsze AS są zdecydowanie za małe. Czyli jeśli miałbym nosić to w tym samym rozmiarze co Yanko.
 5. Marka Loake

  A propos skóry to uważam, że wyznacznikiem czy jest dobra nie jest wcale brak jej twardości, co trochę zasugerował @mosze. Jakbym miał generalizować to tam gdzie w moich butach jest lub była twarda na początku to później fajnie się starzeje, jest mięsista i ładnie się łamie. @Diminished, znów trochę generalizując to dobre buty w pierwszym zetknięciu nie są tak wygodne jak niektóre dostępne w sprzedaży sieciowej w galeriach handlowych. Ale odpłacają się w czasie. Są lepiej wykonane, bardziej estetyczne, ładniej się starzeją, a po tzw. złamaniu robią się bardziej wygodne.
 6. Producenci, marki butów: Yanko

  Tutaj akurat bazując na 2 parach Yanko i 2 parach Loake 1880 mam odwrotną opinię, ale różnice nie są duże. Generalnie, biorąc pod uwagę całokształt, to dla mnie obie marki to jeden diabeł :). Tzn. u obu producentów można znaleźć coś co wypełni wykreowaną w głowie potrzebę uzupełnienia jakiejś niszy butowej :))
 7. Jakie buty mam dziś na sobie

  Jeśli to pytanie do mnie to Connaught.
 8. Jakie buty mam dziś na sobie

  Pierwsze C&J :). Nie trzeba zbytnio łamać, wygodne od początku!
 9. Producenci, marki butów: Meermin

  Ciekawe, bo dla 10.5, czyli 44,5 bo w taki rozmiar zawsze celuję (też RUI), moje buty mają przeważnie długość w środku ok.29,5 cm jak wkładam aluminiową miarkę. Oczywiście głęboko przy palcach wkładam ją do końca, więc opiera się na możliwie najdalszym punkcie czuba, ale z tyłu mierzę do końca wkładki. No i takie uzyskuję wyniki... hm.
 10. Co mam dziś na sobie

  @poszetka, a co to za spodnie?
 11. Jakie buty mam dziś na sobie

  Tym razem Church Ryder 3. Z 6 lat już razem bez kryzysu
 12. Producenci, marki butów - Crockett & Jones

  To stadko to dla mnie kwintesencja trzewików. Co prawda uwielbiam Coniston, ale Cambridge to odpowiednik od AS. Super, piękne! Taka czwórka i można zapomnieć o innych butach na zimne miesiące. Tzn. chyba można zapomnieć
 13. Jakie buty mam dziś na sobie

  Znów Loake
 14. Myślę, że mój przypadek nie dotyczy "swobody" artysty rzemieślnika a czegoś zupełnie innego. No chyba, że dla Ciebie jest ok, że jak np. oddajesz auto do wymiany opon, to Ci zarysowują prawy bok auta, podstawiają do odbioru ustawione lewym bokiem, żebyś nie widział rysy, pobierają opłatę i mówią do widzenia. To tak obrazowo
 15. Jakie buty mam dziś na sobie

  Loake Chester - coraz bardziej je lubię
×