Dan

Użytkownik
 • Zawartość

  309
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

141

O Dan

 • Tytuł
  Aktywista
 • Urodziny
 1. Pimlico też mam :), tylko w skórze licowej. Pimlico ma bardziej wysmukłe kopyto. Jedne i drugie bardzo lubię.
 2. Sorry :). Też czasami przeklinam moment wejścia na forum kilka lat temu
 3. Church Ryder
 4. Już w drugim rękawie pojawia się problem jakości szycia na szwie... stwierdzam że moja krawcowa ma jakiś deal z producentem tych luksusowych swetrów
 5. W sumie sam przerabiałem temat półbutów do jeansów lub chinos kilka dni temu i moje subiektywne wnioski są następujące : 1. kolor jasny brąz jest najbardziej uniwersalny (np. wspomniany cuero z kolekcji Yanko) - imo fajnie pasuje do jeansów ze względu na przeważnie jasne w nich przeszycia, a przy wiosenno-letnich chinosach, które są z reguły cieńsze niż spodnie zimowe, lepiej wyglądają buty w jaśniejszych niż ciemniejszych kolorach. Dodam, że cuero z Yanko nie jest aż tak żółto jasny jak mi się wydawało z niektórych zdjęć w necie. 2. jeśli posiada się relatywnie duże stopy to przy wąskich dynamicznych kopytach (np. yanko 915) wystąpi efekt "I am dandy and I know it" - pytanie czy tego się chce - osobiście stwierdziłem, że nie idę tą drogą. 3. ze względu na efekt z pkt. 2 ogólnie lepiej pasują derby niż oxfordy i kierunkowo buty mniej wydłużone oraz masywniejsze bardziej niż mniej. 4. dla posiadaczy wąskich stóp, ale wysokiego podbicia ratunkiem niestety nie są swoją drogą bardzo ładne derby Yanko 814Y. Otwarta przyszwa w derby "zachowuje się" lepiej niż w oxfordach, ale odstęp jest nadal spory i tworzy się v-ka. Yanko 814Y z tego względu odesłałem, plus dochodził "dandy" efekt z pkt. 2 (noszę rozmiar 44,5). 5. drobne ażurowanie obniża formalność i wpływa pozytywnie na połączenie z nieformalnymi spodniami. Po wizytach w sklepach stacjonarnych i wymianach internetowych sam zdecydowałem się na Yanko 741 Cuero (swoją drogą dziś wrzuciłem ich zdjęcie do wątku JBMDNS) oraz na Loake Chester Tan. Yanko są bardziej eleganckie w tym zestawieniu, natomiast Loake jaśniejsze (tu można mówić o żółtym kolorze) i mają bardziej masywny i "zawadiacki" wygląd.
 6. Dziękuję :). Rozmiar pokrywa się z innymi butami Herringa czy popularnymi np. Loake, Meermin, Yanko o zbliżonych kopytach. Generalnie wszędzie biorę 44.5 przy rozmiarze stopy ok. 28.7 cm. A buty polecam - są dosyć oryginalne i fajnie się je czuje na stopie ze względu na tę niestandardowa podeszwę.
 7. Yanko (dziś)
 8. Herring (wczoraj)
 9. Woodstock
 10. Trickers (moja odpowiedź na tęsknotę za martensami z okresu młodości
 11. Powtórzę - Ty tak na serio? Przecież granica jest tam wyraźnie opisana, chyba, że używanie jest dla Ciebie synonimem przymierzenia.
 12. Casual z Buttero
 13. Zając tworzy jakiś kolejny przełom w sposobie fotografowania... jak on to zrobił?!
 14. Loake
 15. Na Hush oglądałem wyroby Sartalone i potwierdzam, że sprawiają doskonałe, ekskluzywne wrażenie, zarówno skóra, jak i jakość wykonania. Gdybym szukał teczki w tym poziomie cenowym to bym się nie zastanawiał. Tzn. bym się długo zastanawiał którą wybrać