Jump to content

Dan

Użytkownik
 • Content Count

  380
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

328

About Dan

 • Rank
  Aktywista

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dan

  Zegarmistrz - Warszawa

  Dla zainteresowanych, Longines wylądował u wspomnianego wyżej zegarmistrza Zbigniewa Bronowskiego i po serwisie chodzi idealnie. Serwis tani nie jest, ale tańszy niż w centrum serwisowym Swiss Group na Marynarskiej i wg uzyskanej informacji jego cena nie zależy od marki zegarka.
 2. Jeśli by udało się odwzorować mięsistość skóry i wygodę Buttero to byłoby super. Mam 2 pary niskich, więc optowałbym za wersją MID.
 3. Dan

  Zegarmistrz - Warszawa

  Cześć, miałbym prośbę o zarekomendowanie serwisu dla Longines i Seiko w Warszawie? @eye_lipjakieś może sugestie z Twojej strony? Czy orientujecie się czy ceny serwis autoryzowany przez zegarkowego producenta vs zegarmistrz są znacząco inne? Zegarki mi nie trzymają rezerwy chodu i mają opóźnienia dobowe, stąd potrzeba serwisu. Dzięki.
 4. Dan

  Producenci, marki butów - Crockett & Jones

  @Wodzu przyłączam się do opinii :). Tak w ogóle to miałem okazję mierzyć Brecony i jest to mój cel zakupowy nr 1 na następną jesień i zimę. Też noszę 10 i w tym rozmiarze but ma taką fajną delikatną masywność. Super buty @Mamrot, gratulacje!
 5. Dan

  Suit Supply

  Mam Washington 52 przy podobnej klatce i trochę więcej w pasie :). Dla Ciebie sądzę, że powinien być w sam raz.
 6. Dan

  Trickers

  Trickers Woodstock mam w takim samym rozmiarze co np. Yanko na 960 (10,5 UK). W ramach benchmarku to np. Loake Chester wziąłem pół numeru mniejsze, czyli 10, bo w 10,5 pływałem. Trickersy porównując do np. Y na 915 są na pewno bardziej obszerne w danym rozmiarze, ale cały rozmiar w dół to chyba nie przejdzie...
 7. Dan

  Alfred Sargent

  Ogólnie jest tak jak piszesz... Niemniej z racji, że mają wpływ na swój produkt, jego kształt, jakość, a jest on tylko wytwarzany przez różne fabryki obuwnicze to myślę, że można powiedzieć, że Herring robi buty. Po prostu mają taki niezintegrowany model biznesowy. W sumie często stosowany w dzisiejszych czasach. Analogicznie nie można byłoby powiedzieć, że Ikea zrobiła ramkę na fotografię, bo de facto zrobiła to fabryczka X, w polskim województwie Y, zaś Zaremba nie zrobił garnituru MTM, bo wg źródeł internetowych outosourcuje to do jakieś manufaktury we Włoszech itp. itd.
 8. Dan

  Alfred Sargent

  Jak na to patrzę to sam się zastanawiam czy mam równo pod kopułą Na usprawiedliwienie to jak już kupiłem te tańsze Herringi Keswick (załączam porównanie z Coniston) to było mi się ciężko zdecydować na drugie podobne. Ale z czasem przezwycieżyłem to ! Keswicki są szersze, bardziej toporne i służą już od kilku lat głównie w sytuacji ryzyka napotkania roztopów, soli itd. Zresztą sporo przeszły i dlatego uważam, że Herring robi przyzwoite buty.
 9. Dan

  Alfred Sargent

  U mnie było tak, że z 8 lat temu natrafiłem na Coniston i się zakochałem :). Kosztowały wówczas z tego co pamiętam z 340 funtów, ale jak napisałeś kurs był wyższy. Ponieważ nałóg się wtedy dopiero kształtował to zdecydowałem się zakupić Herring Keswick (podobne), ale i tak ciągle gapiłem się na Conistony. Ten przykład pokazuje, że nie warto iść w zamienniki Później też zacząłem myśleć o AS Cambridge (w sieci są zdjęcia gdzie wyglądają też fajnie). I pewnie znów bym się skusił, ale na szczęście to kopyto AS mi nie leży. W ostatnich latach kurs się obniżył, ale cena Coniston wzrosła aż o 100 funtów... bilans - Conistony kosztują kilkaset złotych drożej. Na szczęście Berg ma black friday a Mastercard program lojalnościowy z bonem do Berga :). Kumulując, finalnie Conistony kosztowały mnie na poziomie Yanko. 8 lat czekania, ale najlepszy zakup w historii nałogu
 10. Dan

  Alfred Sargent

  A nie odwrotnie? Mi się oba modele podobają, ale na Conistony chorowałem przez blisko 8 lat
 11. Dan

  Alfred Sargent

  Z tego opisu wnioskuję, że jesteś już co najmniej na progu uzależnienia :). Witaj w klubie :). Zgadzam się z przedmówcami, że na dobrych butach raczej oszczędności wprost się nie osiągnie. Sądzę ponadto, że z zamiłowaniem do butów jest tak samo jako z innymi gadżetami. Po prostu chce się coś mieć i to jak najlepsze i jak najszybciej :). Ponadto ironią naszych czasów, doby konsumpcjonizmu i dużego wyboru jest to, że zaspokajając potrzebę, czyli kupując coś z kręgu ulubionych gadżetów, często już następnego dnia czujemy spadek nastroju, bo w głowie pojawia się myśl, że mogliśmy zakupić jednak coś innego lub lepszego (nawet teoretycznie) albo zaczynamy już myśleć o kolejnym zakupie. Podsumowując, osobiście staram się okiełznać tego demona zakupów :), ale doszedłem do wniosku, że jak już kupować to najlepsze buty z możliwych. Przynajmniej nie rodzi mi się w głowie myśl dzień po zakupie, że mogłem kupić jednak lepszy produkt. I tak znalazłem się na półce AS czy CJ. Minus jest taki, że rzadziej będę mógł udawać się na zakupy. Ale i tak się cieszę, że nie ciągnie mnie do bespoke czy butów z jeszcze wyższej półki :). W mojej głowie ww. półka spełnia najwyższe moje subiektywne wymagania
 12. Dan

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Angielsko-włoska współpraca- CJ i flanelowe Boggi.
 13. Dan

  Producenci, marki butów: Meermin

  Zakładam, że piszesz o rozmiarze właśnie 10.5. To by się zgadzało, bo ja mam stopy ok. 28.7 cm, więc mam trochę luzu. U Ciebie musi być na styk. Każdy ma inną wrażliwość dot. dopasowania. Oczywiście są inne jeszcze zmienne tj. kształt stóp, kopyta, podeszwa i jej materiał też może wpływać na przestrzeń czy nawet przeszycia, medaliony itd.
 14. Trochę żartując intrygujące podsumowanie, skoro do 6 na 8 zakupów masz negatywny komentarz... Moja przygoda z MiMe ogranicza się i zarazem ograniczy się do portfela, który jest ciekawie zaprojektowany, ale skóra moim zdaniem jest średnia i niezbyt ładnie się starzeje oraz swetra, który się popruł na szwach. Podsumowując sądzę, że za fajnym pomysłem nie idzie jakość materiałów i wykonania, pomimo wielkich słów marketingowych o luksusie i wyjątkowości.
 15. Dan

  Producenci, marki butów: Yanko

  Mam 2 pary Yanko na 960 i porównując do innych butów to kopyto nie jest masywne, choć faktycznie takie wrażenie sprawia na zdjęciach.
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.