Jump to content

mds

Użytkownik
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25

About mds

 • Rank
  Zwykły

Profile Information

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mds

  Jakie buty mam dziś na sobie

  @Wodzu Czy te buty są na kopycie 12058? To F czy G fitting?
 2. mds

  Tablica ogłoszeń: wspólne zakupy

  Jeśli ktoś byłby chętny na kolejne grupowe zamówienie koszul z CO, to prośba o informację w tym wątku. Ponieważ zależy mi na jak najszybszym puszczeniu zamówienia, dlatego kilka istotnych informacji: - w tym momencie czekam na info od CO jaki jest minimalny wolumen takiego zamówienia żeby nam odpuścili koszty przesyłki (przypominam że w przypadku indywidualnego zamówienia wysyłka to 25 EUR) - ponieważ ważny jest dla mnie czas to proszę o wpisywanie się osób, które byłyby zdecydowane na dołączenie i złożenia zamówienia praktycznie od ręki (tj. do wtorku, środy) - zamówienie polegałoby tak jak ostatnio na ustaleniu wspólnego hasła do wpisania w polu komentarza przy składaniu wysyłki i zaznaczeniu "odbiór osobisty", następnie paczka zostałaby wysłana do mnie - odbiór byłby możliwy osobiście w Warszawie, lub wysyłka pocztą/inpostem/kurierem za dodatkowym kosztem - CO zapewne zażyczy sobie minimalny wolumen dwóch sztuk per osoba (dla tych dla których byłoby to pierwsze zamówienie, będzie możliwa jedna sztuka) - na chwilę obecną mamy chętnych na 4 sztuki (ja 2 + @JakubAnderwald kolejne 2)
 3. mds

  Suit Supply

  Być może teraz rzeczywiście tak jest. Sam się przekonałem o tym że w SuSu bywa że te same produkty mają różne oznaczenia. Kiedyś zamówiłem dwa paski średniobrązowe o różnych kodach a przyszły dwa dokładnie te same (na zdjęciach bardzo subtelnie różniły się odcieniem). Z tego co pamiętam (ale nie jestem w stanie tego teraz zweryfikować), to jak zamawiałem swój płasz ok. rok temu, to wydaje mi się że w opisach obu modeli pojawiało się rozróżnienie na 2 vs 2,5 guzika. Wybrałem na 2,5 i taki właśnie otrzymałem.
 4. mds

  Suit Supply

  @astaroth Wg mojej wiedzy wersja J461 jest na 2 guziki, podczas gdy J461LB na 2,5 (sam posiadam ten drugi model).
 5. mds

  Camiceria Olga Milano

  Czy zamawiał ktoś z Was koszulę z tkaniny easy iron z domieszką xla? Konkretnie mam na myśli taki materiał: Twill - Easy Iron - 98% cotton 2% xla Price: € 75.00 Będę wdzięczny za opinię jak się sprawuje taka koszula po pewnym czasie użytkowania.
 6. mds

  Tablica ogłoszeń: wspólne zakupy

  Chętnie bym się dopisał do wspólnego zamówienia z CO (1-2 koszule).
 7. mds

  Marki butow dla osob z szeroka stopa

  @mayor Kształt stopy też chyba różni się między nacjami, ja przynajmniej patrząc na swoje stopy nie widzę specjalnie "anatomicznego zagięcia do wewnątrz". Wg dosyć już "wiekowego" wpisu z bloga MT, do takiego też wniosku doszedł T.Januszkiewicz, stąd właśnie wspomniany kształt jego kopyt i butów na nich bazujących. http://macaronitomato.blogspot.com/2010/11/tadeusz-januszkiewicz-szewc-ul-chmielna.html
 8. mds

  Tablica ogłoszeń: wspólne zakupy

  Zgłaszam chęć uczestnictwa, 1 para, odnośnie rodzaju butów to jeszcze rozważam różne opcje, nie jestem w stanie się teraz zadeklarować.
 9. mds

  Jakie buty mam dziś na sobie

  @FONos Bardzo ciekawe buty Czy to przypadkiem nie jest dzieło szewca24? Dostrzegam szereg podobieństw do innych jego realizacji.
 10. @Pedant Oficjalnym sklepem Vassa się nie sugeruj, liczba dostępnych tam modeli jest dosyć ograniczona. Proponuję przejrzeć wątek Vassa na Styleforum, który obecnie dobija do 1500 stron. Możesz tam zobaczyć różne cudeńka jakie wychodzą z tej pracowni, a które najczęściej realizowane są w ramach usługi MTO (w tym również sporo smukłych i dynamicznych boots na kopycie U). Przytoczone przeze mnie zdjęcie pochodzi z instagrama Ascot Shoes Opatrzone jest dwoma interesującymi komentarzami "first ever Vass Chelsea Boots" (w to akurat wierzę) oraz "exclusively through Ascot Shoes" (tu nie wiem czy to nie jest zabieg marketingowy i czy w ramach standardowego MTO z ich pominięciem też można byłoby dostać). Ascot ma sklep na ebayu i akurat mają ten model w rozmiarze 7 UK, jednak w dosyć mało konkurencyjnej jakby nie patrzeć cenie... https://www.ebay.pl/itm/VT1236-Vass-Chelsea-Brown-Musuem-Calf-UK-7-E/401383566249?hash=item5d74532ba9:g:ricAAOSw1VRZkC3B Mimo wszystko są bardzo skłonni do negocjacji więc znaczący rabat nie jest niemożliwy do osiągnięcia Jako alternatywę mogę też wskazać nasze forumowe grupowe MTO u Vassa, które być może niebawem wystartuje z kolejną edycją i gdzie ceny będą jednak bardziej korzystne. Wtedy też możliwa pełna personalizacja rodzaju i koloru skóry, użytego szycia czy też wykończenia pasa. Jest tylko pewne ryzyko, że sformułowanie "exclusively through Ascot Shoes" okaże się prawdziwe i odmówią realizacji takiego zlecenia, ale o to możesz bez problemu dopytać na mailu sklepowym.
 11. @Pedant Nie wiem czy spełniają Twoją definicję wąskiego kopyta i ładnej dynamicznej linii, ale te Vassy poniżej (U-last) w mojej ocenie wyglądają całkiem zacnie.
 12. mds

  Tablica ogłoszeń: wspólne zakupy

  @Servetch Zdradzisz czy i jak się rozwinęła dyskusja? Sam jestem bardzo ciekawy jakie jest nastawienie zakładu do takich grupowych zamówień i spełniania zindywidualizowanych życzeń?
 13. mds

  Tablica ogłoszeń: wspólne zakupy

  Panowie, Wakacje wakacjami, ale może już czas pomyśleć o kolejnym grupowym zamówieniu butów madziarskiej proweniencji? W końcu pełen okres realizacji - od koncepcji do dostawy rozciąga się na kilka miesięcy. Trzeba liczyć że 1-2 tygodnie zajmie zbieranie chętnych, kolejne 3-4 tygodnie to ewolucja preferencji i konsultacji z zakładem technicznych możliwości wykonania konkretnych życzeń oraz jakieś 8 tygodni właściwa realizacja. Tak więc buty mogłyby być idealnym prezentem mikołajowym. Powyższe to również słowa zachęty dla naszego forumowego @Wodzu do wzięcia udziału w zamówieniu oraz podjęcia się ponownie roli (świetnie notabene sprawdzonej) koordynatora zamówienia
 14. @mr.vintage @Cineos @Nawrot Zarówno Vistula jak i Bytom to spółki giełdowe, które co kwartał podają do publicznej wiadomości sprawozdania finansowe. Warto więc w tym wypadku sięgać do źródeł, a nie bezrefleksyjnie cytować/odwoływać się do pismaków nawet z tzw. portali branżowych, którzy niejednokrotnie mają problem z weryfikacją podstawowych danych. O ile poziom przychodów się zgadza to zysk netto powinien wyglądać: Vistula: 43 mln, Bytom: 11 mln zł (na poziomie skonsolidowanym za 2017). Ale nawet takie porównanie nie jest miarodajne, gdyż Vistula to również Kruk, który jest dla nich bardziej marżową działalnością i to właśnie segment jubilerski wygenerował 26 z 43 mln zł zysku netto. Co do dywagacji które pozycje najbardziej obciążyły wynik w obu przypadkach - zamiast zgadywania również odsyłam do powyższych sprawozdań, można to bez problemu z nich wyczytać.
 15. mds

  Marka butów: TLB Mallorca

  @saphir.pl Czy w ramach MTO istnieje możliwość zamówienia gumowej podeszwy jak na zdjęciu poniżej?
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.