Jump to content

mr.vintage

Użytkownik
 • Content Count

  2,454
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

mr.vintage last won the day on March 22 2020

mr.vintage had the most liked content!

Community Reputation

870

3 Followers

About mr.vintage

 • Rank
  Aktywista

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rabat dotyczy tylko marki Leonardo, czy całości oferty z tego sklepu?
 2. Pytanie tylko co ci da ta pozornie wysoka marża 30%, gdy przychody spadają ci o 80%.
 3. Ciekawy raport PWC sprzed kilku dni o kryzysie w rodzimej branży odzieżowej i kilka interesujących faktów z niego: 1. Polska branża odzieżowa to ok. 308 tys miejsc pracy. 2. Polska branża odzieżowa daje ok. 13-16 mld złotych wpływów do budżetu państwa (dane za rok 2019). 3. Polacy wydają na szeroko rozumianą modę 7% swoich dochodów. To więcej niż np. na zdrowie. 4. Przychody całego sektora modowego w Polsce to 70 mld złotych za rok 2019. Koronawirus może spowodować zmniejszenie tych przychodów o 11 mld złotych w wariancie optymistycznym i 32 mld zł w wariancie pesymistyczny
 4. Zaczyna się. H&M zapowiada zwolnienie kilkudziesięciu tysięcy osób. https://www.businessinsider.com/coronavirus-hm-warns-tens-of-thousands-layoffs-job-cuts-possible-2020-3?IR=T
 5. Pojawił się wcześniej wątek czynszów w galeriach handlowych, które mogą być zabójcze dla wielu firm. Sytuacja jest dynamiczna i są już pierwsi, którzy deklarują, że nie będą pobierać czynszu w czasie kwarantanny. https://www.propertynews.pl/centra-handlowe/cuprum-arena-i-galeria-korona-kielce-nie-beda-pobierac-czynszu-od-najemcow,81020.html Tylko tu sytuacja jest o tyle ciekawa, że właścicielem tych dwóch galerii z linka jest Dariusz Miłek - właściciel CCC, Gino Rossi i eobuwie.
 6. Nie bardzo rozumiem co ten fragment zmienia. Ja napisałem jaka była kolejność zdarzeń. LPP podjęło działania gdy nikt na świecie nie przypuszczał, że będzie to epidemia o skali jakiej współczesny świat nie znał. Chcieli pomóc swoim partnerom biznesowym z którymi od lat współpracują. Wyjątkowo nieszczęśliwy splot zdarzeń na który nie mieli żadnego wpływu, ale teraz będą im to wypominać przez kilka lat.
 7. Apeluję by nie powielać nagłówków, lecz przyjrzeć się faktom. 1. LPP ogłosiło swoją akcję "Maski dla Chin" 28 stycznia 2020. Spotkało się to z bardzo pozytywną reakcją ich klientów i mediów, bo jeszcze wtedy nikt nie przypuszczał, że może to być taka skala epidemii. 2. Pierwszy przypadek koronawirusa pojawił się w Europie 25 stycznia 2020 (Francja). We Włoszech, gdzie teraz jest masakra, pierwszy przypadek pojawił się 31 stycznia i przez pierwsze 2 tygodnie nikt nawet nie brał pod uwagę, że to może być coś poważniejszego, co wykroczy poza jeden mały region. Dla potwierdzenia: jesz
 8. Takich przypadków było już sporo w Polsce. Galeria przejmuje towar, a później to sprzedaje hurtowni z towarem outletowym. Są też tacy odbiorcy jak TK Maxx.
 9. Jestem przekonany, że teraz nikt nie płaci czynszu. Problem pojawi się gdy kwarantanna potrwa do lata, a wtedy po trzech niezapłaconych czynszach galeria może np. przejąć lokal wraz z towarem i wyposażeniem.
 10. Składaj zatem CV na dyrektora finansowego. Jesienią będziesz miał dużo pracy.
 11. Jeśli firma chce się rozwijać, to całość swoich zysków inwestuje: w towar, w pracowników, w nowe sklepy, w remonty starych, w logistykę, w sklep internetowy, w marketing. Lancerto nie ma i nigdy nie miało żadnego kredytu, bo dobrze zarządzają pieniędzmi.
 12. Na chwilę obecną stanowisko właścicieli galerii jest stanowcze - "to nie nasza wina i macie płacić zgodnie z umową". Zaczną się teraz próby negocjacji i zapewne liczne procesy sądowe, bo topowe galerie nie odpuszczą. No, może dogadają się z największymi typu Inditex (Zara, Massimo), LPP (Reserved, Cropp, House), ale małym i średnim zapewne nie odpuszczą tak łatwo.
 13. A żeby zobrazować skalę problemu, to wystarczy zobaczyć ile marki odzieżowe oparte na handlu stacjonarnym tracą każdego dnia. Grupa Vistuli robi około 700 mln złotych przychodu rocznie, czyli niecałe 2 mln zł dziennie. Jeśli przez zamknięcie sklepów stacjonarnych tracą 80% przychodów, to każdego dnia są "na minusie" jakieś 1,5 mln złotych. Po miesiącu to będzie prawie 50 mln zł.
 14. Załóżmy, że masz 230 pracowników i każdy ma umowę o pracę. Miesięcznie kosztuje cię to 805 000 zł (230x3500 zł). Do tego dolicz 40 sklepów w galeriach handlowych, gdzie średni czynsz to 30 000 zł, więc miesięcznie kosztuje cię to 1 200 000 zł. Czyli tylko te dwie pozycje kosztowe dają 2 miliony złotych miesięcznie, a przecież jest jeszcze sporo innych kosztów stałych.
 15. Ciekawy model pojawił się w nowej kolekcji Clarksa. @Krzysiek_W, są też zielone https://www.clarks.eu/en/men/shoes/brogues/hero-limit-white-leather-037131f26149423.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.