Skocz do zawartości

Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

ten artykuł to kwintesencja warszawskiego rynku mtm: ekskluzywne "atelier", efekt "wow", sportowa elegancja, oczoyebne kolory, kontrastowe przeszycia, "ciekawa" podszewka, modny krój, skaner 3D i wszystkowiedzący sprzedawca-mentor-psycholog

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo ubawiło mnie zdanie o czerpaniu wiedzy z blogów:

 

"Pan Maciej radzi jednak, aby ich wpisy traktować z dystansem, bo blogerzy uczą się od krawców i firm krawieckich, a później piszą coś, co bywa nie do końca zgodne z prawdą."

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do artykułu - za dużo tego "wow". I powstał trochę efekt przebrania. Czyli to, co najczęściej zniechęca "zwykłych" ludzi do zainteresowania się tematem. Sprzyja szerzeniu opinii, że szyje się tylko po to, żeby było drogo, kolorowo i efekciarsko.

 

Nie macie wrażenia, że od jakiegoś czasu propagowanie "rozjaśnienia" garniturów wymknęło się spod kontroli i kult czerni zmienił się w medialny atak kobaltu. Nawet prezydent Duda jakiś czas temu uległ.

 

Pozostanę wierny przekonaniu, że jak szyć po raz pierwszy garnitur/płaszcz/spodnie/kamizelkę to poza granat i szarość lepiej nie wychodzić.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze, dzięki jasnym kolorom może więcej osób zacznie się przekonywać do garniturów i marynatek, nie każdy szyje tylko na swój ślub lub ważne okazje. A jasne kolory pozwalają skomponować nieformalny, ale też nie "dziadkowy" zestaw. Bo brązowy garnitur w zielona kratę, chociaż dla znawców i osób na poziomie nieformalny, dla osób co noszą bluzę z kapturem od 15 do 35 roku życia zawsze będzie "sztywniacki"

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie się zgodzę, znawcą nie jestem i nie byłem, ale od zawsze preferowałem ciemniejsze kolory. Szczególnie lubię właśnie odcienie szarości i brązy. Dobór kolorów jest pewnie w dużej mierze kwestią gustu. Jedni lubią jasne, wyraziste barwy, a inni wolą nie zwracać na siebie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Caporegime. Młodych do "klasycznej" elegancji raczej na początku nie skłonią, z całym szacunkiem, stylizacje Tomka Milera w płaszczu z "bobrowym" kołnierzem czy "zbrojowatym" tweedzie (pasjonatów do tej grupy nie zaliczam). Młodość to życie, to kolory, to nawet lekka przesada w ich łączeniu. Fajnie jest gdy zamiłowanie z wiekiem ewoluuje w stronę klasyki, ale od czegoś trzeba zacząć

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten artykuł miałem wrażenie że dresiarz poszedł się przebrać bo mu szef kazał. Z całym szacunkiem do autora ale pokazując się w takim zestawie w salonie nie ma za bardzo wyczucia. Ale portal natemat znany jest z przepisanych angielsko-jezycznych tekstów albo artykułów w stylu co zrobić żeby być popularnym bądź trendy za wszelka cenę. Z dziennikarstwem nie ma to nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten garnitur wygląda bardzo słabo. Prawie 4 tysiące za coś takiego, to jakieś nieporozumienie. Spodnie jak spodnie, ale marynarka przykrótka, za ciasna, z kwadratowymi ramionami, guzik zdecydowanie zbyt wysoko, niezbyt ładne klapy... Rozumiem, ze klient nie chodzi zbyt często w garniturach, więc mógł tego nie być świadomy, ale wstyd dla "stylistów", że wypuścili klienta w takim garniturze ze swojej pracowni. I że zdecydowali się jeszcze pochwalić efektem końcowym w internecie. Prezentowane tu na forum garnitury MTM z Cafardini, czy mój z Berga sprawiają o wiele lepsze wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co młodych przekonywać do elegancji? To już bez marynarki nie można dobrze wyglądać? Niech sobie chodzą, w czym chcą, to przecież młodość.

 

Miałem raczej na myśli 25+ (a są i 35+ co ciągle zapomnieli zmienić styl). Jest też spora grupa ludzi, którzy chcą wyglądać fajnie, ale niekoniecznie w stylu tego forum. Paru znajomych zmieniło styl chino + koszula na miętowe / błękitne marynarki z poszetkami, czyli taki styl neo-preppy, jak zobaczyli, że można nosić marynarkę cały dzień bez zdejmowania i prezes publicznie nie gani za fantazyjną chusteczkę z brustaszy. Więc ja bym się nie zamykał na takie jaskrawe, lekko kiczowate kolory. Chcieliśmy mieć kolorowy styl jak włosi, no to tylko cię cieszyć, że jakieś próby się pojawiają 

 

Poza tym u osób w wieku <20 lat, takie dziwne kolory lub materiały (typu zamsz) wyglądają naturalnej i bardziej pasują do środowiska, niż poważniejsze wersje marynarek jakie my rozpatrujemy na forum. Nie ma efektu "przyszły student prawa" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał bardzo mi się podoba (faktura, kolor też), ale chyba na garnitur to nie jest dobry wybór - zbyt jasny. Spodnie ok, marynarka zbyt krótka, dość ekstrawagancka stylistyka (peak lapel i nakładane kieszenie), bardzo przeciętne ramiona.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow ktoś z mediów nie tylko przeczytał forum, ale nawet coś zrozumiał. Mój szok nie znał granic do mniej więcej 10 sekundy gdy przeczytałem to:

"Biorąc pod uwagę na szarfę"

EDIT...nosz k...tego typu kwiatków w tym jakże trudnym i długim tekście jest więcej. Selekcja negatywna do zawodu czy co?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tekstu cytuje Grzegorza Dąbrowskiego z Twittera. Nie wolno poprawiać cytatów, nawet zawierających błędy językowe. Co najwyżej mógł napisać "[sic!]". Niestety pojawiają się także literówki z winy autora.

EDIT: Dobra, mój błąd, nie przypuszczałem, że autor zamiast cytować będzie parafrazować, i to z błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tekstu cytuje Grzegorza Dąbrowskiego z Twittera. Nie wolno poprawiać cytatów, nawet zawierających błędy językowe. Co najwyżej mógł napisać "[sic!]". Niestety pojawiają się także literówki z winy autora.

Nie cytuje tego fragmentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.