Aver

Użytkownik
 • Zawartość

  232
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

61

O Aver

 • Tytuł
  Aktywista
 • Urodziny

Informacje o profilu

 • Płeć
 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnie wizyty

330 wyświetleń profilu
 1. http://www.benevento.pl/spodnie-garniturowe/219-spodnie-welniane-120s-jasno-bezowe.html To spodnie bardziej letnie czy całoroczne?
 2. Pozwolę sobie zadać głupie pytanie, ale ważne dla laika. Na jaką okazję i na jakie warunki termiczne ubrać te spodnie, a na jakie drugie? http://www.benevento.pl/spodnie-garniturowe/194-spodnie-welniane-120s-jasno-szare.html http://www.benevento.pl/spodnie-garniturowe/224-spodnie-welniane-120s-szare.html Rozumiem, że pierwsza para przez wyraźną fakturę jest ciut bardziej swobodna, a jaka będzie różnica np. w gramaturze?
 3. O, i to jest pomysł, dziękuję.
 4. Po prostu szukam jakiegoś zastępstwa na letnie wieczory i poranki dla kardigana/swetra z wełny merino albo lekkiej marynarki, nie trzeba od razu tak pisać.
 5. A co sądzicie o lnianych swetrach SuSu? Warto?
 6. Kupiłem nową koszulę i kompletnie nie potrafię ułożyć w niej kołnierzyka tak, żeby wyglądał przyzwoicie, chociaż wcześniej nigdy nie miałem z tym kłopotów. Nie wiem, czy to ja coś źle robię, czy to kołnierzyk jest zły. Wyłogi wydają mi się różnej długości, każdy z nich roluje się też inaczej - może to przez to? Próbowałem kilku krawatów - wełnianych, kaszmirowych, z szantungu, grenadyny - ani razu nie udało mi się sensownie wyeksponować węzła ani uzyskać ładny roll. Wygląd jak na zdjęciu jest dla mnie nieosiągalny (model koszuli ten sam): instagram Przepraszam za jakość moich zdjęć, ale chyba pokazują, o co chodzi.
 7. Mógłbym wymyślać do woli, ale nigdy nie prześcignę w pomysłowości pięcioletniego synka znajomego, który włożył mu kiedyś do nowych brogsów pokaźnego ziemniaka. I tak skłonił go do nabycia prawideł, choć cel miał zapewne inny, dla nas wciąż nieprzenikniony. Dużo później dowiedziałem się, że niektórzy używają kartofli do rozbijania butów, ale wizja pięknych monków czy loafersów jako schowka jest jeszcze weselsza.
 8. Trzymają kant, ale nie da się ukryć, że łatwo się gniotą. Blekit wrzucał niedawno zdjęcia w CMDNS, możesz spodziewać się podobnego stanu rzeczy. beżowe żółte
 9. Przeczytałem na blogu Jana Adamskiego (tak, wiem), że jest dopuszczalne przechowywanie zawiązanej muszki i nie ma tu analogii z krawatem. Głupota czy dobry pomysł na oszczędzanie czasu bez żadnych strat? Widziałem zresztą w różnych sklepach muszki już zawiązane, tylko z rozpiętym paskiem, i po rozwiązaniu nic złego się z nimi nie działo, ewentualnie nadawały się do lekkiego potraktowania parą czy prasowania, a krawaty oczywiście zawsze sprzedaje się rozwiązane.
 10. Nie ma się co dziwić, że mnóstwo osób wynosi z pracy nienawiść do krawatów. Przez nie tylko z trudem przecież mogą zaczerpnąć tchu, i dopiero rozluźniając węzeł nagle przypominają sobie, jak wielką, choć zazwyczaj niedocenianą przyjemnością, jest oddychanie pełną piersią. Wbrew pozorom ciśnie ich jednak nie krawat, a poczucie przymusu. I ono odbiera też ozdabianiu szyi cały sens, bo kupują na chybił-trafił, zazwyczaj śledzie z poliestru (wbrew naturze!), i zawiązują je niechlujnie, niekiedy tylko raz - na stałe - z cudzą pomocą. Taki krawat nie może wyglądać dobrze, a do tego przecież jest przeznaczony. Niestety, gdy ktoś jest do czegoś zmuszany, od razu to widać. Nie noszę więc krawatów z poczucia obowiązku. Wybieram je dlatego, że warto. Wymyślono je po to, by przynosiły nieco przyjemności płci pięknej i nam samym - czemu więc miałbym robić sobie z nich narzędzie tortur?
 11. Faktycznie zestaw wygląda dosyć zimowo. Chyba lepiej byłoby dać tu błękitną koszulę oksford. Albo zrobić inną kombinację - np. brązowe spodnie i sweter w kolorze butelkowej zieleni czy brązowe spodnie, błękitna koszula, zielony krawat i szara marynarka (popatrz na dzisiejszy zestaw od Poszetki w CMDNS).
 12. Szukam flanelowej koszuli w biało-szarą kratkę vichy o dużym raporcie. Znalazłem jedną tutaj: http://www.boggi.com/en_PL/special-offer-fw16/casual-shirts/BO16A049301_S.html Myślicie, że to dobry wybór, czy można kupić lepszą gdzieś indziej? Albo tańszą?
 13. O proszę, to napiszę do Poszetki jeszcze raz.
 14. Tak z ciekawości - czy nagrody zostaną wysłane? Trochę już minęło, a tu cisza.