Skocz do zawartości

Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Takie są realia. Sądzę, że dla 90% społeczeństwa spodnie z wysokim stanem, szelki, kapelusze są "dziadkowe". Co więcej, pomimo 4 letniej obecności na forum również tak uważam. Ja jestem zwolennikiem ubioru, które odzwierciedla zarówno nasz wiek oraz pozycję społeczną. Oczywiście nie twierdzę, że powinna być to reguła, bo sam ją czasami łamię, ale staram się do niej stosować.

A więc nie ma co się dziwić, że osoby śmieszy jak młody student ubierze kapelusz i szelki, a np. profesor przyjdzie na wykład w t-shircie i mokasynach na gołą stopę.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym co innego stary student (i w tym stwierdzeniu nie ma z mojej strony nic złośliwego, bo też takowym byłem i wiem jak to jest), on trochę śmieszy już jako taki, to sobie z tymi akcesoriami lepiej radzi. Ale gdześ napisali "Stary człowiek i może". ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wychodzi na to, że bespoke jest na topie, a jedno z przesłań to:

Cytuj

Marki lub produkty, które określa się mianem luksusowych, podbijają status społeczny ludzi na całym świecie. W walce o klienta łatwo jednak zejść na niewłaściwą ścieżkę i stracić status. (...) Przez wielu bogatych Chińczyków Louis Vuitton uważany jest za "markę dla sekretarek". Vuitton stał się po prostu zbyt zwyczajny

"Oto hierarchia najbardziej luksusowych marek"

http://businessinsider.com.pl/lifestyle/ktore-marki-sa-najbardziej-luksusowe-hierarchia/fb7hsm4

 

piramida.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to najlepszy wątek na ten news, najwyżej niech Admin przeniesie.

Smutna wiadomość jest taka, że Marks & Spencer, marka ceniona i wielokrotnie na forum polecana, wycofuje się całkowicie z kilku rynków, w tym Polski:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/marks--spencer-wycofuje-sie-z-polski,102,0,2185830.html

:-(

Kiepska sprawa, bo ze sklepów stacjonarnych to ja kupowałem właściwie już tylko w M&S i TKMaxxie. Cała nadzieja w tym, że sklep online M&S będzie wysyłał z GB do Polski (na razie nie wysyła).

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.