Jump to content

dziko

Użytkownik
 • Content Count

  766
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

dziko last won the day on August 22 2018

dziko had the most liked content!

Community Reputation

1,425

About dziko

 • Rank
  Aktywista

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

2,368 profile views
 1. Bardzo dobrej jakości t-shirty robi o dziwo Selected Homme z serii shirtperfect (100% bawełny pima) tylko trzeba uważać na dziwną rozmiarówkę, generalnie brać rozmiar większy niż się nosi (np. L-kę jak zwykle nosimy M-kę). Wyjściowo to 90 zł za t-shirt, ale taniej w multipakach i czasami są w dobrej promocji na Zalando.
 2. Tak, przy tej metodzie działania "nie ma cudów" i ślad jest dość blady, tak na poziomie twardego ołówka ca 2H, więc bardziej dla prostych szkiców. Z innych ciekawostek, rysik taki jest też nazywany ethergrafem i bywa umieszczany w końcówce trzonka topowych artystycznych pędzli.
 3. Takie ustrojstwo przyszło: Ale to nie cygaro, tylko pióro prawdziwie wieczne, w przeciwieństwie do tych nazywanych wiecznymi. Producentem jest firma Napkin. Ustrojstwo bazuje na stopie metalu, który w kontakcie utlenia powierzchnię papieru (działa przez to lepiej na zwykłych papierach, takich do xero/drukarki, niż artystycznych). To poniekąd nawiązanie do srebrnego rysika (silverpoint) stosowanego przez rysowników od czasów renesansu. Oczywiście do precyzyjnej pracy to się nie nadaje, ale do zaznaczeń/bazgrołów/conversation starting jak najbardziej
 4. Pamiętajmy, że doliczamy VAT polski, nawet jeśli sklep jest w Niemczech (teraz jest duża różnica w stawkach VAT DE vs. PL). Technicznie jest także możliwe, że sklep jest w niemieckiej domenie a zapłacić musisz cło - jest wiele takich sklepów, które figurują jako huby logistyczne, wysyłka idzie do Ciebie z Europy, ale jest traktowana jak spoza Europy z wszelkimi tego konsekwencjami.
 5. dziko

  Yoox

  Na Yoox-ie jest teraz trochę klasycznej angielszczyzny, jakby ktoś polował - Drake's, Turnbull & Asser, Emma Willis, Begg & Co, może jeszcze coś. Swoją drogą, w ramach ciekawostki, to Yoox miał też - na krótki moment - nawet całkiem sporą ofertę Brioni, Berluti i Charvet, tu jednak musicie mi uwierzyć na słowo, bo zanim zdążyłem się tym odkryciem podzielić, wszystko to zostało wymazane niczym w Matrixie (w sensie usunięte z wyników wyszukiwania, dreamboxów itd)
 6. Achaja to taka grzeszna przyjemność i łatwy cel dla krytyków, co nie zmienia faktu, że te recenzje Kiciputka na YouTube są jeszcze marniejsze niż recenzowane książki. Co ciekawe, Ziemiański potrafi pisać też całkiem ambitną fantastykę. A u mnie to - książka zarazem zabawna i bardzo dołująca, doskonale dokumentująca diagnozę Orwella, że some ideas are so stupid that only intellectuals believe them.
 7. W Warszawie możesz zobaczyć na żywo i zamówić (też co nieco dostępne od ręki) świetną porcelanę Tettau czy Vista Alegre. Cenowo różnie, poziom plus-minus Rosenthala, acz są i modele podchodzące pod Hermesa.
 8. Nie wiem czy do działu o piórach w Sali Klubowej wolno wrzucać ołówki więc opiszę tutaj – takie dwa ostatnio nabyte całkiem nietuzinkowe ołówki automatyczne. Reprezentują, można by rzec, przeciwne bieguny formalności, choć geograficznie pochodzą z jednego miejsca, oczywiście Kraju Kwitnącej Wiśni. Ten kolorowy to Pentel Arts 8, ołówek z ośmioma wkładami 2mm. Jest on w stanie zachować rozsądny rozmiar przy takim arsenale dzięki bardzo ciekawemu mechanizmowi podawania wkładu, który działa trochę na zasadzie dwukierunkowego bębenka rewolweru. Ołówek ten występuje również w wersji d
 9. Tak na szybko patrząc, to te nieprawidłowości mogły dotyczy głównie bardzo budżetowych marek, co to z koszuli (w cenie 3 Big Maców) o składzie 80% bawełna 20% poliester, robią 65% bawełna 35% poliester. No ale to do sprawdzenia. Jeśli chodzi o karanie, to trzeba zaznaczyć, że Inspekcja Handlowa i UOKiK to trochę dwa różne światy. Kary nakładane przez IH są relatywnie niskie, faktycznie liczone w tysiącach, to coś w rodzaju mandatu. UOKiK może wymierzyć karę bardzo wysoką, do 10% przychodów (co się czasem przekłada na dziesiątki milionów zł) ale musi być stwierdzone naruszenie tzw. zbiorow
 10. dziko

  Yoox

  W gwarze młodzieżowej to się nazywa ultimate anime crossover
 11. Trochę mieszasz różne sprawy. Ja bardziej mówiłem, jak z założenia działa UBI, a nie czy kogoś w tej chwili na to stać, realnie bądź w ramach ekstrawagancji (jak w Hiszpanii). Z zadłużaniem, jak ze wszystkim w ekonomii, jeden rabin mówi tak, drugi rabin mówi siak - włącznie z teoriami, że państwo może się zadłużać w nieskończoność (MMT), no ale powiedzmy, że deficyt trzeba trzymać w jakichś ryzach: toteż co bardziej trzeźwi zwolennicy dochodu gwarantowanego raczej uważają, że to śpiew przyszłości, że powinien być powiązany ze skokiem technologicznym, może nawet tzw. osobliwością technologiczną
 12. Jeśli dochód gwarantowany miałby działać tak, że do tego, co jest, każdemu dodrukujemy 1000 zł to miałbyś trochę racji (ale też tylko trochę). W praktyce jednak nikt czegoś takiego nie postuluje, dochód gwarantowany ma być formą redystrybucji, zastępującą w dużej mierze obecne mechanizmy redystrybucji. Dlatego jest to rozwiązania preferowane jako "zdecydowanie mniejsze zło" nawet przed niektórych wolnorynkowców. Swoją, droga, całkiem możliwe, że po wprowadzeniu UBI cena za parę Yanko by wręcz spadła. Problemem w popularnych dyskusjach ekonomicznych polega na tym, że stosuje się bardzo upr
 13. dziko

  TK Maxx

  Czerwony alarm na Marszałkowskiej Wysyp trzewików Cheaney, różne modele (w r. 43 ze cztery), niektóre chyba chromexel, część jeszcze świeżutka-nieruszana, po 899 zł para.
 14. Bardzo dużo Grand Sasso jest na Yooxie (setki modeli, dosłownie) w okresie wyprzedażowym w bardzo przystępnych cenach. Torba Piquadro fajna, kolor super, generalnie porządne i funkcjonalne rzeczy robią, tylko ceny wyjściowe wysokie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.