Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Słabo widać na tych zdjęciach, ale moim zdaniem wszystko jest ok. One nie są szyte goodyearwelt'em 360 tylko 270/ niepełnym, czy jak się tam nazywa. Więc z tego otworu nic nie wypadło, nie miało tam być szwu, po prostu jest otwór, możesz zaszpachlować woskiem przy okazji konserwacji krawędzi podeszw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bartek 00 napisał:

Jeżeli to jest jedyny problem i pasują na nogę to  tylko zazdrościć wykonania 👍

Ja tam się za bardzo nie znam :) Z mikroskopem się nie będę przyglądał butom, po prostu tylko ta nitka mnie zaintrygowała.

Generalnie to moje pierwsze Yanko, jak na moje obecne wymagania wyglądają super :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o kopyto 960G. Jaki rozmiar (trzewików) byście polecili przy stopie długości 27,3 cm? Mierzyłem brogsy 7,5 UK na tymże kopycie, i choć dało się je założyć na nogę, to były ciasne i nawet nie próbowałem ich sznurować. Lepiej próbować 8 czy od razu 8,5 UK?

Czytałem gdzieś radę, by znaleźć najmniejszy rozmiar w jaki jesteśmy się w stanie zmieścić, po czym wybrać rozmiar o pół numeru większy. Ciekawe ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Drodzy forumowicze!

Dotarły do mnie moje pierwsze w życiu trzewiki. Wybór padł na Yanko ze względu na bardzo dobrą prezentację na blogu MrVintage. Model który zakupiłem to 653Y w rozmiarze 9.5 i kopycie 960G.

Niestety mam wrażenie, że te buty nie pasują na moją nogę, ponieważ cholewka wydaje się zbyt duża. Postarałem się to pokazać na zdjęciach nr 2 i 4. Buty zawiązałem maksymalnie na ile się dało. Pięta nie lata, jednak mam wrażenie że jest na granicy trzymalności, bo szczególnie po bokach kostki jest dużo luzu. Jeśli chodzi o długość to są one idealne i pół rozmiaru mniej mogłyby być za małe.

Prosiłbym o Wasze opinie biorąc pod uwagę to jak się te buty prezentują na załączonych zdjęciach.

 

PS. Na zdj. nr 1 widać krzywe przyszycie obu stron cholewki na lewym bucie, ale to akurat mogę przeżyć.

 

1. 

IMG_0703.thumb.jpg.8ed540ad1d0eabe2aa89d0d0813c2443.jpg 

2.

IMG_0702.thumb.jpg.71ad71099cdcb74a5ede9002243c1cad.jpg

3.

 IMG_0701.thumb.jpg.756c6c7ffc9ec20796293cf0bc3371a2.jpg

4. 

IMG_0700.thumb.jpg.8621f60ec8405d7b4ce5eb2f56438e72.jpg

5.

IMG_0698.thumb.jpg.aa099a68106883e1d14622315b4d9f42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dodam że podobnie (minimalnie lepiej) będzie w Yanko 915F.
TLB GoyaF były węższe ale nadal za szerokie na moją łydkę.

Póki co wybiłem sobie z głowy temat trzewików. Dwie pary które mam "przerobiłem" tak, że są zdatne do noszenia... ale to taka sztuka dla sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Czyli jednak tak jak intuicyjnie przypuszczałem, cholewka powinna bardziej przylegać do łydki i ją opinać. Czy też jest jeszcze coś innego w dopasowaniu na co nie zwróciłem uwagi?

Jeżeli chodzi o inne firmy (cenowo/jakościowo zbliżone) to której trzewiki polecalibyście na taką łydkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Czyli jednak tak jak intuicyjnie przypuszczałem, cholewka powinna bardziej przylegać do łydki i ją opinać. Czy też jest jeszcze coś innego w dopasowaniu na co nie zwróciłem uwagi?
Jeżeli chodzi o inne firmy (cenowo/jakościowo zbliżone) to której trzewiki polecalibyście na taką łydkę?
Cheaney.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Aras napisał:

To ja tylko dodam że podobnie (minimalnie lepiej) będzie w Yanko 915F.
TLB GoyaF były węższe ale nadal za szerokie na moją łydkę.

Póki co wybiłem sobie z głowy temat trzewików. Dwie pary które mam "przerobiłem" tak, że są zdatne do noszenia... ale to taka sztuka dla sztuki.

A jak przerobiłeś? Wkładki pod język, jedyne mi przychodzi tylko do głowy. Sam mam podobny problem, tylko mniejszy, ale warto by to jakoś zmienić, bo buty zostawiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, edi15t napisał:

Czyli jednak tak jak intuicyjnie przypuszczałem, cholewka powinna bardziej przylegać do łydki i ją opinać.

Dokładnie. Ja preferuję trzewiki o pół numeru większe (izolacja termiczna, możliwość zastosowania grubej skarpety, ogólna wygoda) i lubię mieć luz wokół stopy. Dobrze dopasowane trzewiki trzymają się tak od kostki w górę. Jeśli tutaj jesteś w stanie zawiązać całkowicie but (tak, że obłożyny - brzegi buta - nie wiem, jak to się fachowo nazywa - się stykają) i masz ciągle luz, to buty są za luźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 21:34, edi15t napisał:

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Czyli jednak tak jak intuicyjnie przypuszczałem, cholewka powinna bardziej przylegać do łydki i ją opinać. Czy też jest jeszcze coś innego w dopasowaniu na co nie zwróciłem uwagi?

Jeżeli chodzi o inne firmy (cenowo/jakościowo zbliżone) to której trzewiki polecalibyście na taką łydkę?

Np. Trzewiki Berwick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 17.02.2021 o 21:34, edi15t napisał:

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Czyli jednak tak jak intuicyjnie przypuszczałem, cholewka powinna bardziej przylegać do łydki i ją opinać. Czy też jest jeszcze coś innego w dopasowaniu na co nie zwróciłem uwagi?

Jeżeli chodzi o inne firmy (cenowo/jakościowo zbliżone) to której trzewiki polecalibyście na taką łydkę?

Przede wszystkim haczyki u góry bez nich to męka w zakładaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@W.N. mi również się trochę par Yanko przewinęło przez ręce i żadnego zerwania. W Meerminie zdarzyło mi się urwać sznurówkę przy przymierzaniu, bo metalowe oczko było źle sprasowane i miało ostrą końcówkę. 

Czy problem ten występował w Oxfordach?

Nie chcę kategorycznie stawiedzać, ale że może za mocno próbujesz zawiązać za pierwszym razem, aby jak najszybciej zeszły się obłożyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.