Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mogę potwierdzić że problem występuje. Mam 664 i 201, obie pary wiążę tak samo. Z 664 nie ma najmniejszego problemu. W 201 podczas drugiego założenia zerwały się sznurówki, dodatkowo w drugim bucie też były naderwane w kilku miejscach. Wymieniłem je na jakieś najtańsze woskowane z CCC i nie ma problemu, więc wadliwe są sznurówki nie konstrukcja oczek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, john220 napisał:

@W.N. mi również się trochę par Yanko przewinęło przez ręce i żadnego zerwania. W Meerminie zdarzyło mi się urwać sznurówkę przy przymierzaniu, bo metalowe oczko było źle sprasowane i miało ostrą końcówkę. 

Czy problem ten występował w Oxfordach?

Nie chcę kategorycznie stawiedzać, ale że może za mocno próbujesz zawiązać za pierwszym razem, aby jak najszybciej zeszły się obłożyny.

Dokładnie tak, w Oxfordach. 
Prawdopodobnie masz rację ze zbyt mocnym zawiązywaniem z mojej strony. Jednak gdy już wymienię oryginalne sznurówki Yanko na te Saphira (zawiązując podobnie mocno) problem przestaje występować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie,

dotarły do mnie dzisiaj oxfordy Yanko na kopycie 558 G:

https://patine.pl/yanko-style-558-goodyear-welted.html

W pięcie leżą dobrze, delikatny luz w śród stopu ale przyszwy się nie schodzą, ok 2 cm rozejścia. Podejrzewam że może centymetr się zejdą, ale nie wiem czy będzie to wystarczająco estetycznie wyglądało. Jak myślicie, zwrócić?

Swoją drogo to wina wysokiego podbicia? 

Z góry dzięki!

IMG20210428122333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Sagittarius napisał:

 

W pięcie leżą dobrze, delikatny luz w śród stopu ale przyszwy się nie schodzą, ok 2 cm rozejścia. Podejrzewam że może centymetr się zejdą, ale nie wiem czy będzie to wystarczająco estetycznie wyglądało. Jak myślicie, zwrócić?

Swoją drogo to wina wysokiego podbicia? 

Tak, masz wysokie podbicie i stąd efekt, często dodatkowo spotęgowany szerokością stopy.

Gdyby to nie były czarne wiedenki, być może bym je zostawił, bo jeśli przy tęgości buta G tak to wygląda, to może być ciężko znaleźć coś lepiej pasującego w tej cenie. Z drugiej strony w ogóle nie znam kopyt yanko i ich porównania tęgości G do innych marek.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sagittarius napisał:

Panowie,

dotarły do mnie dzisiaj oxfordy Yanko na kopycie 558 G:

https://patine.pl/yanko-style-558-goodyear-welted.html

W pięcie leżą dobrze, delikatny luz w śród stopu ale przyszwy się nie schodzą, ok 2 cm rozejścia. Podejrzewam że może centymetr się zejdą, ale nie wiem czy będzie to wystarczająco estetycznie wyglądało. Jak myślicie, zwrócić?

Swoją drogo to wina wysokiego podbicia? 

Z góry dzięki!

IMG20210428122333.jpg

Zdecydowany zwrot, proponuję wziąć pół rozmiaru większe Patine w tęgości H, np. te https://patine.pl/oxford-black-h-77001.html

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sagittarius napisał:

Też mam wrażenie, że dużo lepiej nie będzie. Buty są świetne, widać nie dla mnie. Są jakieś inne marki w podobnej cenie, które mogą lepiej leżeć? 

Spróbuj z tego samego sklepu Patine Ina G lub H albo Tlb Alan G lub H. Też mam wysokie podbicie i mi support Patine odradzał Yanko na kopycie 961G.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, FranciszekMaurer napisał:

Spróbuj z tego samego sklepu Patine Ina G lub H albo Tlb Alan G lub H. Też mam wysokie podbicie i mi support Patine odradzał Yanko na kopycie 961G.

Patine G nie dadzą rady, będzie to samo, muszą być H i tak jak pisałem pół rozmiaru większe i też gwarancji nie dam;). Najważniejsze, żebyś się nie wahał ze zwrotem tych butów, bo lepiej nie będzie, jakieś 2-3 mm, a wygląda to źle, nawet bardzo źle.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, flozbi napisał:

Patine G nie dadzą rady, będzie to samo, muszą być H i tak jak pisałem pół rozmiaru większe i też gwarancji nie dam;)

Patine G to fakt, nie są zbyt obszerne. Ale co do pół rozmiaru więcej Ina H to niekoniecznie. Jeden z użytkowników mi kiedyś doradzał i porównywał, że Ina H w r. 7 jest podobne do 961G w rozmiarze 7,5. Dlatego sam odpuściłem zamawianie 961g. A Ina H jest mocno obszerne w palcach, dla mnie za dużo luzu, mimo że w podbiciu nie bylo dużo lepiej niż Alan G w tym samym rozmiarze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sagittarius napisał:

Dziękuję Panowie, za waszą radą zdecydowałem o zwrocie butów. Angielskie marki mają wyższe podbicie? Loake, crownhill?

Crownhill Shoes to hiszpańska marka;) Moja para w tęgości G jest trochę większa od Yanko G, w pobliżu Patine H. Widzę, że teraz mają coś szerszego https://www.crownhillshoes.com/pl/mezczyzna/the-new-york-extra-wide Można przypuszczać, że są dość obszerne, ale pewności nie mam. Odnośnie jakości nic im nie mogę zarzucić, porządne buty.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sagittarius napisał:

Dziękuję Panowie, za waszą radą zdecydowałem o zwrocie butów. Angielskie marki mają wyższe podbicie? Loake, crownhill?

Też mam problem wysokiego podbicia. Miałej Yanko 960 które na długość były super ale przyszwa się nie schodziła podobniej jak u Ciebie. Postanowiłem zaryzykować i pomyślałem, że jak się "rozbiją" to będzie lepiej... nie będzie. Buty tak uwierały grzbiet stopy, że czułem ból nawet w nocy kilka godzin po ściągnięciu ich ze stóp. Problem się rozwiązał, kupiłem oxfordy TLB w tym samym rozmiarze. Przyszwa się schodzi, stopy nie bolą, a buty piękne. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sagittarius gwoli ścisłości, Twoje buty są na kopycie 962G a nie 558. 558 to tylko oznaczenie buta, które bardziej mówi o wyglądzie (czy cap toe, jakie zdobienie noska itd.).

Koledzy doradzili odesłanie i myślę że dobrze zrobiłeś, ale na zdjęciu które wrzuciłeś odnoszę wrażenie, że buty są słabo zawiązane. Oczywiście oxfordy będziesz nosić z wiązaniem typu bar lacing, ale przy przymiarce śmiało zawiąż je sobie "normalnie" na skos, bo takie wiązanie lepiej ściąga obłożyny i wg mnie da lepsze pojęcie czy but pasuje czy jednak nie. U ciebie rozwarcie wydaje się zbyt duże ale uważam, że pewnie dało się je mocniej zawiązać. Sam mam te Yanko w kopycie 962G w rozmiarze 9, stały się dla mnie alternatywą dla 915F w rozmiarze 8,5 które wyglądały na mnie trochę jak twoje na tobie i powiem szczerze, że nie wiem czy 8.5 nie byłyby lepsze. Myślę, że jeżeli masz możliwość wzięcia ich na kopycie H to sprawdziłbym najpierw ten sam rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
11 minut temu, blekit napisał:

Do końca pewnie się nie zejdą, ale powinno być lepiej - myślę, że jest duża szansa na osiągnięcie akceptowalnego (przynajmniej dla mnie) poziomu. Jeżeli buty są wygodne, to ja na Twoim miejscu bym je zostawił.

Potwierdzam, dla mnie już teraz jest akceptowalnie. Jeżeli nie przeszkadza Ci lekka przerwa ja bym zostawił. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł błąd i okazuje się, że yanik są w tęgości F. Warto się w takim razie zastanowić nad tą samą parą, ale w szerszym G? Nie czuję presji na zamianę, ale ciekawi mnie czy to nie lepsza opcja? W myśl szersze kopyto = schodząca się w pełni przyszwa?

1 godzinę temu, blekit napisał:

Do końca pewnie się nie zejdą, ale powinno być lepiej - myślę, że jest duża szansa na osiągnięcie akceptowalnego (przynajmniej dla mnie) poziomu. Jeżeli buty są wygodne, to ja na Twoim miejscu bym je zostawił.

 

1 godzinę temu, DeanM napisał:

Potwierdzam, dla mnie już teraz jest akceptowalnie. Jeżeli nie przeszkadza Ci lekka przerwa ja bym zostawił. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.