Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, hejter_yanko napisał:

Widzę, że masz problem ze zrozumieniem sarkazmu. Musisz więcej czytać, może kiedyś nauczysz się go wyłapywać w wypowiedziach bez pomocy autora.

Jeżeli schody do metra wymagają wg. ciebie przyczepności na poziomie butów trekkingowych to myślę, że to nie ja tutaj mam problem(y).

Abstrahując, widzę że strasznie uraziłem fanów tych butów (ze średniej półki). Nie martwcie się, wasze buty od mojej opinii nie zrobią się niewygodne i nie stracą na wartości. Ja natomiast chciałbym podziękować tym nielicznym, którzy normalnie odpowiedzieli na moje pytanie i zaniosę swoje do szewca, może wystawię na sprzedaż, a może rzucę w kąt i kupię coś pasującego do mojej (najwyraźniej) niestandardowej stopy. Miłego wieczoru i bez odbioru.

Niesamowite na jak wybitną i wyjątkową jednostkę trafiłem. Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, hejter_yanko napisał:

Więc przechodząc do sedna, czy widzicie jakąś szansę na doprowadzenie tego produktu marketingowego do stanu używalności... 

Sprzedaz, ja zdecydowalem sie rowniez na taki krok. U mnie przewazylo to iz cholewka jest zbyt obszerna, mam nadzieje odzyskac przynajmniej czesc wydanych pieniedzy.

 

12 godzin temu, bratdominik napisał:

chyba że dobrze trzymają w łydce

Niestety buty Yanko maja zle skonstruowana cholewke tzn. jest zbyt obszerna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, hejter_yanko napisał:

W kostce jest dużo luzu i but lata w pięcie, a w śródstopiu połączenie twardej cholewki i podeszwy masakruje mi śródstopie (te buty są tak dobre, że odnowiły mi starą kontuzję). Warto dodać, że to jest tęgość G i noszę grubą skarpetę, a półbuty zwykle mam F. Rozmiar jest mój standardowy i na długość jest względnie ok.

Na Twoim miejscu spróbowałbym włożyć zapiętki 5-10 mm, które mogą pomóc skorygować luz w pięcie. Jeżeli jest za ciasno w śródstopiu, to nie ma co się męczyć z grubą skarpetą.

Zgadzam się z kolegami, że źle dobrałeś kopyto i Twoje pretensje do Patine trudno zrozumieć. Zwłaszcza, że aby stwierdzić luz w pięcie wystarczy buty przymierzyć na dywanie, a Ty miałeś już doświadczenie z butami, które tego luzu nie mają.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się solidaryzuję z kol. @hejter_yanko. Sam nie znoszę kupować butów, uważam to za frustrujące doświadczenie, czego powodami są:

  • to że "klasyczne" obuwie wymaga idealnego wręcz dopasowania
  • zakup takiego obuwia to duży, jak na polską rzeczywistość, wydatek
  • wybór obuwia w stacjonarnych sklepach jest skromny (Warszawa) / symboliczny (większe miasta wojewódzkie) / żaden
  • możliwości przymierzenia są mocno ograniczone wymaganiami podyktowanymi możliwością zwrotu
  • w ocenie dopasowania jesteśmy pozostawieni samym sobie (czyt, nie da się wrzucić fotki buta na forum i zapytać fituje? tak jak to jest w przypadku np. marynarki)
  • w razie niepowodzenia, pozostaje odsprzedaż, a przy odsprzedaży butów używanych (co, swoją drogą, nie licuje z ideałami tego miejsca, więc na forumowy bazarek nie można liczyć), można odzyskać jedynie symboliczną część wydatków (czyt. używana odzież i obuwie tracą na wartości dużo mocniej niż inne dobra jak książki, telewizory czy nawet samochody)

Sam miałem więcej szczęścia, moje wszystkie pary butów okazały się mniej lub bardziej wygodne. Postu kolegi nie odczytuję jako krytykę konkretnej marki, bardziej jako wyraz frustracji sytuacją w której się znalazł - a w której znalazł się nie do końca z własnej winy.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty zasadne i myślę, że wszyscy mieliśmy na którymś etapie takie refleksje. Osobiście idę w ekstremalną wersję less is more, zamierzam nosić do upadłego posiadane 20 par butów, a nowe zamawiać wyłącznie bespoke, w ostateczności sprawdzone kopyta w sklepach stacjonarnych poza Polską, no i już nie w takiej ilości. Z przetestowanych jak do tej pory Markowski, Loake, Barker, Yanko, TLB, Allen Edmonds, Foster&Son, Tricker's, C&J, Vass i Dinkelacker w przyszłości rozważam zakup tylko trzech ostatnich, C&J tylko handgrade.

Z klasycznymi butami jest generalnie trudno, ale życie to nie je bajka, życie to je bitwa. To jednak nie tłumaczy, dlaczego Kolega @hejter_yankoumieszcza swój post w wątku producenta, pisze o "produkcie marketingowym", twierdzi że producenta nie oskarża, po czym zmienia sobie nick na wymowny🙂.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, żeby nie było. Posiadam jedną parę butów Yanko i jestem z tej pary zadowolony, pomimo tego że wymagała ona bolesnego rozchodzenia. Zdecydowanie cieszę się że "dopłaciłem", choć przez pierwsze pół roku nie byłem pewny czy zrobiłem interes życia czy też wyrzuciłem pieniądze w błoto.

Podsumowując, rozumiem frustrację autora, jednak zarzuty do samej marki uważam za bezpodstawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

To dość ciężko z większą pewnością stwierdzić, bo kwestia dość indywidualna, ale tu jest trochę realnych przykładów, z których można wyciągnąć wnioski pod siebie:

https://patine.pl/blog/jaki-rozmiar-wybrac/

Dobrą opcją jest zakup kilku rozmiarów, pozostawienie najlepszego i odesłanie pozostałych. To już dość powszechna i całkiem dobra praktyka.

Zachęcam też do kontaktu z supportem sklepu PATINE (sklep@patine.pl), tam w takich sprawach mają już potężne doświadczenie + statystyki więc z chęcią pomogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jansenpaulsen napisał:

Proszę o pomoc. Moja stopa ma wymiar 273mm długość, szerokość 102mm. Podbicie 25cm. Czy będą na mnie pasowały Yanko oxfordy cap toe kopyto 962G r. 7,5?

Jeżeli długość dobrze zmierzona to nie, minimum 8. 
U mnie 270 mm, podbicie tez 25, szerokości teraz nie zmierzę, ale noszę 8,5, tylko dlatego że były w dobrej cenie. Wymiarowo mam 8 i w takie powinienem mieć. Co ciekawe, te 8,5 na początku wydawały się luźne, ale po długim czasie noszenia dopasowały się!!! Dziwna sprawa, zawsze miałem w drugą stronę...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nasze statystki wskazują na to, że klienci NAJCZĘŚCIEJ w tym przypadku wybierają ten sam rozmiar. Nie zawsze oczywiście, bo tu uogólnić nie sposób. To też kwestia modelu, preferencji i przyzwyczajeń. 
 

Darmowa wysyłka od określonego pułapu zakupów, bezpłatna pierwsza wymiana - to w PATINE.PL ułatwia sprawę. 
 

Dobrą opcją jest też zakup 2-3 par, pozostawienie najlepiej pasującej i zwrot pozostałych. Dość powszechny patent :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

5 lat temu było kilka nieprzychylnych postów nt. zamszu w Yanko - jak jest teraz? Coś się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat? 


Szukam jakichś wołów roboczych a te split toe są bardzo kuszące jednak głosy o średniej jakości skórze zniechęcają. Tym bardziej, że but będzie noszony 2-3 razy w tygodniu. Ktoś użytkuje? 

 

big_yanko-14539-softy-testa-moro-03.jpg?lm=1621931942

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, papiez_ napisał:

5 lat temu było kilka nieprzychylnych postów nt. zamszu w Yanko - jak jest teraz? Coś się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat? 


Szukam jakichś wołów roboczych a te split toe są bardzo kuszące jednak głosy o średniej jakości skórze zniechęcają. Tym bardziej, że but będzie noszony 2-3 razy w tygodniu. Ktoś użytkuje?

Od lat (ale nie tak często) i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Szukam dla siebie oxfordów ze skóry licowej. Przymierzyłem ostatnio wszystko, co znalazłem w Warszawie. Niestety nadal nie znalazłem satysfakcjonującego dopasowania. Składaniam się ku spróbowaniu Yanko/Patine, ale chciałbym uniknąć zamawiania wszystkich możliwych opcji ;)

Może ktoś z Was ma podobną stopę i doświadczenia z którymiś z poniższych marek oraz Yanko/Patine i mógłby pomóc?

Większość par poniżej była ok na długość. Najczęstszym problemem było za mało miejsca na palce i/lub za luźna pięta.

  • Crownhill kopyto Wellesley - 8,5UK - za wąskie na całej długości.
  • Carlos Santos 8627 - 8 i 8,5UK - za wąskie w placach - podwijał mi się czwarty i piąty palec, ale pięta znacznie mniej "latała" niż w innych.
  • Loake Aldwych i Stonegate 8UK, F - za luźna pięta + duży nacisk na kostkę od zewnątrz.
  • Partigiani - 41,5 za małe w palcach, za duży luz w podbiciu.
  • Berwick 3010 8UK - za mało miejsca w palcach na szerokość.
  • Berwick 3488 8UK - wypadały chyba najlepiej. Delikatny luz w jednej pięcie. Możliwe, że delikatnie za wąskie w palcach.
  • Sprawdziłem 8,5UK, ale były zdecydowanie za luźne w pięcie.
  • Berwick 4311 8UK - za wąskie w palach + luźna pięta
  • Berwick 5217 8UK - za małe, za ciasne.
  • Berwick 5217 8,5 - zbyt duży luz w pięcie.
     
  • PATINE trzewiki Harold F 8,5UK - za ciasne w palcach.
  • TLB 598VH trzewiki F 8,5UK - za ciasne w palcach.
  • Mermin double monks Elton E 9UK - delikatnie za ciasne w placach - po paru godzinach czuję dyskomfort i delikatne drętwienie dużego palca.

Aktualnie na stronie dostępne są w rozmiarach 8: Yanko 558 G i 272 F oraz w 8,5: Patine 77001 G i H.
 

Z góry serdecznie dziękuję za każdą pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Back napisał:

Szukam dla siebie oxfordów ze skóry licowej. Przymierzyłem ostatnio wszystko, co znalazłem w Warszawie. Niestety nadal nie znalazłem satysfakcjonującego dopasowania. Składaniam się ku spróbowaniu Yanko/Patine, ale chciałbym uniknąć zamawiania wszystkich możliwych opcji ;)

Może ktoś z Was ma podobną stopę i doświadczenia z którymiś z poniższych marek oraz Yanko/Patine i mógłby pomóc?

Większość par poniżej była ok na długość. Najczęstszym problemem było za mało miejsca na palce i/lub za luźna pięta.

  • Crownhill kopyto Wellesley - 8,5UK - za wąskie na całej długości.
  • Carlos Santos 8627 - 8 i 8,5UK - za wąskie w placach - podwijał mi się czwarty i piąty palec, ale pięta znacznie mniej "latała" niż w innych.
  • Loake Aldwych i Stonegate 8UK, F - za luźna pięta + duży nacisk na kostkę od zewnątrz.
  • Partigiani - 41,5 za małe w palcach, za duży luz w podbiciu.
  • Berwick 3010 8UK - za mało miejsca w palcach na szerokość.
  • Berwick 3488 8UK - wypadały chyba najlepiej. Delikatny luz w jednej pięcie. Możliwe, że delikatnie za wąskie w palcach.
  • Sprawdziłem 8,5UK, ale były zdecydowanie za luźne w pięcie.
  • Berwick 4311 8UK - za wąskie w palach + luźna pięta
  • Berwick 5217 8UK - za małe, za ciasne.
  • Berwick 5217 8,5 - zbyt duży luz w pięcie.
     
  • PATINE trzewiki Harold F 8,5UK - za ciasne w palcach.
  • TLB 598VH trzewiki F 8,5UK - za ciasne w palcach.
  • Mermin double monks Elton E 9UK - delikatnie za ciasne w placach - po paru godzinach czuję dyskomfort i delikatne drętwienie dużego palca.

Aktualnie na stronie dostępne są w rozmiarach 8: Yanko 558 G i 272 F oraz w 8,5: Patine 77001 G i H.
 

Z góry serdecznie dziękuję za każdą pomoc!

Nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Backtak, choć sam mając problemy z szerokim palcem uważam, że Ina akurat jest najmniej korzystna tutaj. No ale stopa stopie nierówna i trzymam kciuki, aby Tobie oczywiście podeszły. Generalnie ich G jest bardzo przyjemne, porównywalne z 960 G z Yanko dla mnie. W obu wchodzę w pół rozmiaru mniejszego buta niż normalnie w tęgości F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Kupiłem ostatnio drugą parę Yanko (model na kopycie 960 G). Pierwsza jest na kopycie 948 G (najwygodniejsze buty w mojej kolekcji).

Myślałem, że kopyta w Yanko o tej samej tęgości będą podobne pod kątem miejsca na szerokość, natomiast 960 jest dużo węższe w palcach. Spróbuję je rozchodzić/rozbić, jak się nie uda to sprzedam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dzień dobry,

to mój pierwszy wpis na forum, mam nadzieję, że wybrałem dobry dział.

Szukam lotników, dzisiaj przyszły 2 pary Yanko UK 9 - 201 F (kopyto 915 F) oraz 549 G (kopyto 961 G).

Chciałem się podzielić paroma uwagami, załączam również zdjęcia.

Lewa strona 201 F prawa 549 G

Ku mojemu zdziwieniu, model na kopycie G jest zdecydowanie węższy, co widać ewidentnie po podeszwie! Całościowo but jest zdecydowanie smuklejszy. Ponadto ilość miejsca w bucie w F-ce jest większa - potwierdzone przez 3 inne osoby.

Na długość są ok, podbicie ok, natomiast w miejscu zagięcia są zdecydowanie, ale to zdecydowanie na mnie "za duże"/za wysokie i tu o dziwo F bardziej niż G. Spróbuję jeszcze zamówić UK8 i 8,5, może to kwestia rozmiaru. Tym niemniej zagięcie buta znajduje się na stawie śródstopno-paliczkowym I, a i pięta jak i otoczenie stopy pod kostką jest wzorowe, but siedzi na nodze nie do ruszenia.

Stopę mam nietypową, normalną w podbiciu, niską na dalszej części śródstopia, krótszy paluch (długość łuku dla stopy ok 283mm, a długość całkowita poniżej 280mm. 
Carlos Santos na kopycie 401 w rozmiarze UK9 leżał na mnie super (są niższe w dalszej części śródstopia). Może powinienem celować w TLB? - na oko też mają tego rodzaju kształt.

Liczę, że okaże się to pomocne dla osób zainteresowanych tymi modelami, a ja szukam dalej.

Pozdrawiam,
Michał

P.S. Niestety przy mierzeniu zerwałem jedną sznurówkę, druga wisi na paru włoskach. Po tym zwróciłem uwagę i sznurówki są przetarte w wielu miejscach. Słaba jakość sznurówek? Bo proszę wierzyć, umiem obchodzić się z obuwiem. 

IMG_1482.HEIC IMG_1483.HEIC

P.P.S. Załączam kolejne 2 zdjęcia, pomieszały się strony F-ki to te ze "ściętym" czubkiem. 

IMG_1484.HEIC IMG_1485.HEIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.