Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, michasacuer napisał:

Szybkie pytanie, zejdzie się czy zwracać? Rozwarcie przyszwy w najszerszym miejscu to 2cm. Na lewej stopie trochę lepiej. Yanko 960g

raczej tyle to  chyba sie nie zejdzie do konca

a tak przy okazji jaki to kolor ? i czy na zdjeciu wyszedl tak jak w rzeczywistosci 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, będę zwracał. Buty są przyciasne w środkowej części (tam gdzie podbicie właśnie). Na 100% by się rozeszły ale ta przyszwa rozchodzi się jednak trochę za mocno. Z kronikarskiego obowiązku później napisze porównanie między 961g które posiadam a 960g bo googlowalem dość długo ale porównania między tymi kopytami (960-962) nie znalazłem a forum bwb dobrze się indeksuje w wyszukiwarce Google ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem, szukając w internecie różnic między Yanko 960g a Yanko 961g natrafiłem na same szczątkowe informacje, żadnych konkretów. Czy na chwilę obecną komuś ten post się przyda czy nie, nie wiem. Mi by pomógł parę dni temu :D  A że informacji nigdy dość wracam ze zdjęciami 960 vs 961 oba w rozmiarze 7,5. Keep in mind, że Yanko 961g (po prawej, ciemny brąz) są ze mną prawie 5 lat i są już porządnie rozchodzone (nieironicznie najwygodniejsze buty jakie mam, żadne air maxy czy new balance które posiadam nie mają podjazdu). Czas na zdjęcia:
image.thumb.png.7e45129b5ffeec85f213a9d13083bdf4.png

 

i od boku:

image.png.a56101fd23b526c1b341a10357d7570f.png

Teraz wymiary mojej większej stopy (prawej):

Długość: 26,5cm, Szerokość: 11,5cm, Obwód przy haluksach: 27cm. Przyszwa w obu schodzi się tak jak na załączonym obrazku. W przypadku 960G (jasny brąz) buty są zawiązane najściślej jak się da. Zdjęcie 961g są aktualne. Co do dopasowania 960G jest bardzo dobrze. Ciasno ale myślę, że bez problemu  by się to "rozchodziło" (wolę mocniej dopasowane obuwie).

image.png.f3d102d6eeb3ac31f045513b829d3870.png

Ogólnie jeśli chodzi o 960g największe zastrzeżenia mam do przyszwy. Na zdjęciu rozwarcie wynosi 2cm co wydaje się średnio akceptowalną wartością. 

Jako bonus załączam zdjęcie moich Yanko 961g z pierwszego "wyjścia" (2016 rok, na szczęście udało się coś wygrzebać):

image.thumb.png.bff0d2e6eccb36050340034c51a8b899.png

Porównując rozwarcie przyszwy między zdjęciami 961g z 2016 roku i 960g z dzisiaj można odnieść wrażenie, że przyszwa nie schodzi się na podobnym poziomie przy obu kopytach. Na przestrzeni lat przyszwa w ciemniejszej parze zeszła się o te 0,5-1cm (oczywiście na oko). 

Z dzisiejszą wiedzą raczej nie zdecydowałbym się na buty z tak rozchodzącą się przyszwą jak w Yanko 960g które otrzymałem dzisiaj. Nie mam gwarancji że ta zejdzie się tak ładnie jak w moich 961g ;D 

Jak będą chętni mogę dorzucić te same foty z trzewikami Patine Harold F i Berwickami 3010 (popularny model, stąd propozycja). 

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pi_senny

Od lewej 960G, 961G, Patine Harold F, Berwick 3010. Wszystkie buty rozmiar 7.5. Fun fact, trzewiki Harold F fitują bardzo dobrze na moją stopę. Trochę cisną ale jeszcze się rozejdą, poza tym lubię bardziej dopasowane buty. Widać na zdjęciu, że kopyto Patine jest tylko trochę węższe od Yanko. Najszersze wydają się być berwicki.
image.thumb.png.13e4f55e93299847bb85203cc59df1be.png

 

@Jakub.B

Tak, dubbinem w tym roku. Cienka warstwa zostawiłem do wchłonięcia na pare dni.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, pi_senny napisał:

Dzięki. Rozumiem, że obłożyny schodzą się najbardziej w Berwickach?

Tak, prawie do końca. Widać po "pozostawionym" po stopie sznurowaniu na prawidłach a także po samej ilości skóry na przyszwach. Na pierwszy rzut oka Berwicki mają więcej skóry/materiału niż Yanko przez co w czarnych oksfordach podbicie jest wyższe. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że krople wody wchłaniają się w skórę buta tworząc ciemne plamy? 

Jak w praktyce wygląda użytkowanie butów na skórzanej podeszwie w trakcie deszczu, wiem że deszczu lepiej unikać, ale czy przejście kilkuset metrów po mokrym chodniku jest dla butów mocno destrukcyjne? 

Wybaczcie głupie pytania, ale skórzane podeszwy posiadam dopiero od kilku miesięcy i do tej pory było sucho, a teraz zastanawiam się czy na jesień nie powinienem dokupić dodatkowych butów na gumie. Widzę jednak że wyższe jesienne buty też często wykonane są na skórze, więc może nie ma co się zbytnio nad tym rozczulać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne. Buty jednak nie powinny przemakać, a po wyschnięciu nie powinno być śladów po wodzie.

Buty szyte powinny być nieprzemakalne. Po deszczu jednak należy je wysuszyć w temperaturze pokojowej (NIE przy grzejniku).

Ja osobiście zeluję buty na podeszwie skórzanej, co praktycznie eliminuje problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prośba o poradę od kolegów z większym doświadczeniem z butami Yanko (czyli jakimkolwiek ; )

Dzisiaj przyszły do mnie pierwsze w moim życiu Yanko i niestety nie trafilem. I tutaj pytanie czy nie trafiłem z rozmiarem czy z kopytem.

Mierzyłem wcześniej Loake (podobno dla wielu są to podobne kopyta i można wybrać te same rozmiary) w rozmiarze 8,5 (kopyto Capital F) i było całkiem ok, wygodne a i przyszwa prawie się schodziła (9 też nie była zła, choć chyba za słabo trzymała piętę).

No i dzisiaj przyszły wspomniane Yanko, na kopycie 915F, rozmiar 8,5. Nogę włożyłem, ani w palce ani na szerokość nic nie gniotło, natomiast 1) pięta uciskała 2) przyszwa daleko ma do zejścia (jak widać na załączonym obrazku, nie wiązałem mocno na siłę). I ogólnie mniej wygodne.

Pytanie więc:

Czy jest szansa że rozmiar 9 na 915F będzie dla mnie ok, tzn przyszwa się zejdzie a i nie będą za duże? (bardzo mi się to kopyto podona, a długość stopy mam na granicy rozmiarów bo 280mm)

Czy bardziej zalecacie pójście w tęgość G? Jeśli tak to które kopyto polecacie aby było najbardziej zbliżone do 915F?

Z góry dzięki!

 

 

20201124_142544.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry Panowie.

Kontaktowałem się z supportem i podobno to, o czym napiszę poniżej, nie jest problem, ale Wasze zdanie będzie miało duże znaczenie.

Jeżeli napiszę poniżej jakąś głupotę, to proszę o poprawienie.

Otoż w trzewikach, które kupiłem, na otoku jest jedna dziurka pusta, a obok na tym otoku leży nitka (chyba przyklejona - nie chciałem tego szarpać 🙂). Jakoś wizualnie mi to nie przeszkadza, buty kupiłem w outlecie, tylko moje pytanie - czy to może mi później jakoś majtać albo dalej się popruć? Na ile to jest ważny element?

Zasadnicze pytanie - przejmować się czy nie? 🙂

 

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.