Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, danizelij napisał:

Ja bym mimo wszystko spróbował z 7.5UK, tak dla porównania.

Strata czasu.W anglosaskich systemach rozmiaru butów(barleycorn sizing),opartych na wymiarze ziarna jęczmienia 1/3"  nie ma żadnej różnicy w tęgości/szerokości  butów w połowie rozmiaru tęgość 7.5 UK jest  taka sama jak 7 UK jedynie buty są dłuższe o pół ziarna 1/6".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie jeszcze jedno pytanie. Czy idąc do salonu dowolnego sklepu obuwniczego, dajmy na to Loake, i określając tam tęgość obuwia odpowiednią dla mnie, mogę przełożyć ten pomiar na Yanko? Albo czy są jakieś modele Loake "podobne" w tęgości do 915? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U każdego producenta tęgość może być oznaczona identycznie, a na stopie leżeć całkiem inaczej (nie jest to w żaden sposób unormowane). Przy znajomości swego rozmiaru u jednego producenta/kopyta możesz łatwiej znaleźć porównania do butów innych producentów, choćby tu na forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nawrot napisał:

U każdego producenta tęgość może być oznaczona identycznie, a na stopie leżeć całkiem inaczej (nie jest to w żaden sposób unormowane). 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przeciwnie jest unormowane tylko wielu producentów tnie koszty i robi buty tylko w jednej tęgości MediumMENS WIDTH CHART

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie, mam wątpliwości co do jakości skóry użytej w moim egzemplarzu chelsea od Yanko (https://patine.pl/yanko-078y-marron.html). Chodzi konkretnie o wygląd prawego buta po 5-10 wyjściach (raczej 5 niż 10). W mojej ocenie jest na tyle wyraźna różnica w jakości użytej skóry, że zastanawiam się czy to może podlegać reklamacji? Dodam, że wszystkie inne pary butów (m.in. również Yanko) łamią się 'symetrycznie', w podobny sposób na lewym jak i prawym bucie, co myślę, że wyklucza różnice anatomiczne między stopami. Powiem szczerze, że prawy but wygląda kiepsko. Poniżej zdjęcia. Proszę o Wasze opinie.

20200119_124114.jpg

20200119_124122.jpg

20200119_124133.jpg

20200119_124141.jpg

20200119_124204.jpg

20200119_124210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, adamW napisał:

Panowie, mam wątpliwości co do jakości skóry użytej w moim egzemplarzu chelsea od Yanko (https://patine.pl/yanko-078y-marron.html). Chodzi konkretnie o wygląd prawego buta po 5-10 wyjściach (raczej 5 niż 10). W mojej ocenie jest na tyle wyraźna różnica w jakości użytej skóry, że zastanawiam się czy to może podlegać reklamacji? Dodam, że wszystkie inne pary butów (m.in. również Yanko) łamią się 'symetrycznie', w podobny sposób na lewym jak i prawym bucie, co myślę, że wyklucza różnice anatomiczne między stopami. Powiem szczerze, że prawy but wygląda kiepsko. Poniżej zdjęcia. Proszę o Wasze opinie.

 

 

 

 

 

 

Miałem podobnie tez prawy wyraźnie się łamał brzydko. Dostałem info że tak już skóra ma. Dwa takie same modele i w jednym prawy inaczej się łamał a w drugiej parze oba buty tak samo.Chyba ci odpowiedzą tutaj że trzeba z tym żyć. Tutaj link do mojego wpisu 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak z moimi chukka od H.Dinkelacker. W jednym bucie złamała się skóra podobnie, w drugim łagodniej. Z reklamacją nie było co, chociaż wyższa półka (nie tylko robione, a szyte ręcznie) bo buty kupiłem po wyraźnej przecenie. 
 

Potraktowanie tej estetycznej wady (dla mnie jest) zależy od tego, czy producent ręczy za jakiś oczekiwany wynik zmian na skórze w wyniku normalnego użytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są trudne do rozstrzygania przypadki i nie przypominam sobie podobnej historii, w której rzeczoznawca czy producent skłaniałby się do uznania reklamacji. Kiedy się drąży i przyciska, raczej wskazują na to, że normy zostały zachowane, a skóra jest naturalnym materiałem, który nie musi łamać się tak samo na obu butach. Szewcy ujmują to dosadniej, ale nie zacytuję ;)  Mi doświadczenie podpowiada, że dla jednego klienta może to być jakiś problem estetyczny, a drugi w zderzeniu z takim stanem rzeczy kompletnie nie wie o czym mowa. 

Ja nie jestem obiektywny, ale skoro zostałem wskazany to subiektywnie od siebie, ale zaznaczam, że ja lubię falującą skórę i nie muszę mieć racji ;)   -  patrząc na fotki i mając świadomość, że te potrafią wyolbrzymiać detale i przekłamać to dla mnie w prawym bucie nie ma tragedii. Raczej dość naturalny proces. Za to lewy wygląda jak nowy :)  

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, saphir.pl napisał:

To są trudne do rozstrzygania przypadki i nie przypominam sobie podobnej historii, w której rzeczoznawca czy producent skłaniałby się do uznania reklamacji. Kiedy się drąży i przyciska, raczej wskazują na to, że normy zostały zachowane, a skóra jest naturalnym materiałem, który nie musi łamać się tak samo na obu butach. Szewcy ujmują to dosadniej, ale nie zacytuję ;)  

To co napisałeś (podpierając się autorytetem szewców) bardzo mocno sugeruje że to co widać na zdjęciach @adamW to naturalne zachowanie się skóry i żaden powód do narzekań. Szewcem nie jestem, ale według mnie taka różnica pomiędzy butami świadczy o tym, że nie są one zrobione ze skóry tej samej jakości, szczególnie biorąc pod uwagę to że w innych butach kolegi takie problemy nie występują. Prawy but nie wygląda zbyt dobrze, nie świadczy to o tym że but jest wadliwy ale wygląda na to że do jego wytworzenia użyto kiepskiej skóry. Być może nie jest to powód do reklamacji (wierzę na słowo, że nie) ale jak dla mnie to pokazuje, że firma nie korzysta wyłącznie ze skór najwyższej jakości.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Zajac Poziomka- dokładnie o to mi chodzi. Prawy but wygląda za przeproszeniem jak z CCC, co wydaje mi się, że jest widoczne na zdjęciach. Buty wyglądają jak nie od pary. Co więcej- nie wydaje mi się, że zdjęcia wyolbrzymiły opisywany problem- buty są ciemne a zdjęcie robione w pomieszczeniu- w naturalnym świetle różnica w wyglądzie butów jest jeszcze większa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.