Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Tadeusz Januszkiewicz – artysta wśród szewców


cez

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest z obcasami w tych wszystkich butach? Pogubione proporcje ,czy zamawiane wyższe?

 

Przyznam, że nie rozumiem Twojego zdziwienia. Obcas standardowo u TJa ma dzisiaj 3 cm, kiedyś były wyższe i dochodziły do 4 cm, chyba, że ktoś zażyczy sobie coś ekstra. Fakt, pracownicy Kielmana i Kamińskiego robią bardziej rozkloszowane obcasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie polscy szewcy miarowi robią raczej wysokie obcasy, standardowo 3 - 3,5 cm, ale przyznam, że nie widzę aby proporcje były jakoś pogubione. Na moją wyraźną prośbę Jerzy Bukowski z Krakowa (już nie robi butów) zrobił mi kilka par z obcasami 2 - 2,5 cm ale z perspektywy czasu przyznam, że nie był to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Katastrafa, to V na przyszwie Ci pasuje? 

 

Edytuje po przeczytaniu komentarzy kolegów: Tak się kończy przeglądanie forum na urządzeniach mobilnych i na dodatek "w biegu" ;) Oczywiście wycofuje się z tego co wcześniej napisałem i mam nadzieje, że buty na nodze wyglądają wspaniale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadekM - jesteś w stanie ocenić schodzenie się przyszwy po zdjęciu niezasznurowanych butow na prawidle (rozumiem, że o tym piszesz)?

Jeżeli tak, to naprawdę respect, ja bym się tego szczerze mówiąc nie podjął.

Pomijając już nawet kwestie sznurowania - nie wydaje mi się, żeby nawet jak prawidla sa "lasted" to były dostosowane do kopyta akurat w tej części. Moje doświadczenia wskazują raczej na to, że z reguły prawidła są dostosowywane w przedniej części buta (o ile nie mówimy np o trzyczesciowych prawidłach bloczkowych robionych na bazie kopyta).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super patent z tymi gwodzikami, pięknie to wygląda.

Przepraszam, na czym polega to piękno ? Bardzo podobają mi się realizacje TJ, ale tego akurat zupełnie nie mogę zrozumieć. Rozumiem jeszcze gwoździki na obcasach, ale na spodach, w czubkach ? Kolejny etap piękności, to może nakładane blaszki jak w glanach ? Poważnie, proszę pozwolić mi zrozumieć piękno tego, nawet na zdjęciach, po chodzeniu później, to już osobiście uważam za małą katastrofę. Wg mnie piękne byłyby te spody, ale bez wbitych gwoździ. Czy ktoś się ze mną zgadza, czy może większości Użytkowników to się podoba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafia w mój zmysł estetyczny i powoduje odczucie harmonii.

Ok, rozumiem to jako subiektywne odczucia, tak samo zresztą jak i moje w tym temacie. Wg mnie lepsze i mające nawet bardziej uzasadnienie użytkowe byłoby, jeżeli już chciałbym mieć jakiś akcent na czubkach, ładne zakołkowanie. Przynajmniej byłaby to czynność, która mieści się w 100 % w kanonie wykonywania spodów i wg mnie o wiele ładniej wkomponowało się w podeszwę zarówno nową nie chodzoną, jak i w późniejszym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wrzucić fotkę ładnego zakołkowania? :)

Z moją fotką będzie trochę ciężko, bo teraz praktycznie tego się już nie stosuje, chyba, że życzy sobie tego klient, lub odnawia się stare spody. Chodziłoby mi bardziej o coś takiego, oczywiście, bez tej wstawki gumowej na szpicach. Pojedynczy, lub nawet podwójny rząd kołków, wg mnie lepiej by wyglądał niż wspomniane gwoździki.

post-1882-0-14663900-1390743241_thumb.jp

źródło: http://www.szarmant.pl/wp-content/uploads/2012/10/Sk%C3%B3rzana-podeszwa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na klasykę. Skóra cholewkowa z Kegaru, krupon portugalski. Przody nieco mocniej podkreślone ('kaczy dziób').

Podobnie jak w przypadku butów kolegi tigre251 zaprezentowanych na 23 stronie tego wątku, mam wątpliwości co do sztuperowania w tego typu butach - moim zdaniem psuje ich stylistykę. Poza tym buty oczywiście bardzo ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.