Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Tadeusz Januszkiewicz – artysta wśród szewców


cez

Rekomendowane odpowiedzi

 Jeśli ktoś by go przekonał to w oferce są trzy kolory boksu z Kegaru (czarny, brąz i ...  bladoróżowoamarantowy ;) )

Czarny jak to czarny - ok ; brąz wydaje się bardzo mocno ciemny ale TJ pokazywał mi buty zrobine z tej skóry i kolor wypada pięknie między gorzką a mleczną czekoladą (chyba loafersy Styleman'a są zrobione z tej samej skóry).

8568.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

No i cytuję słowa mistrza : "mam jeszcze to " - mina mistrza przy tych słowach bezcenna :D

 

Może na to nie wygląda, ale jego nazwa katalogowa: koniakowy.

Ten nowy kolor to coś wspaniałego :D . Do poeksperymentowania w sam raz.

Podobno powstają "kamasze" z tej skóry. Ciekaw jestem czy zobaczymy zdjęcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

poniżej zdjęcia skóry, która jest w zasobach TJ i JK. Ta skóra istotnie różni się od czarnych i brązowych "boxów", które były w tej samej dostawie.

Skóra wymaga zamknięcia porów. Nasi szewcy nie mają zbyt dużego doświadczenia w wykańczaniu skóry na kopycie, stąd kilka uwag.

Skóra tego typu jest idealna do patynowania. Z tego co znalazłem w Internecie - o czym już gdzieś na forum pisałem - Edward Green stosuje tego typu skóry.

 

W przemysłowej produkcji butów taka skóra byłaby potraktowana odpowiednimi apreturami, kremami, specjalnym żelazkiem - w zależności jaki ma być końcowy efekt.

 

Poniższa próbka skóry w części została potraktowana kremem (ze 3 razy Gel Glass) - górna połowa skóry, a następnie woskiem - tylko lewy górny róg. efekt jest widoczny. Połysk, kolor - oceńcie sami. z tego co wiem TJ miał zamówić balsam do skór aby nie oddawać takich niezabezpieczonych butów klientowi ...

 

post-12-0-59902700-1382351259_thumb.jpg

 

post-12-0-95472800-1382351242_thumb.jpg

 

post-12-0-83515000-1382351226_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wyżej był czarny to teraz czas na brązowy box. Skóra jest świetna , mam nadzieję, że po Wielkiej Renowacji współpraca z garbarnią Kegar się umocni i będzie dostęp do większego wachlarza kolorów i rodzajów skóry. Osobiście czekam na dostępność skóry typu peble grain. Kilka zdjęć odebranych wczoraj lotników :

 

3mmj.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

9b74.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

h3x1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

cm9y.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

c33s.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Kilka newsów z pracowni : zamówienia składane na dzień dzisiejszy będą realizowane pod koniec lutego 2014 r. ; mistrz ma na stanie piękne włoskie zamsze w kolorach ciemnego brązu i whisky/tan/cognac …   bez odbioru   ;)

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.