Jump to content

kamil

Stowarzyszenie
 • Content Count

  2,123
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Everything posted by kamil

 1. TJ nie ma w repertuarze szycia norweskiego i nie robi z tego tajemnicy - prawdopodobnie nie do końca się zrozumieliście, bo inaczej od razu by Ci to powiedział (tak jak mnie parę lat temu). Najbliższe temu jest oferowane przez niego szycie tyrolskie (podwójne lub potrójne). Co do Rendenbacha - sam parę lat temu byłem pod urokiem marketingu tej firmy, brałem udział i to chyba dwukrotnie w grupowych zakupach tych kruponów i po tym czasie mogę powiedzieć, że nie jest zły, ale portugalskie krupony będące standardem TJa są lepsze - wolniej się przecierają i bez dwóch zdań mniej chłoną wodę - szybki test w umywalce brutalnie obala mit niezrównanej jakości niemieckich zelówek. Swoją drogą, gdybyś postawił na swoim, prawdopodobnie musiałbyś dopłacić (albo kupić R na własną rękę, co mniej więcej na jedno wychodzi). Co do medalionów, to faktycznie eksperymentowanie może być niebezpieczne (ponoć trudno w Warszawie o cholewkarza, który będzie powtarzalnie robił cholewki wysokiej jakości) i może stąd taka reakcja TJa. Ja dwa razy zażyczyłem sobie nietypowe medaliony, bo na pięcie i zostały wykonane, przy czym ten naprawdę nietypowy (dość ekstrawagancki krzywoliniowy kształt) wyszedł lepiej od tego bardziej regularnego.
 2. kamil

  Humor

  Jeszcze raz klimaty strzeleckie, tym razem z Rosji i w kontekście europejsko-muzycznym
 3. kamil

  Humor

  Na czeskiej strzelnicy:
 4. Jak wygląda możliwość wymiany zelówki w przypadku klejenia?
 5. Ceny oczywiście w sklepach włoskich?
 6. Jeśli chcesz lotniki czarne lub brązowe, to TJ ma (a przynajmniej regularnie miewa) najwyższej jakości skórę z Kegara garbowaną głównie na potrzeby niemieckiego właściciela, której, z tego co się udało ustalić, używa m. in. Hermes.
 7. kamil

  Ernestson bespoke

  Dobrze widzę, że jest spalla camicia?
 8. kamil

  Katania w Warszawie?

  Na razie jestem zbyt zajęty, żeby organizować taką akcję, ale gdy sytuacja się zmieni, wrócę do tego wątku i dam znać.
 9. Lubo, obawiam się, że to jest właśnie ta charakterystyczna dla cordovanu patyna. It's not a bug, it's a feature
 10. kamil

  Humor

  Wygląda ohydnie, co to za melina, Michał?
 11. Zapowiadają się świetnie, trzymam kciuki!
 12. Wydaje mi się, że drugie zdjęcie, jakby robione z górnej perspektywy, przekłamuje proporcje i że marynarka jest krótsza, niż się na nim wydaje. Również położenie kozerki trafniej ilustruje pierwsze zdjęcie, na którym wygląda w sam raz (moim zdaniem, oczywiście) .
 13. Kielman zrobił co najmniej dwa prototypy, co zostało odnotowane na naszym forum. Według dość zgodnych opinii, pierwszy nie był udany, ale drugi - jak najbardziej, przynajmniej wnioskując z ich wyglądu (obie pary były wystawione w witrynie zakładu).
 14. Przypomnę, że Corthay to więcej niż oryginalność, ale też świetne kopyta nie odbiegające od klasycznych wzorów, a raczej będą ich twórczym rozwinięciem, a także dobrze rozumiana innowacyjność (w szczególności patynowany zamsz). Trochę nie wypada się cytować, ale trudno - moja relacja z paryskiego zakładu Corthay sprzed dwóch lat: https://forum.butwbutonierce.pl/topic/265-ciekawe-buty-fotografie-opisy-itpitd/?p=96992
 15. Gratuluję, dwa z najsłynniejszych pięciu lewobrzeżnych Bordeaux! Wyższej półki wśród win już nie ma, brawo!
 16. Świetny przykład, jak świadomy i obdarzony dobrym gustem klient może pomóc dobrej pracowni stać się jeszcze lepszą.
 17. Widziałem sporo par obu marek w sklepie Berga w Złotych Tarasach (W-wa) i muszę powiedzieć, że moje wrażenia były diametralnie różne - CJ prezentowały się o niebo lepiej niż EG. Dla porządku dodam, że EG nie mam, a Crocketów posiadam jedną parę, za którą zresztą nie przepadam i rzadko ją noszę.
 18. Kapitalny rezultat, a jasnokobaltowy (?) niebieski to strzał w dychę. Takiego Kielmana lubię!
 19. kamil

  Camiceria Olga Milano

  Czy mógłbyś napisać coś więcej o tej krawcowej w Neapolu?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.