Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Tadeusz Januszkiewicz – artysta wśród szewców


cez

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Podobnie jak w przypadku butów kolegi tigre251 zaprezentowanych na 23 stronie tego wątku, mam wątpliwości co do sztuperowania w tego typu butach - moim zdaniem psuje ich stylistykę. Poza tym buty oczywiście bardzo ładne.

Tj. kolega +Immune+ napisał, na szczęście kwestię sztupra można jeszcze odkręcić. Oczywiście Pan by zauważył od razu ten błąd stylistyczny, podobnie jak teraz sam zauważyłbym sztuper, noszony przez kogoś innego. Ale pomyślałbym: co z tego... i tak piękny but. 

Mam sztuperowanie zarówno w oksfordach z kapką jak i w lakierkach. Na wstępie napiszę że te buty fanstastycznie się uzupełniają.

Bardziej jestem zadowolony z lakierków, one na siebie pracują i używam ich kilka razy w roku na specjalne okazje. Odbiór lakierków jest mega pozytywny. Same lakierki (a nie komplementy) dodają dużej pewności siebie, co jest bardzo dla mnie ważne na specjalnych okazjach.

Sztuper w ogóle nie przeszkadza bo jest mały a lakiery swoją powierzchnią odbijają światło i powodują że efekt jest no cóż powiedzieć- przepiękny.

 

Co do oksfordów z kapką to sztuper jest bardzo praktyczny i chroni but - jak dla mnie rozwiązanie tylko na plus. Wolę to rozwiązanie, są to buty "codzienne" w cudzysłowie, tzn. noszę je z raz/dwa razy w tygodniu. Na pewno jest olbrzymia różnica pomiędzy lakierami a zwykłymi. Moim zdaniem (codziennie widzę i obserwuję) wersja nielakierowanych oksfordów bez kapki też prezentuje się bardzo elegancko a obecność kapki jednak dużo zmienia, degraduje ten super but robiony przez T. od.. 1939 r.

Dodam że ta wersja bez kapki też ma sztuper pomimo że przypominałem zamawiającemu o kwestii poprawności stylistycznej - nic nie dało, właściciel chciał sztuper.

Wczoraj miałem okazję porozmawiać z T.J.  Pytał o lakierki, ucieszył się z wieści jak się prezentują buty :) widziałem że sprawiłem radość odpowiedzią i cieszę się z tego.

T.J. ma niesamowitą pamięć. I zdziwiłem się że po 1,5 minucie wrócił z zamówieniem (kartką z... marca 2013) r. Jak On to robi?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Z cyklu newsy z pracowni :

W maju b.r. mistrz zastał Kawalerem Szabli Kilińskiego czyli otrzymał najwyższe odznaczenie rzemieślnicze.

Za Wiki : „Szabla Kilińskiego – najwyższe odznaczenie rzemieślnicze, ustanowione uchwałą nr 9 z dnia 25 czerwca 1998 roku przez Kongres Rzemiosła Polskiego.

Jest to replika karabeli polskiej z XVIII w. wykonana w skali 1:1, przyznawana wraz z miniaturką oraz legitymacją.

Nadawana jest rzemieślnikom (członkom organizacji samorządu rzemiosła) m.in. za wybitne zasługi dla rozwoju rzemiosła polskiego i propagowanie jego osiągnięć w kraju i zagranicą, inicjatywę, zaangażowanie i ofiarną działalność w organach statutowych rzemiosła i małej przedsiębiorczości, zwłaszcza szczebla krajowego. Odznakę nadaje Kapituła, składająca się z członków Zarządu ZRP, pod przewodnictwem Prezesa Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego.”

post-382-0-86172700-1402223154_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No i stało się - zamówiłem swoje pierwsze buty bespoke u pana Januszkiewicza, czarne lotniki. Koledze Kamil dziękuje bardzo za bycie akuszerem tego zamówienia (ale wiedzę o moich stopach zostawmy dla siebie:) ). Buty oczywiście pokażę jak tylko je odbiorę, czyli pod koniec września.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Moje pierwsze i mam nadzieję, że nie ostatnie, zamówienie: czarne wiedenki z nakładanym noskiem, bez ozdób.

Pierwsze wrażenie - naprawdę dobre dopasowanie do stopy (a stopy mam szerokie i wysokie podbicie). Być może nosek mógł być niższy i krótszy, ale zapewne ze szkodą dla sylwetki buta.

Ponoszę trochę i zdecyduję co zamawiać w sierpniu i ew. o jakie zmiany poprosić.

Kusi mnie egzotyka, ale nie wiem czy żona pozwoli ;)  (na słonia na pewno nie).

 

 

 

 

post-534-0-31175800-1405355369_thumb.jpg

post-534-0-66541800-1405355464_thumb.jpg

post-534-0-64426700-1405355482_thumb.jpg

post-534-0-20338500-1405355529_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip

O ile pamiętam, to nie.

 

@TYTUS

Nie omawialiśmy, p. Januszkiewicz wybrał kopyto sam. Być może moje stopy są za szerokie i za wysokie to tego smuklejszego kopyta - np. porównując obwód stopy z rozmiarówką Yanko, buty dobre na długość (rozmiar 9 bodajże) byłyby ok. 2cm za wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to? Byłeś u Vassa, Bemera, Gaziano, Fostera i Syna, a nawet Kielmana a nie byłeś jeszcze u naszego TJa kochanego?! :-P

 

Można obejrzeć nie tyle próbki co całe skóry, z których będą wykonane zamawiane buty.
Wybór nie jest szczególnie duży, ale wystarczający. Warto poprosić mistrza o pokazanie 'skarbów' zgromadzonych na zapleczu.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to? Byłeś u Vassa, Bemera, Gaziano, Fostera i Syna, a nawet Kielmana a nie byłeś jeszcze u naszego TJa kochanego?! :-P

 

Można obejrzeć nie tyle próbki co całe skóry, z których będą wykonane zamawiane buty.

Wybór nie jest szczególnie duży, ale wystarczający. Warto poprosić mistrza o pokazanie 'skarbów' zgromadzonych na zapleczu.

Gdybys dokladniej sprawdzil to okazaloby sie ze i u kochanego TJ bylem. Przy tamtej okazji jednak nie spytalem o probki skor, stad moje pytanie tutaj..

 

Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.