Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Tadeusz Januszkiewicz – artysta wśród szewców


cez

Rekomendowane odpowiedzi

. Przy okazji na tym forum nie były pokazane buty z Shell Cordovanu, które są lepsze niż pierwowzór Edward Green Brummel. Pisał o nich Justin (The Shoe Snob) pod tym linkiem:

http://www.theshoesnobblog.com/2012/10/jan-kielman-rendition-of-eg-brummel.html

 

 

To nie są buty z cordovanu i kolega andershep już je prezentował tutaj : http://forum.butwbutonierce.pl/topic/654-januszkiewicz-wi%C5%9Bniowe-golfy/

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciato

 

dzięki za sprostowanie i link do tematu sprzed dwóch lat!

 

@Capo

 

Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. :)  A nawiązanie do cordovanu jest dosłowne. Cytat z andershep: "skóra pochodzi ze zbiorów mistrza i chyba można ją zaliczyć do kolekcji 'vintage'. znalazła się, gdy pytałem o wiśniowe kordowany". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ta informacja już był na forum - moce przerobowe pracowni się zmniejszyły - jeden z 2 cholewkarzy TJ'a miał wypadek i nie może już pracować. :(

 

Dementi. Wg dzisiejszej rozmowy z Panem Januszkiewiczem wciąż będzie pracowało dwóch cholewkarzy dla Mistrza. Zamówienia przyjmowane są na bieżąco, czas oczekiwania sukcesywnie się wydłuża, bo posypało się sporo zamówień tuż po rozpoczęciu nowego sezonu.

 

Z rozmowy dowiedziałem się, że w PRL Pan Januszkiewicz specjalizował się w obuwiu damskim, ponieważ zleceń na obuwie męskie było niewiele.

 

Informacja ważna dla miłośników bezszwowych lotników. Pan Januszkiewicz wykonał dotychczas 4-5 par, ostatnią dla Polonusa z Ameryki cztery lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dementi. Wg dzisiejszej rozmowy z Panem Januszkieiwczem wciąż będzie pracowało dwóch cholewkarzy dla Mistrza. Zamówienia przyjmowane są na bieżąco, czas oczekiwania sukcesywnie się wydłuża, bo posypało się sporo zamówień tuż po rozpoczęciu nowego sezonu.

 

Informacja ważna dla miłośników bezszwowych lotników. Pan Januszkieiwcz wykonał dotychczas 4-5 par, ostatnią dla Polonusa z Ameryki cztery lata temu.

Ooo, to coś nowego! Czy TJ mówił, z jakiej skóry wykonał te lotniki?

 

A co do cholewkarza, to jeszcze kilka dni temu sytuacja była taka, że nie był w stanie pracować ze względu na kontuzję ręki, którą (rękę, nie kontuzję) poddaje i jeszcze pewnie dość długo będzie poddawał, rehabilitacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil

 

nie pytałem dokładnie z jakiej garbarni pochodziła skóra na bezszwowe lotniki.

 

@tigre251

 

z Cordovanem sprawa nie jest prosta. Czas oczekiwania na realizację bezpośredniego zamówienia z polskiej hurtowni w Stanach wynosi 2,5 roku, więc czynione są starania pozyskania cordovanu przez pośredników. Na początku września będzie wiadomo czy starania te zakończyły się sukcesem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Üxküll

TJ poinformował wczoraj żeby na początku września dopytywać się u niego o Cordovan. Zamówienie na buty złożyłem pod koniec maja.

Szkoda że w tym dziale i chyba na forum też nikt nie napisał aż o takich trudnościach z dostępem do Cordovanu. Do tej pory już miałbym trzewiki na jesień.

Zastanawiam się czy sobie nie darować tego zamówienia i zamiast niego zamówić cielaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tigre251

 

Ja swoje zamówienie złożyłem z zakupionej przez siebie skóry. Cordovan można kupić we własnym zakresie. Sprzedaż dla klientów indywidualnych prowadzi, np. oficjalny pośrednik Horween:

 

http://www.thetanneryrow.com/

 

Z dostępnych skór jest aktualnie w pracowni, np. gruby burgund (Waprolux Calf Crust). Są też dwa boksy: ciemna czekolada i czarny. To są skóry najwyższej jakości z Kegaru, niedostępne w sprzedaży krajowej zarówno dla hurtowni, jak i klientów indywidualnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe zdjęcie chukka od TJa. Jak pisałem wcześniej, jeśli chodzi o wygodę to zdecydowanie numer 1. Co do stylu i kształtu kopyta, to nie trzeba chyba nic więcej mówić..

 

Szukałem niebieskiej skóry długo i dzięki pomocy Damiance'a - dzięki Damian -  udało mi się znaleźć w odpowiednim odcieniu w jednej z hurtowni. Tj ocenił ją pozytywnie. Niestety musiałem kupić całą skórą, a na jedną parę TJ wykorzystał ok. 1/3. Więc jeśli ktoś jest zainteresowany odkupieniem po dobrej cenie, to proszę o prywatną wiadomość.

 

2z5roeo.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.