Skalpel

Użytkownik
 • Zawartość

  1326
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  33

Ostatnia wygrana Skalpel w Rankingu w dniu 23 Wrzesień 2016

Skalpel posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1970

O Skalpel

 • Tytuł
  Aktywista
 • Urodziny 03.01.1986

Informacje o profilu

 • Płeć
  Male

Ostatnie wizyty

4045 wyświetleń profilu
 1. Trochę blanku, trochę kudu, trochę kozy, trochę mosiądzu.
 2. @Beny23 dziękuję bardzo. Siodło jest w pełni użytkowe, tzn. pewnie będzie użyte 3-4 razy w roku na jakieś parady, imprezy rekonstrukcyjne itp. Do tego siodła są jeszcze zrobione te skrzydła husarskie, które będą zamontowane z tyłu. Płatnerz (moim zdaniem, najlepszy w Polsce, też raciborzanin) musi do nich jeszcze okucia dorobić. A tutaj próbka tego co ten płatnerz potrafi: http://www.platnerz.nets.pl To jest nasz pierwszy wspólny projekt.
 3. Podobno odkąd Fenicjanie wymyślili pieniądze, nie ma rzeczy niemożliwych.... Chyba mieli rację [emoji6] Przeróbka siodła (zdjęcia jeszcze przed ostatecznym wymuskaniem) Lekka zmiana konstrukcji siodła. Ręczne obszycie roślinnie garbowaną skórą w kolorze wiśni. Ręcznie kute ozdobne okucia, ręcznie wytrawiane. Całość pozłocona 20 karatowym złotem. Siodło wyglądało tak: A teraz tak:
 4. Takich zagwozdek jest więcej. Handel piórami jastrzębia jest zakazany, ale z kupnem "wypchanego" nie ma problemu. To juz zadanie dla profesora logiki.
 5. Z tym odstrzałem kontrolowanym też jest coś nie teges. Miałem klienta który był w stanie zapłacić spore pieniądze za skórę wilka. Jak się okazuje, w Polsce jest kontrolowany odstrzał tego zwierzęcia, ale to co zostaje ustrzelone jest komisyjnie niszczone. Dla mnie chora sytuacja. Koniec, końców, skórę sprowadziłem z Ukrainy, ze wszystkimi "papierami" typu pozwolenie na "wwóz".
 6. Ideał [emoji7] ... prawie. Gdyby to była wierna kopia, w skali 1:1 kurtek pilotów LWf z okresu IIWW to bym stwierdził, że ideał idealny [emoji6] Wspomniane kurtki w oryginale też były szyte ze skóry końskiej (front quarter) Tutaj też konina... Sporo tańsza [emoji6] http://m.ebay.de/itm/Pilotenjacke-PFERDELEDER-JACKE-Fliegerjacke-WK2-BF-109-Leder-braun-S-M-L-XL-XXL-/302233251880?nav=SEARCH
 7. No szewcu... Szapoba czy ja się to mówi!
 8. I coś patriotycznego [emoji6].
 9. Kolejna teczka z bridle, w kolorze burgundu. Wyklejona kozim zamszem.
 10. Nie mogę o sobie powiedzieć, że jestem polskim patriotą, z różnych względów. Bardzo jednak szanuje i cenię, jeżeli ktoś te piękne i wzniosłe wartości w sobie i w innych pielęgnuje. Zasługuje to na duży szacunek. Niestety, są też ludzie którzy patriotyzmem wycierają sobie gębę, a nierzadko inną część ciała. Wtedy dostaję piany na mordzie, wścieklizny i kilku zaburzeń z grupy F w słowniku ICD10. Jak można nie szanować symboli narodowych, barw i pamięci swoich przodków którzy przelali swoją krew, tylko po to, żeby zbić kapitał polityczny, być bardziej cool czy co tam jeszcze? Często widzę , nie bójmy się tego powiedzieć, kretynów, biegających i krzyczacych: Śmierć wrogom ojczyzny, a sami krzyczący zrobiliby w majtki przed Strażą Miejska. Dla przykładu, zdjęcie które pokazuje, co chce przekazać [emoji37]
 11. Nie wiem czy to odpowiedni wątek. Jeżeli nie, to proszę o przeniesienie.
 12. Tu przykład, w moim odczuciu, teczki doskonałej:
 13. Ślicznotki! [emoji7] Ale w tym wypadku, jedna usztywniona jest juchtem (Gladstone) , a druga (Attaché) jest na ramie z balsy albo drewna sosnowego czy innego lekkiego.
 14. Czołem [emoji41] Teczki są szyte standardowo na maszynie, raczki zdaje się również ( niektórzy producenci specjalnie rączki. szyją ręcznie po to, żeby nikt się nie przyczepił, że to nie jest "handarbeit". Zdaje się robi tak np. Kreis. ) http://www.kreis-ledermanufaktur.de Każda skóra, nawet ta najgorsza nadaje się na teczkę. Tajemnica polega na usztywnieniu które trzyma formę teczki. Przekrój jest duży. Od lekkiego usztywnienia typu płótno/ fizelina poprzez tekturę, karton, PVC, płyty chips itd. Zastosowanie tych "grubszych" usztywnień powoduje, że krawędzie elementów rozkroju (skóry) są cieniowane i zawijane, przez co chowają usztywnienie. Żeby to nie wyglądało zbyt siermiężnie między usztywnienie a skórę daje się jeszcze piankę (taką zwykłą, jak pod panele) i przez to robi się taka poduszeczka ( widać to na zdjęciach). Skóra obuwnicza szczególnie taka Vassowska oczywiście musi pięknie wyglądać na teczce, z tym, że jej warunki fizykochemiczne [emoji23] nie pozwalają na nie stosowanie dodatkowych usztywnień ( w zależności od designu teczki) Ja jednak przypominam Panom o niekoszerności takowej teczki poprzez zastosowanie sztucznych materiałów... Czekaj... Czekaj... Gdzie był ten temat o poliestrze??? [emoji6] [emoji12]
 15. Mam nadzieję, że żonie przypadła do gustu? Dziękuję, za kolejne złożone zamówienie!