Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Tadeusz Januszkiewicz – artysta wśród szewców


cez

Rekomendowane odpowiedzi

Świetne te zamszowe! Mam podobne w planach, ale muszą poczekać na szycie z tweedów i kaszmirów - a jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie zanim dojdę do tego punktu na mojej liście. :)

Miód, choć na żywo na pewno wyglądają jeszcze lepiej (byłem - widziałem podobne).

e-b: nie czekaj , zamsz pasuje też do lnu czy bawełny, a zresztą Włosi pokazują, że do worsted też

Wychodzi, że są 2 kolejce, po cordovanowych lotnikach, które mam nadzieję zamówić pod koniec stycznia, więc źle nie jest.

Z zamszu planuję pół broguesy, mam full wingtipsy ze skóry licowej i ten styl do końca mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty od TJa są piękne bez dwóch zdań. Ale zastanawiam się na ile to zasługa TJ, a na ile cholewkarza. Rozumiem, że szewc decyduje o kształcie kopyta, ale o estetyce cholewki rozumiem, że cholewkarz.

Będę wdzięczny za opinię kogoś, kto zna dokładnie proces szycia, bo ja sam znam tylko efekt końcowy w momencie odbioru zamówienia. Jeśli jest tak jak podejrzewam, to może powinniśmy wychwalać również cholewkarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj odebrałem swoje od dawna wyczekiwane buty od Januszkiewicza; wiśniowe lotniki.

Buty jakie są, niech każdy oceni wedle poniższych fotografii. Niestety zdjęcia robiłem już po zmierzchu; może jutro uda mi się zrobić kilka zdjęć w naturalnym świetle dnia.

Nieco banalnie dodam, że buty są bardzo wygodne i wykończone z wielką starannością. Nie mam żadnych uwag co do detali.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jeżeli to nie tajemnica ,dlaczego wybrałeś tak specyficzny kolor?

Żadna tajemnica. Idąc do pana Januszkiewicza wiedziałem tylko tyle, że chcę zamówić lotniki (jeszcze raz merci koledze Kamilowi za polecenie). Mistrz nie miał akurat za wielu skór, akurat ten "oxblood" wpadł mi w oko. I oto są! :) Bardzo mi się podobają, a że niestety fotograf ze mnie żaden, to nie umiem odpowiednio oddać ich uroku.

Dodam, że przy odbiorze zamówiłem u pana Januszkiewicza kolejne dwie pary butów. Klasyczne wiedenki z cordovana (ciemny brąz) oraz jasnobeżowe golfy na wiśniowobrązowej podeszwie z masą ażurków. Obie pary mają być na początek lutego.

Czy prawidła też od TJ?

Tak.

Może kolor taki dlatego, żeby sie komponowały z forumową torbą w kolorze mosto ;)

Torbę mam w kolorze "cognac" ;)

http://forum.butwbutonierce.pl/viewtopic.php?f=8&t=2759&start=189

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nowy projekt. Kolory trochę przekłamane bo zdjęcia z lampą błyskową. Buty są koloru malinowego :twisted: . Nie jestem zadowolony tylko z tej nieszczęsnej lamówki. Zgadzając się na lamówkę w kolorze czarnym byłem przekonany , że będzie ona ledwo widoczna i subtelna tak jak w poprzednich zamszakach. Jest to mój błąd bo nie omówiliśmy tego do końca - zaufałem mistrzowi w tej kwestii . No nic musimy się polubić.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszlo 'troche' rozowo, jakies plany na kolorystyczne polaczenia z reszta stroju? Lamowka faktycznie pieje.

Pozdrawiam,

dsc.

Pewnie tak jak bordowe buty będę łączył je z beżami i różnymi odcieniami niebieskiego.

Czemu ze wszystkich znanych społeczeństwu kolorów, akurat taki różowy róż wybrałeś? :?

Zdjęcia tak jak pisałem są prześwietlone, kolor jest dużo głębszy - najbliższy jest ten z pierwszego zdjęcia ale on też nie oddaje rzeczywistego koloru. Z powodu panującej wszędzie niesprzyjającej aury nie mam możliwości zrobienia zdjęcia bez lampy błyskowej. Jak mi się uda to dorzucę fotkę która moim zdaniem oddaje kolor tych butów. Podejrzewam, że jest to kolor taki sam lub podobny do lotników z poprzedniej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic nie zmieniał. IMO proponuję ponosić i zobaczyć jak się Tobie ten design podoba. Przemalować zawsze zdążysz. Na ten moment nasz buty bardzo charakterystyczne. Spróbuj z różnymi kolorami skarpet (czarne i malinowe / bordo) - jestem ciekaw jak to się będzie prezentować ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak pomyślałem zanim doszedłem do ostatniego posta. Czarna lamówka może stanowić punkt zaczepienia, który pozwoli założyć czarne skarpety. Tak to nie wiadomo jak sobie poradzić. Choć może to być jedno z bardziej inspirujących wyzwań.

Buty fantastyczne, chyba powoli dojrzewam do swojego pierwszego zakupu butów na miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.